Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • "Členské státy se ale na jednotném čase nedohodly. "


  A těm, které odmítají vyhrožovala EU, že jim nepošle dotace nebo ne? 🙂

 • Vláda by měla naslouchat názorům svých občanů, ne nesmyslům z Bruselu. 

 • Prosím vás, co je to za zvíře woxspace? Škoda, že jsou hony až na podzim.

  • I mně ta reakce jakéhosi woxspace přišla dost zvláštní.  Svůj myšlenkový vodopád nestíhal psát ve srozumitelné řeči. Je to ale jen má domněnka, snad to u něho nebude ještě něco horšího.   

   • nyvy ste srasne zmateni by vyste chceli zaujmouti ???? ne prze neuchopily ste pohled uhel smeru !!! ale vyucite se a budete sldovat smerovy jeseter !!!

 • Opět nesplněné sliby našich politiků...😠 Přitom stačí pouze nesmysl s letním časem prostě zrušit a vrátit se natrvalo k původnímu času beze změn...!!! Kdo chce vstávat o hodinu dříve, klidně může. Nechápu co je na tom k řešení...😛

 • Tenhle nešťastný a nic dobrého nepřinášející nápad se střídáním času měl být už dávno zrušen. Budeme tím trpět ještě 5 let, pokud to ještě neprodlouží.

  • ano bude se to desivy hrozbyny utrpeni velke monozstvi lidi kvuli tam letni cas umre nebo tim trpenim spchachaj sebovrazdu ze se obesi na orloji nebo se udavi itrnici !!!!

 • mun.go

  V čem je proboha problém? Čekáme, až jak se rozhodne páníček - (v EU Německo)?

   To nemá nikdo odvahu zavést standardní pásmový čas, navíc když 15. poledník probíhá  téměř přesně středem ČR a když takzvaný "letní čas" odporuje fyzikálním zákonům (čas se trvale, spojitě a jednosměrně mění - neposkakuje dvakrát ročně dopředu a dozadu)?

 • josef.chmela

  Celou EU nám byl čert dlužen. Vždyť ti mentálně omezení odborníci na vše v evropských komisích nejsou schopni se domluvit ani na tom, zda je černá dost černá a bílá dost bílá. Putina na ně, ten zrušil tzv. letní čas během jednoho dne. To se hned pozná schopný politik.

  • Když se pisateli nelíbí v Evropě a táhne ho to do té východostepní říše, tak se tam může odstěhovat a nechat si těch vlastizrádndých keců. Země Koruny České vždycky patřily do Evropy!

   • mun.go

    Evropa na východě končí hřebeny pohoří Ural.

    • Evropa na východě končí hranicemi s Běloruskem, Ukrajinou a Moldavií.

     • mun.go

      Možná pro Antona, nikoliv geograficky.

 • tobro

  Ale prdlajs vláda. Tohle je jenom jeden z tisíců příkladů neschopnosti již dávno rozpadlé tak.řečené EU. Blbci a ignoranti z EK se nejsou schopni domluvit ani na tak triviální věci, jakou je zrušení takzvaného Letního času. Žádný tzv. Zimní čas neexistuje...🙂

  • Ten nesprávně označovaný jako "zimní čas" je ve skutečnosti středoevropský čas  odpovídající zdánlivému postavení slunce na obloze ve Střední Evropě jako důsledek rotace naší Země. A to je normální čas, kterým se řídí přírodní děje.

   Pokud by se EU rozpadla, to by byla tragédie: to by nám CCCP opět "poskytl bratrskou pomoc" jako v r. 1968 a stali bychom se opět ruskou gubernií čili kolonií. A asi by nás "přestěhovali" na Sibiř, jak nám v r. 1968 vyhrožoval rádobycar Brežněv (prý pro ně není problém "přestěhovat" několik milionů  jedinců).

   • mun.go

    Za první odstavec bych dal +, za druhý -. Takže nic.

 • Čas je dán rotací Země, což se projevuje zdánlivou polohou slunce na obloze. Poledne tedy nastává tehdy, když Slunce za svého denního zdánlivého pohybu po obloze, daného ve skutečnosti přesnou a pravidelnou rotací Země, když je Slunce na daném místě zeměkoule ve své nejvyšší poloze na jižní obloze. To střídání je pravidelné a veškerý život i ostatní periodické jevy na Zemi jsou tomu za miliony let uzpůsobeny a podřízeny.

  Jsou samozřejmě lidé tzv. "skřivani", kteří jsou čilí při rozbřesku (v létě už kolem 3 hodiny ranní a v 8 hodin večer už je zmáhá ospalost. Pak jsou také lidé "sovy", kteří jsou naopak čilí večer dlouho do noci, ale ráno si rádi "přispí".

  Fysiologické a ostatní procesy v lidském těle i přírodní periodické jevy se však řídí tím skutečným časem daným zdánlivou polohou slunce na obloze, nikoli tím co ukazují hodiny. Proto jakékoliv "posunování" ručiček hodin a zavádění "letního" nebo "zimního" času je nesmysl a je pro lidský organismus škodlivé. A nejvíc škodlivé jsou ty změny při přechodu ze "zimního" času na "letní" a naopak.

  Je neuvěřitelné, že EU nedokáže ten nesmysl s "vekslováním času" zrušit.

  Nikomu samozřejmě nelze bránit, aby vstával "se slepicemi", tj. při rozbřesku a při stmívání šel spát. Pokud mu to ovšem dovoluje jeho zaměstnání. Jestliže je dotyčný typem "slepice", tak by si neměl vybírat zaměstnání vyžadující svěžest dlouho do noci nebo dokonce noční směny.
  • mun.go

   Téměř v každém zaměstnání už existuje pružná pracovní doba - takže kdo chce v létě  využít více slunečního svitu večer, přjde ráno do práce o tu hodinu dříve. 

   Samozřejmě organizace stanoví kvůli poradám a koordinaci dobu, kdy jsou všichni (sovy i skřivani) na pracovišti.  

 • Normální člověk by tuhle stupiditu hodnou EU dávno zrušil. Jasný důkaz, že současní mocipáni normální nejsou.

  Tyhle starosti bych chtěl mít tak týden. 

  • "Normální člověk by tuhle stupiditu hodnou EU dávno zrušil."

   Ano, souhlasím. Je to ta stinná stránka demokracie. Stalin, Brežněv, nebo Putin by to vyřešil jedním nařízením. Ostatně v Rusku už ten nesmysl Putin zrušil. 

   Jen neuškodí si uvědomit, že letní čas byl poprvé u nás zaveden za pana socialisty  Hitlera a podruhé za soudruha Husáka...🙂

   • Naprostý souhlas. Dovolím si ale dodat, že za Hitlera byl zaveden ještě tzv. "zimní čas", který byl posunut ještě o hodinu nazpět oproti normálnímu času. Nacistické vládce k tomu vedla snaha přimět lidi k práci pro "Říši" za denního světla, aby se ušetřila elektrická energie a také aby po setmění a před rozedněním zůstávali lide ve svých domovech.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit