Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Podle mne stačí zrušit senát a bude od Lásky a spol. pokoj.
  • Právě naopak. Senátu je třeba dát odpovídající pravomoci, aby mohl zrušit špatný zákon.

   V současné době může senát zákon nanejvýš vrátit do poslanecké sněmovny.

   Takže naše zprasená ústava sice má Senát jako pojistku demokracie, ale s nedostatečnými pravomocemi.

   • Ke zrušení zákona vedou zpravidla dvě cesty:

    1. Zrušení (přímá derogace) ze strany ústavního soudu.

    2. Novelizace anebo zrušení ze strany zákonodárného orgánu tj. Parlamentu ČR.

    Blíže v: http://www.asociacepm.cz/aktuality/analyza-zruseni-zakonu-129.html

    Je-li Parlament dvoukomorový, nelze jednu komoru vybavit vámi požadovaným stupněm pravomoci.

  • Někteří senátoři mi připomínají vzteklinou nakažené zlobně poštěkávající pejsky. Ovšem v případě Zemanovy právní zlovůle mají senátoři pravdu.
 • Proč by podání ústavní žaloby na prezidenta mělo být prakticky nemožné?

  Až provede něco objektivně v hrubém rozporu s právy a povinnostmi uvedenými v Ústavě, až se senátoři a poslanci nebudou štěkat jak malí psi v truhlíku, tak je ústavní žaloba docela legitimní a možná. 

  Jen se nerealizuje jako výsledek zbožného přání několika psychicky labilních senátorů a mnoha svým pánům loajálních novinářů.

  V tom je asi ten hlavní problém. 

 • rebel1234

  Babiš nebo mladej Klaus ? To ale kavárna nerozdýchá ! :-)

  • A co Kájínek nebo Krejčíř? Ti, alespoň něco umí a něco zažili na vlastní triko. Nejsou to trapní mazánci svých papalášských tatíků a StB nebo ruské ambasády. 


 • Přímá volba prezidenta.,dává výší legitimitu a tím i moc, prakticky až na hranici poloprezidentského systému., nemluvě k tom, že v tom případě je tzv.senát zbytečný..Takový prezident, spolu i s vládou atd.. má pak i právo postavit klidně i celou sněmovnu s.r.o. do tzv.latě..ať už se to komu líbí, či nelíbí..pokud oni naopak nebudou dělat, to co mají a nebo dokonce půjdou proti vlastní zemi a proti vůli občanů, což se nyní i často děje..s cílem rozeštvávat lidi, potenciálně zájmy V4..pomocí tzv.neziskovek, kaváren, chvilek za "něčí" miliony..atd. a co neuznávají, že jediná možnost k převzetí legální moci.,jsou vyhrané a řádné volby, pomocí přímé volby občanů..a ti si zvolili i současného prezidenta a dali mu tímto i vyšší mandát a moc ..

  • Fakt se se změnou volby prezidenta změnily i jeho pravomoci dané ústavou? To jsem netušil.

   V čem ty změny spočívají?

   • Tím, že se ústava, stejně nakonec jako všechny jiné zákony..dá vykládat za určitých situací i více způsoby a právními výklady..akorát se to dosud v takové míře i odvaze nepoužívalo..,protože prezidenti., byli hlavně v područí politických stran i politiků., co je volili i prosazovali a ne s přímou podporou a volbou od občanů, což dává úplně jiný, přesněji vyšší mandát i právo k moci vždy a všude, bez ohledu, jestli je to prezident, starosta města atd..Právě proto se politici a mocenské i zájmové skupiny na ně nasáté.,bojí přímých voleb k čemukoliv., doslova a do písmene.,jak čert kříže !..

    • Takže nepřímo volený prezident nevykládá ústavu více způsoby, ale přímo volený ano? 

     To se pletete milý vlku. I havel a Klaus balancovali u výkladu ústavy

     "Prezident Miloš Zeman pravidelně zachází až na samou hranu ústavních zvyklostí. Týká se to také personálního složení vlády. Své by o tom mohl vyprávět neúspěšný kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche nebo aktuálně Michal Šmarda, který zatím marně čeká, až jej prezident jmenuje ministrem kultury. Problémy s ministerskými kandidáty měli však i Zemanovi předchůdci. Současná hlava státu si mohla například podobnou situaci vyzkoušet i z druhé strany, když si prezident Václav Havel kladl podmínky pro jmenování některých ministrů. Václav Klaus zase například zkoušel kandidáta na ministra průmyslu Milana Urbana z jazyků.

     • To je sice všechno pravda., ale prezident Zeman a nejen on..velmi rychle pochopil, že je možné klidně jít ještě tzv.o patro výše..až do víceméně poloprezidetnského systému moci..s vědomím, že má velkou šanci, aby mu to prošlo, což se i v podstatě stalo..a i díky tomu budou mít i další prezidenti.,možnost jednat stejně tak silně..a byli by hloupí, aby se toho vzdali., aspoň do doby, než by byla přímá volba prezidenta, či kohokoliv jiného.., opět zrušena a nebo prosazena a použita možnost např.přímé odvolatelnosti od občanů s právem sesadit po dosažení určitého počtu nespokojených voličů v podstatě kdykoliv a kohokoliv v rámci zákona atd..,aby hlavně občané měli doslova bič na své "státní zaměstnance".. Samozřejmě ti.,co u voleb nebyli a nebo dokonce ani dlouhodobě nechodí.,tzv.kašlou na to..by toto právo odvolatelnosti neměli.,aspoň do doby, než by k volbám opět přišli a měli tak i odpovědnost za své rozhodnutí..Do příštích voleb tedy kritikům zatím zbývá jen jediný legální krok..čekat na příští volby a pak znovu volit stejně či úplně jinak a jiného, dle sebe lepšího politika..ostatní.,co se neprosadili..to pak musí prostě respektovat..

      • cit.: do příštích voleb tedy .........   - no to jste tedy hóóódně vedle.

       Vy jste nikdy neslyšel o tom, že takový či onaký parchant tzv. "dojel" na své činy.

       zeMAN a ta jeho smečka by nebyla žádná vyjímka. Jediný problém je v tom, že části českého národa stačí přihodit do talíře knedlík, či vnutit koblihu s pár nesmyslnými lživými žvásty a je "vymalováno".

 • Mizí tady příspěvky. Tiscali porušuje Ústavu a provádí censuru!

  • Cenzura je důležitým nástrojem totalitního režimu. Kdo cenzuruje, ten podporuje totalitní manýry.
 • gaheris

  Vše nejlepší, pevné nervy a zdraví přeji Vladimíru Vladimíroviči Putinovi !

 • Ta fotografie vypovídá o všem.To je vizitka české kotliny.Jeden udavač,druzí dva z Prognostického ústavu to je opravdu síla.
 • Pan Miloš Zeman je nejlepší prezident České republiky.

  • Kdo to je ten Váš zeman???

   Znám dva - jeden je bezdomáč v Č.B. - velmi spořádaný človíček s vlastním mozkem, ......  a druhého - jakého-si rusofilcko-číňanského ři..lezce, pobudu prvního řádu - ožralého prolhaného, křiváckého gaunera, který prý v současné době hnije na zámku v Lánech.

   Tak kterého máte na mysli - ale ani jeden z nich není prezident, jen ten druhý se nechává titulovat sprasident.

 • Podle ksichtu, Brežněvovo dvojče. 😂Pěkná fotka.
  • vanhorne

   "Pěkná fotka"

   Poslednich par mesicu jsou si podobne v tom, jak na jednech zbozne hledi k nebi a na druhych obraci kukadla v sloup. 

 • Nebylo by lepší ptát se autorů ústavy?

  Mimochodem, proč nebylo k ústavě referendum??

  Proč nebylo referendum ke zřízení "Vyšších územních celků - VÚC"???

  Jak to, že doposud nemáme zákon o celostátním závazném referendu????


  • Trefa do černého......

  • K rozhodování o ústavě je nutné přinejmenším základní právnické vzdělání. Hospodská lůza a ovce o ústavě rozhodovat nemohou.

   • Dokázal byste na podporu svého tvrzení uvést stupeň právnického vzdělání u autorů aktuálně platné ústavy?

    Autoři jsou zmíněni například zde: CHRASTILOVÁ, Brigita a Petr MIKEŠ. Prezident republiky Václav Havel a jeho vliv na československý a
    český právní řád.
    Namátkou Michael Žantovský, Jiří Křižan, Pavel Rychetský, Karel Schwarzenberg...

   • Tebe bychom samozřejmě z výše uvedených důvodů hlasovat nenechali, můžeš být naprosto klidný.......😀

    • Ubohý "realisto" ze zapadlého znojemského sklípku, kdybys věděl co nevíš... 😍

     • Ubohý "občane" nevím, že bych byl ze znojemského sklípku. Kdes na tu halucinaci přišel? Žeby lysohlávky?  😂

      • "Ubohý realisto", lysohlávky neužívám, ani jiné halucinogenní látky. A posezení ve znojemském sklípku nemusí být nic       špatného 🙂

       • Reakce na příspěvek:

        "ubohý občane" tak to jsi natom hůř než jsem myslel. Lysohlávky jsou ještě relativně neškodné v porovnání s tvrdým heroinem který teda bereš......dokonce propadáš iluzím nejen o mé mylné lokaci, nýbrž i iluzím že prý nic nebereš. To už je totální dno....😀

    • 🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit