Přejít na výpis diskuzí

Turecko zahájilo invazi do Sýrie

9.10.2019 19:04
kac   24 příspěvků

Turecká armáda ve středu zaútočila na Kurdy obývanou oblast na severovýchodě Sýrie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Turecko jako druhá nejsilnější armáda NATO páchá válečnou agresi v přímém přenosu v podobě etnické genocidy a "pokrokový svět" mlčí a dívá se jinam.

  Jak typické. Jak smutné. Jak současné. 

 • A teď by měly následovat sankce proti Turecku,ale to ty pokrytci nedokáží

  .

  • EU se bojí. Milionů "Syřanů" v Turecku, kteří by rádi vysávali evropské hodnoty a za "odměnu" by nás obohatili svou "džihádistickou rozmanitostí v rámci islamizace Evropy". 😈

  • Tady je krásně vidět, jak celá neslavná EU je demokratická, humanitární pomocí nadržená a lidskými právy oplývající zdechlina. 😈

 • Není ono Turecko členem mírumilovného obranného vojenského paktu?

  Neohrozilo nás zatažením do konfliktu?

 • Turčíni vyvolávali odpor slušných lidí už ve středověku.

 • Vyhlazování Kurdů, to není genocida?

  Kdo za to bude odsouzen?

  Kosovo vám vadilo a Turecko je vyjímka?


  • Vážený Mairo, Turci mají s genocidou již historické zkušenosti. Třeba z Arménie. 

   • Viz též knihu  Franze Werfela  "Čtyřicet dnů" - o genocidě křesťanských Arménů na území Turecka a jejich vysídlení...

    • Dobrý zdroj a dobrá informace. 

 • budiž to memento pro všechny co se paktují s fašistickou juntou USA, jak zrazují své spojence Kurdy , a opět agresorský stát NATO napadl jinou zemi a vyvražduje tam lidi, přesně tak proč havloidní extremisté a hlídači lidských práv mlčí? protože jsou selektivní ,agenti usa a nato fašismu ........proto státy NATO klidně mohou napadat koho se jim zlíbí kdykoliv , ........ale nedejbože když v rusku policie (ve srovnání s usa, francií a k španělskem ) mírně zasahuje proti neziskovkářům CIA , nebo když teroristi západu v honkongu zapalují domy a rusko, či honkong proti nim zasahuje , to je najednou řevu ...selektivní lidská práva, selektivní historie .......ala CIA ..

 • Když Kurdové pomáhali ničit ISIS, tak se to hodilo do krámu celému tzv. demokratickému světu. A proč se tedy Trump nestáhne z Manganistánu, když tak mermomocí chce šetřit náklady.
 • Americký prezident Donald Trump zradil Kurdy, své spojence v boji proti radikálům Islámského státu, a proměnil Spojené státy v zemi, na jejíž sliby se nelze spolehnout.........
  Musím se pousmát,protože to není vůbec k smíchu,ale západ dnes objevil to,co je člověku s obyčejným selským rozumem jasné již dlouho dobu. USA jako důvěryhodný stát skončil současně s J.F.K.
  • a je to skutečně tak? Snažím se pro Trumpa najít omluvu.Asi bych to navlíknul tak,že Trump velmi těsně vyhrál nad Clintonovou,což je Bildrberg ,takže obrovsky silná opozice,která překroutí cokoliv Trump řekne.A Trump to ví.Určitě si uvědomil,že je to nepopulární krok co udělal a asi ho udělat musel.Bude se ho snažit zmírnit.

   Otázkou je,co tímto krokem vyvažoval a to nevíme.Erdogan jako válečný štváč Kurdy nezničí,nejde to ani kdyby se pustil do genocidy,on totiž stát národ vyhubit nedokáže.Ale pokud to Erdogan .proti kterému je už dnes světové veřejné mínění přepískne,Trumpovi nezbude než se za Kurdy postavit.Mimochodem USA zradili Kurdy už jednou,kdysi v 60.letech a Kurdi jsou zvyklí za sebe bojovat i bez USA. .     

 • Prezident Trump má mnoho podobného s panem prezidentem Zemanem.

  Rád používá nesmyslné argumenty ve smysluplných debatách.

  Trump včera prohlásil, že USA nepomohou Kurdům, protože Kurdové jim také nepomohli v Normandii!!!

  My jsme jim v Normandii také nepomohli - a tak podle této logiky nám alianční partner odmítne pomoc, protože jsme před 80 lety nebojovali na jednom místě společně??? 

  Někdy toho člověka s nafoukanou patkou v jeho "nepřekonatelné moudrosti" (jeho vlastní prohlášení) - moc nechápu.

  Nebo chápu, ale mám s tím prostě problém. Ať si Turci vyvraždí jaké chtějí etnikum, protože nám nestálo v Normandii po boku!!! Divné. 

  • Donald mě tentokráte překvapil svými znalostmi,ví dokonce i o Normandií.Zřejmě nečte jen bulvár,ale

   i historií.

  • KIMCID

   Ale to je lež Češi sev Normandii vylodili a bojovali .A v případě Cherbourgu významně.Je by to chtělo znát dějiny.(ty nemyslím vás)

   • Omlouvám se, ale nechal jsem se při psaní unést.

    Nepomohli jsme nějak, že by se to zapsalo panu Trumpovi do jeho "nebetyčné moudrosti."

    Věčná památka všem hrdinům, kteří padli v bojích proti fašismu kdekoliv a ať byli jakékoliv národnosti.

    Děkuji za upozornění. 

 • rebel1234

  Američané prostě zrazují svoje spojence, stejně by bez zaváhání zradili kohokoli. Nás potřebují snad jen proto, aby si z Evropy udělali  někdy v budoucnu bojiště.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit