Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je manželova parketa. Rád se kouká na takové filmy a má v počítači i několik her, tak je přes zimu hodně hraje. Mě to moc nebaví. Já si radši zahraju nějakou online hru , kde si nic nemusím ukládat. Prostě si zahraju něco, na co mám zrovna náladu a jdu spát. Jeho to pak pořád nutí hrát.

  • KIMCID
    já už jsem čech  a rodina už cca 400 ale to po období 30 války .
  • jestli jsi cizák a přivandrovalec tak co se se..eš do našich věcí po kterých ti nic není?
  • KIMCID

    my? kdo my víš hov..o kdo jsem a odkud pocházím.

    rozhodně nemám s původem v této zemi nic společné ani s 30. válkou ta se země mého původu nedotkla.

  • No vidíš. I ti cizí němečtí žoldáci placení z moravských peněz měli více hrdosti a odvahy než vy, kteří jste utekli a nebránili jste sami sebe....😀 Není ti ze sebe stydno?
  • mun.go
    A pokud "byly" s ypsilonem, pak to byly markytánky.
  • KIMCID
    Ano pod prapory moravských pluků
  • mun.go
    Ano, i na Moravě máme skupiny oddávající se tomuto koníčku. Snad nejvíce známá je bitva tří císařů u Slavkova (která je řazena mezi "česká nej" - viz http://www.kudyznudy.cz/cestovani-po-cr/ceska-nej/bitva-u-slavkova.aspx, třebaže jde o "moravské nej".).
  • mun.go
    Nepochybně však v žoldu moravských pánů.
  • KIMCID
    No to je hezká pohádka ale na Bíle hoře to byl jen název oddílu.Jinak to byly žoldáci z Německa.
  • To Moravané si na bitvy nehrají. Ti opravdu bojují.

    14 března 1939 se ve
    večerních hodinách v moravsko-slezském Frýdku-Místku 250 vojáků 3.praporu
    8.pěšího pluku Slezského pod velením kapitána Karla Pavlíka postavilo na odpor
    Německé armádě obsazující zbytek Československa. Než jim došly náboje, bylo prý
    na německé straně téměř 20 mrtvých, zatímco naši měli dva až tři lehce raněné.
    Toto bylo jediné ověřené místo, kde jsme se postavili německým okupantům na
    odpor. Podobnou situaci jsme už v historii zažili, kdy v bitvě na
    Bílé hoře Češi odešli a nechali napospas osudu bojující moravský oddíl u
    letohrádku Hvězda. 

  • KIMCID
    No realita stoji za ouno tak proč ne zábava s fantazií 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit