Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak?Dotované jídlo vám nechutná??A nechtěli byste za 45,-Kč bifteček s americkýma bramborama a s kupou zeleniny a k tomu tiramisu???A takhle pivečko na zapití by taky neškodilo co..
  • Školu máte téměz zadarmo jidlo taky a ješte knučíte tak mužete chodit do hospody za 150 kč na jedno jidlo.
  • Studenti ? Jo, ať si klidně píšou petice a pak ať ji zanesou Karlovi. Kterému ? Hádejte !
    Podpora studentů u mě skončila během prezidentské volby, aby bylo jasno.
  • Studenti se možná mohou domnívat, že mají pravdu, ale všechno je dnes bohužel o skutečných nákladech a penězích, kde ani jim nikdo v životě nic běžně dotovat nebude až budou celou svoji tíhu života odnášet sami a hlavně za svoje peníze i odpovědnost, což je tvrdá realita, která některé z nich bude čekat.. a mimo jiné mohou sami tedy navrhnout, jak udělat např. za "50kč" kvalitní jídlo, aby v této ceně bylo vše podle jejich požadavků a přání. Ono se to kritizuje, když to někdo platí a dotuje od jiných či z něčeho jiného.. Dnes nic není uzavřeno a každý může jít tam i dělat tak, kde to je podle něj lepší a ani studenti nejsou vyjímka na kterou v úkloně někdo čeká jako na spasitele světa..Ano je to jistě někde lepší...,ale taky určitě za daleko jiných podmínek a o hodně víc peněz, které musí někdo vydělat a pak tohle všechno zaplatit, aby druzí mohli studovat a případně i kritizovat, což je nejjednodušší a zvládne to každý..
  • Je zajímavé jak komouši a jim na roveň postavení živočichové se zakrnělým intelektem všechno hned obrátí ve vychvalování toho jejich zrůdného komunistického systému.
    • Je zajímavé,že poskoci kapitalistů jsou slepí a hluší !
  • alespoň studenti si možná uvědomí jak asi žiji senioři. možná až vystudují budou ohleduplnější, až se dostanou k plným korytům *12* o čem ale silně pochybuji *11*
    • Smyslem studia nebylo a není dostat se k plnému korytu, ale získat vzdělání a stát se moudrým. Tedy v civilizovaných zemích.
  • Když jsem studoval za komunistů, tak jsem k večeři dostal třeba už jenom švestkový kompot, který jsem pak odvezl domů 600 km daleko. *1*
    • Co se ti nelíbí ??? Ten švestkový kompot byl alespoň ze švestek ane ze syntetických plastů...Baborovou tu nemáte, tak jásej. Jinak ale to , co píšeš, není úplná informace, zapomněl jsi uvést, že jsi se k večeři dostavil až o půlnoci a ožralej jako prase....No, to už pak na tebe opravdu zbyl jen ten kompot a těch 600 km jsi musel jet za hranice, protože z Prahy to bylo nejdál do Čierné nad Tisou celkem 560 km...
      • Ty jsi někdy viděl švestkový kompot ze syntetických plastů? *1*
        • Dneska je syntetické všechno, i maso, to je spíš tedy odpad pro psy, které jim v Německu utrhli napůl od huby, zmrazili a poslali d Čech. Poláci to ještě vylepšují posypovou solí, v sušenkách strychnin ( dostane se do mouky z návnad na myši a pak zametou podlahu i s těma chcíplejma myšima, ty vyhodí a ze zbytků z podlahy upečou sušenky pro Čecháčky - hodní Poláci, pomodlí se a je jim odpuštěno ). Proč by nebyly syntetické i švestky ??? Já nevím ani, kde rostou, tady všechny zlikvidovala ta plíseň "šárka", tak se dováží bůhví odkud. Tedy nemohu sloužit, švestkové kompoty nekupuji, jakož i spoustu dalších potravin, jako např. ryby z Polska, smrdící záhadným aroma, jenom ne rybinou...Prostě, dnes je tu konečně ten "zemský ráj to na pohled", co jsme za toužebně postrádali, pivo chlastáme bavorské patoky, v kořalce metanol, no úžasné to vymoženosti kapitalismu, jedna velká báseň !!!
    • za kolik byla ta menza tehdy?
      • Tak to nevím, já jezdil domů a v menze nebydlel. Ale průměrné ceny byly za těch zločinných komunistů kolem 4,- Kč za oběd, takže na celý den bývala reluta (beru ji až podle vojny) celkem 13,- Kčs za celý den ( to bylo u VS-vnitřní stráže, jinak běžná vojenská u bojového útvaru jen 11,-Kčs/ den...
        • Pokud jsi byl služebně na cestě byl na vojně příplatek 9 korun denně ! Období cca 1965 ! Pivo 10 bylo za 1,20,bylo tedy na cca 20 piv denně !
          • Lístek do kina 1 Kčs do 1.řady ! Jak to vypadá dnes,já už na ty slinty nechodím ?
            • No průměrně lístek do kina odhaduji asi tak na 3 stovky na osobu, ale tvrdit to nemohu. protože jsem v kině již 23 let vůbec nebyl !!!Takže kdo to ví, opraví, beru .
        • Zelený mozečku, nezapomeň taky uvést jaké byly za zločinných komunistů průměrné platy. Myslím v civilním sektoru. Dva tisíce v třísměnném provozu za měsíc, to už byl dost slušný plat.
          • Já nejsem khaki mozeček, tedy bývalý voják z povolání. Prostě jsem jenom psal relutu, kterou jsme dostali na vojně za dovolenku 10 dní + 2 dni na cestu ( obvykle, jak vypadli lampasáci z kasáren, tak jsme odjeli o den dřív), i DVŤáci to tolerovali a kašlali na to, byli to sice khaki mozky, ale úplně blbí také ne. Takže já v té době jsem průměrný plat neznal. Po vojně, když jsem nastoupil ve fabrice, tak jsem měl plat 1.300,- Kčs hrubého, jídlo v závodce za 4,50 Kčs. Ale v 80 tých letech už jsem bral 4.000,- Kčs hrubého a jídlo v závodce stálo pořád stejně - 4,50 Kčs.... Tak si to přeber. Ale řada dělníků už si vydělávalo kolem 6 ti až 8 tisíc Kčs, no, THP s VŠ jen kolem 4.000,- Kčs. Prostě komunisté preferovali dělníky. Ředitel závodu bral kolem 6 ti tisíc a v pořadí platů byl až na 50tém místě !!! A závod plnil plán a prosperoval. Dneska manažeři berou 200 tisíc měsíčně za to, že fabriku přivedou na buben !!! A k tomu půlmilionové až milionové roční odměny za úspěšnou flákárnu !!! V čem spočívá úspěšnost práce při zlikvidování fabriky ??? Tomu nerozumím jinak, než, že kradou !!! 2 tisíce ve 3směnném preovozu se braly někdy v roce 1953 po měnové reformě. Pak byl zaveden "čtyřčetový provoz" typu 2-2-3, pak 2 dny volna atd. Bohužel buď neznáš pravdu, nebo úmyslně lžeš !!! Takže v každém případě jsi ale ubohý mozeček !!! Ten zelený alespoň myslí !!!
          • Za těch zločinných komunistů jsem platil v Praze v žákovském domově měsíčně 325 korun Bylo v tom ubytování,3x denně jídlo včetně sobot a nedělí a pedagogický dozor( 3 roky tam byl s námi Jaroslav Foglar ) !! Po nástupu do práce jsem za podnájem platil 100 korun měsíčně !
  • Co se vám nelíbí,ale máte svobodu a demokracii.To já si na koleji vždy pochutnal,ale to bylo,když to tady stálo za h...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit