Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Šváb americký (Periplaneta americana)

  Biologie

  Dospělec je hnědočervený, 35-40 mm velký, s hnědým štítem se žlutými okraji a se světlými skvrnami na křídlech. Má proměnu nedokonalou. Samice je podobná samci a vytváří během svého života asi 40 ooték, které jsou velké 8 mm a obsahují 14-18 vajíček. Tyto ootéky odkládá 24 hodin po vytvoření. Vývoj trvá 4-15 měsíců. Nymfy jsou podobné dospělci, ale jsou bez křídel. Svlékají se 7-13krát. Maximální délka jejich života je okolo 3 let.
  Je to noční živočich, který žije v podobných podmínkách jako šváb obecný. Je hojnější ve městech, zejména ve velkých veřejných budovách, kde úspěšně přežívá a rozmnožuje se navzdory intenzivním ochranným opatřením. Je to všežravec, který může hladovět až 5 týdnů. Ukrývá se na tmavých, vlhkých a teplých místech (optimum je 25-33 °C).

  Škody

  Škodí znehodnocováním potravin, přenáší bakterie, roztoče (Salmonella) a šíří nepříjemný zápach.
  • ... dokonalý primitiv v akci :)))
  • Rus domácí ---- je dnes rozšířen po celém světě. Je 11–15 mm velký. Přes den se skrývá ve škvírkách domů, po setmění vylézá a hledá potravu. Živí se odpadky, ale ožírá i papír, kůže atd.
   • Rozmnožování :
    Rus se rozmnožuje po celý rok. Jejich vajíčka se vyvíjejí v charakteristických ootékách („kokonech“), které obsahují až 30 vajíček. Ootéka je dlouhá 5-6 mm. Samice odkládá ootéku těsně před líhnutím. V tomto se liší od vývojového cyklu švába, jehož samice odkládá ootéku dlouho před líhnutím.
    • Jak se zbavíme rusů? Je možná prevence?
     Dokonalá prevence proti osídlení objektů rusem neexistuje a stěží lze úplně zabránit zamoření (infestaci) domu tímto hmyzem. Dobrá hygienická úroveň a pořádek v domě a bytě však z počátku velmi ztíží přemnožení a dává větší šanci na vyhubení. Při likvidaci se určitě neobejdeme bez chemie – bez insekticidů. Alternativní metody hubení (např. lepové pasti či elektronické odpuzovače) u rusa nezabírají. Svépomocné užití insekticidů, např. postřikem bytu sprejovými insekticidy, může výskyt rusa v bytě velmi potlačit, úplného vymýcení však asi nedosáhneme. Navíc nás to přijde dosti draho. A tak nejlepší způsob, i když také ne zrovna levný, je svěřit se do péče odborníků. V současné době jsou firmy zabývající se dezinfekcí, dezinsekcí a deratizací dobře vybaveny zkušenostmi, vhodnou aplikační technikou i insekticidy. Tito profesionálové užívají dvě metody zásahu proti rusům; buď plošně postříkají byty speciálními insekticidními přípravky, nebo pokládají insekticidní nástrahy, případně se kombinují obě metody. Pro postřik se užívají hlavně kontaktní přípravky Empire, Ficam, K. Othrin a Resposar. Při postřiku je třeba dodržovat určitá bezpečnostní pravidla, a to jak na straně aplikátorů, tak i obyvatel ošetřovaných bytů. Rusi jsou při postřiku málokdy zasaženi přímo, ale přijdou s insekticidem do kontaktu, až když postřik zaschne a rusi se po něm prohánějí při shánění vody a potravy. Modernější metoda, která u nás získává na oblibě, je aplikace gelových nástrah. Na rozdíl od postřiku musí hmyz trochu nástrahy pozřít, aby po několika desítkách hodin či dnů uhynul. Plný účinek se dostaví až po týdnu či ještě delší době. Gel se aplikuje jako malinké hromádky, pouze 0,03–0,3 g do míst, kde si jich obyvatelé ani nevšimnou. Nejúčinnější jsou Maxforce gel, Goliath gel a Schwabex gel. Účinek postřiku lze registrovat velmi brzy a již druhý den nalezneme mrtvé rusy. V případě užití gelů to může trvat déle. Nespornou výhodou nástrah je ale jejich větší bezpečnost pro obyvatele bytu, často i vyšší účinnost, než účinnost postřiků. I při použití těchto nejmodernějších insekticidů se dezinsekce musí dle potřeby opakovat. Zcela nutné je to v případě postřiku. Také je bezpodmínečně nutné, aby byly ošetřeny všechny byty v domě i pomocné či nebytové prostory, a to naráz nebo v nejkratší možné době. Bylo prokázáno, že jediný neošetřený byt se může zakrátko stát zdrojem nového rozšíření rusů po domě. Jestliže odborná firma provede zásah kvalitně, výsledek akce pomocí lepových pastí zkontroluje, případně zásah zopakuje, naděje na úplnou likvidaci rusů v objektu je velká.
     • Ty potřbuješ postřik na hmyz? Pokud máš doma šváby, štěnice a podobnou havěť dojdi si do obchodu, ale v tomto případě pro tebe to prodávají na psychiatrii. Vem si sebou ručník, mýdlo, zubní kartáček a nějaké pantofle. Doma řekni, že se vrátíš až za několik let.
  • koho zajímá jak to funguje u vás doma? To jste pěkná svoloč.
 • Havloidni novinari se snazi ocernit Trumpa, proc asi a Tiscali nechce zustat pozadu. Je vam to hovnoo platny, protoze Trumpa voli Americani a taky ho zvoli i kdyby jste se posrali, havloidni hovnozrouti..hi..hi
  • putinovská sra.ko, měl by jsi vědět že o osudu světa nerozhoduje taková podlidská chátra - lidský odpad jako krememlský komouš-fašista zmr.ský potrat jakési bolševické běhy a ožralého muika ale lidi, kteří na rozdíl od rusáků nemají v hlavách hnůj rozpatlaný vodkou, ale mozek.
  • Putnoidni vlastizradci ocekavaji, ze ovce v USA si zvoli psychopata Trumpa a ten si s psychopatem Putilinem rozdeli svet a CCCP jim opet poskytne "bratrskou pomoc". Ale i kdyz si ho zvoli, je vam to hovnoo platny, protoze Trump i Putilin se budou smazit v pekle i kdyby jste se posrali, putinoidni hovnozrouti..hi..hi *1* *2* *15*
 • Červenej debilní teplouš Semjon Gayínek je zde o5 za blba!!!

  YEAH !!!
  • Proč tady neustále píšeš ty své homofobní výkřiky? Najdi si nějakého partnera a přestaň tady s tím obtěžovat. Nebo si najdi nějaký web se sexuální tematikou. Tady to niko normálního nezajímá.

   YEAH !!!
   • sajmon, dyslexie je tvé hobby?
    • halucinující hele, mohl bys mi vysvětlit, co chtěl básník říci? *6* *3*
     • sajmon, nauč se psát mongole, nebo si to po sobě přečti 3,14čo
 • josef.servit.9
  Neziskoví mužíci to mají těžké.Když nejsou argumenty, tak nadávky a urážky.
  • ono to platí i pro druhou stranu *13*
 • Je paráda sledovat jak je tady teplej matkomrd Semjon Gayínek za blbečka!!!

  WOW !!!
  • souhlas plukovníku

   vivat Lavrov
   • díky, Novorosijče *3*
 • Lepší Šašek a Kloun než krvavá Bestie a další potoky KRVE?! *16* *13* *16*
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/19244-libye-soukroma-valka-hillary-clintonove
 • Semjon Gayínek = ještě teplejší mrdkohlt než jsme doufali!!!

  PCHE !!!
  • brilantní příspěvek, měl by jsi být jmenován mluvčím místní ruské chátry *15* *15*

   YEAH !!! *15*
 • Ale no tak... republikáni doufali celou dobu, že se jim ho podaří uplatit... to je jediný důvod proč jakože "stáli za ním" .. ale fakticky "stáli za ním" je pověstné "poplácali ho po ramenou" ... tedy v podstatě republikány nestál ani koruhu... i když se mu nutili... stačilo by podepsat spolupráci ale on se jim na to jaksi vyflákl...
  proto jakmile bylo jasný, že Sanders je v čudu üplně všichni otočili... politik který není uplacený a vázaný na stranu je opravdu nebezpečný, přímo neřízená střela (rozuměj není možné ho efektivně řídit) a "urval se ze řetězů" (aka není otrokem korporací).

  Děkuji za krásně shrnutí celé propagandy... TWITCH BANUJE aktivní pro-trumpisty z groteskních důvodů....

  Novináři dělají rozhovor s protrumpisty jenom aby mohli použít jejich jméno a doplnit svůj vlastní text (jj.. internet je svině, když takový člověk pak má prostor mimo oficiální media se vyjádřit k tomu co otiskli v rozhovoru co prý dal).
  Samotný Trump ví, že jakýkoliv rozhovor s novináři ihned znamená, že vyjde štvavý článek alá "Trump nám prozradil že každý večer se koupe v čerstvé krvi malých dětí"

  Stačí aby trump řekl "jednou se mi při procházce stalo, že jsem šlápl do psího extrementu" a hned vyjde článek "trump: Ameriko jsi plná sraček a všivých psů".
  Naopak co vnímám já, je že extrémně stoupl zájem o politiku u lidí co nikdy neměli chuť volit protože neměli koho... bylo to prašť jako uhoď... ted konečně vidí možnost... a to se samozřejmě establišmentu nelíbí.
 • masáž z medii pokračuje dál.prostě všichni protěžují tu kráv..Málo kdo si uvědomuje co jako ministryně zahraničí vše pos.ala
 • Ty teplej prasečí Semjone Gayínku prosíráš to na celý čáře!!!


  WOW !!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit