Přejít na výpis diskuzí

Týden samozvaných historiků

16.5.2018 10:06
Václav Štefan 60 příspěvků

Kdo má být pro Čechy větší hrdina druhé světové války? Američani, nebo Rusové? A není to vlastně úplně jedno?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • "Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět."

  Ludvík Svoboda
 • Agroteste, podle jaké dohody? Jen agentura JPP tvrdí, že se io tom někdo někde snad zmínil, ale na papíře? O tom jsem nikdy neslyšel.
  I když, Rusku je úplně jedno, že na papíře (Budapešťské memorandum) se k něčemu zaváže ... *7*
 • To s tím Ukrajinským frontem je skutečně pitomost, byli v něm všechny sovětské národnosti. A právě pro to je divné, že Nočním Vlkům a jejich místním příznivcům děsně vadily ukrajinské vlajky ... mohli se z nich po ... *1*
 • Ano, takového prohlášení se dopouštějí i "jestřáby" NATA: "Rusko se nebezpečně přiblížilo k naším základnám". Dle dohody se neměli americké základny přiblížit blíže než 1000km od ruských hranic. A kde jsou nyní?
 • Tohle psal blb a samozvaný historik, ukrajinský front se nejmenované podle toho, že se skládal z ukrajinců, ale že postupoval z toho směru
 • Fakt???? To jsem opravdu netušil..... *6* odteďka místo studia různých pramenů i navzájem protichůdných při snaze o poznání pravdy, raději nebudu studovat nic abych neskočil někomu na špek. Co neuvidím na vlastní oči tomu neuvěřím. Takže druhá světová válka nebyla, páč jsem ji nezažil. Dvojčata v Ňůjorku nespadly poněvadž jsem to neviděl....nalhat mi může kdokoli cokoli.....
 • Dost trapný zmanipulovaný a osekaný odkaz (příspěvek). To jsi tam psal ty?
 • V použitém stylu nelze o předmětném slově - přídomku "proradní" - hovořit jako o urážce.

  Diskutovat slušně na základě faktů je správné a mělo by to být obvyklé.
  Nikoli na tiscali.cz, tam je to neobvyklé až směšné, když diskuse se ze 49 % skládá z manter a z dalších 49 % z výkřiků do tmy. Vizte kritizované slovo proradní spojené se slovem Rusové. Kde se spojení nachází na stupnici od loupeživých stepních nájezdníků po různé lháře a zloděje?
 • Vždyť to způsobili komunisti, ty překreslovači dějin.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98eck%C3%A1_krize
 • V prosinci 1944, když byli Němci přinuceni se z Řecka stáhnout, protože své vojáky potřebovali jinde a řecký odboj byl navíc mimořádně silný, Velká Británie bombardovala již svobodné Athény a ostřelovala je z válečných lodí jen proto, že se řecký lid chtěl vydat cestou socialismu a chtěl patřit do socialistického bloku.
  Hrdinná obrana trvala 33 dní. Jen se řecký lid zbavil jedněch okupantů, nastupují druzí. Ve jménu "demokracie.." 10.000 lidí bylo v těchto dnech zabito či zraněno, tedy přibližně tolik, jako v italsko-řecké válce 1940-1941...

  Nevím, proč o tomto "demokraté" nemluví, proč to neustále neomílají, proč se nenávistně nerozčilují?

  Mimochodem, toto bombardování nařídil velký lidumil a demokrat Churchill.
 • Hladomory se týkaly zemědělských oblastí Ukrajiny. Prostě zemědělcům sebrali vše a nechali je pochcípat, aby uživili dělnictvo v Rusku a vojensko-průmyslových městech, jako třeba v té Oděse. "Kulak" si mohl vybrat - buď odevzdat celou svou produkci a zemřít hlady, nebo si schovat něco na vlastní přežití a být za to popraven.

  Nějakou Prahu bych do toho netahal.
 • A proč je urážíš, přízviskem "proradní"? Je potřeba se uchylovat k takovým podpásovkám, to se nedá diskutovat slušně na základě fakt?
 • Ano, například Hrotovice, které dobře znám, jsou typickým příkladem bombardování Sovětským svazem. Aby mohli proradní Rusová zahubit 114 obyvatel Hrotovic, neváhali obětovat 36 vlastních vojáků včetně velitele dělostřelecké brigády.
 • jsou to moji hoši *14*
 • Jste si jist, že se nevraživost mezi "Oděsity" a Ukrajinci nějak týkala hladomorů z dvacátých let?
  Nějaký zdroj byste mohl poskytnout?
  Potom by bylo zajímavé zjistit, jaký hladomor přiměl tuzemské automobilisty aplikovat samolepku:"Nésu z Prahe!"
 • Narážíš asi na NATO. Chtěl bys bránit nově obnoveným původním státům po rozpadu SSSR, které měly s velkým sousedem špatné a ještě horší zkušenosti, když dobrovolně a rády přijaly Západní ochranu ve formě členství v Alianci, jako pojistku nedotknutelnosti svého území?

  Myslíš, že by jim stačilo vykašlat se na Západ a uzavřít jen nějakou smlouvu - třeba jako Ukrajina, když se vzdala jaderných zbraní za záruku své územní celistvosti, kterou Rusko po pár letech porušilo?

  PS. co je zajímavého na tom, že my, tedy země koruny České, jsme součástí západu Evropy už přes tisíc let? Tedy od počátků naší státnosti. Nás mongolští nájezdníci neovlivnili , až na ty Štramberské uši *15* *15* *15*
 • Souhlas, od 18-tého století (od jejího založení) určitě. Jinak to území bylo na Turcích dobyto Ruskou Říší, stejně jako Krym. Tedy něco podobného jako královec/Königsberg/Kaliningrad, který byl do poloviny 20.století Pruský.
  Že byla mezi Rusy a Ukrajinci nevraživost, je jasné i z příčin a průběhu a důsledků hladomorů za Sovětského Svazu. Ty se nějak zvláštní shodou náhod týkaly převážně neruské části SSSR ...
 • Přesně!
  Putinovské Rusko se samo rozhodlo, že my, tedy Západ a Evropa (zajímavá formulace), jsme jejich (nemělo by být "jeho"?) nepřáteli a okázale přisunulo své hranice co nejblíže našim vojenským základnám.
  Škoda, že tady převládla hloupost.
 • Jen na okraj: Oděsa byla vždy ruská. Území na Turcích dobyli, město a přístav postavili Francouzi ve službách ruských carů a město i spravovali - "profláklým" příkladem je vévoda de Richelieu.
  Po osamostatnění Ukrajiny byla vždy patrná silná nevraživost mezi ruskou Oděsou a ukrajinským Kyjevem.
  (Byl jsem naposled v Oděse u příležitosti návštěvy moskevského patriarchy pravoslavné církve, tedy ještě před mejdanem.)
 • Neměl bys, pokud jde o osvobození, zapomínat ani na naše oběti (nečekali jsme jen pasivně až nás někdo osvobodí), ale ani na Poláky, Francouze a další, dokonce ani na ruské Vlasovce ne.

  Dnešní putinovské Rusko se ale samo rozhodlo, že my, tedy Západ a Evropa, jsme jejich nepřáteli (byť domnělými). Škoda, že tam převládlo to "mongolství" *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit