Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle mě diktuje ceny skoro každý maloprodejce, odebírající výrobky od
    nějakého dodavatele. Nejčastěji skrytě, samozřejmě - máte výrobky moc
    drahé, koupíme od někoho jiného. Je to diktování cen nebo ne ?  To je ta
    neviditelná zku.vená ruka trhu, bez které si nelze myslet na tržní
    mechanismus, a která způsobuje vyplácení žebráckých platů,
    schwarcsystémy,  a krachy firem. Proto mají dodavatelé, zemědělci
    například, snahu zřizovat si své prodejny, organizují prodeje na
    tržištích a jiní si třeba zřizují internetové obchody.  Je fakt, že
    ekonomický svět je - a stále více, před celkovou reformou, přijde velký reset - přesně opačný, než chtějí Rockefellerové, to je vše soustředit do moci miniaturního počtu jedinců. Jen co USA
    ekonomicky kleknou, budou se dít zásadní věci. Nadnárodní firmy, často
    bohatší než stát, budou muset přejít na něco jiného. Danit doma, vyrábět
    doma - tak jak to musejí dělat malé firmy. Dotační politika je jeden
    průděr. Jsem i pro zastropování osobních příjmů - platů, odměn. Pro
    zrušení zlatých padáků, pro státní a kolektivní vlastnictví výrobních
    prostředků - třeba obecní a povolení soukromého podnikání pouze jako limitované
    malopodnikání. Nestačí ti maximální příjem například 80 tisíc ? Tvoje
    chyba a budeš v masmédiích vysmíván.

  • Předražený aušus

  • "„Distributoři či dodavatelé mají možnost stanovit svým odběratelům či prodejcům doporučené maloobchodní ceny."

    A není chyba již zde? Jestliže se dohodnu s dodavatelem na nějaké ceně, za kterou mně své zboží prodá, nevidím jediný důvod, proč by by mně měl stanovovat nějaké doporučované ceny, za které to budu prodávat dál. Nebo má nějakou takovou možnost třeba zemědělec, který dodává do super nebo hypermarketu potraviny? Já o tom silně pochybuji. Domnívám se a to třeba chxybně, že ten super nebo hypermarket stlačí ty ceny od dodavatele na minimum, za které mu je to ještě ochoten a schopen dodat a pak si nasadí ten superhypermarket ceny takové, jaké uzná za vhodné a to bez ohledu, co si o nich ten dodavatel myslí. Pokud se pletu a je zde nějaký odborník, prosím o upřesnění.

    • mun.go

      Náplní mé práce v Kauflandu bylo okrádat dodavatele. Po dvaceti letech to už můžu napsat. Už jsou všechny hříchy promlčeny ...

      viz tady

      • V každém státě je největším zločincem stát.

        • V těsném závěsu jsou média a novináři. Dostali se na zcela jinou pozici, než byli kdysi dávno. Myslím před dobou komoušů nebo nacistů. Tam dělali samozřejmě tutéž práci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit