Přejít na výpis diskuzí

V zemi, kde důchodci živí celou rodinu, sází populisté na peníze zdarma

24.2.2018 9:49
23 příspěvků

Do nejisté budoucnosti, země plné dluhů a minimálního sociálního zabezpečení se už Italům nechtějí přivádět děti. Neměli by je z čeho život, protože v zemi na pokraji bankrotu se miliony lidí potácejí na hranici chudoby. Leckdy z jedné penze musí vyžít celá široká rodina. Populisté se tak před březnovými...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Fabiolino
  Tady mate tri videa z chude Italie... Na to jak je chuda, to jde, nemyslite??

  https://youtu.be/myzzfwB-9Cc

  https://youtu.be/ziFEE46VVyg

  https://youtu.be/rRo3AdlIQ50
  • se, Tiscali se nedá věřit ani nos mezi očima, i když paradoxem je, že Tiscali je původně italskej web!
 • Fabiolino
  Dalsi hysterickej clanek o tom jak je vsude spatne, ale vychod jede (ale my na zapade mame pro zmenu trochu jiny info o vychode). Ja ziju v Italii a chudoba vypada teda jinak. Italie je obrovska zeme, ze severu na jih je to jako z Ceskych Budejovic do Spanelska, je logicke, ze ma i rozmanitou a odlisnou ekonomiku (i mentalitu). Jih Italie byl vzdy chudsi nez sever a to z nekolika duvodu: maloktera fabrika, firma, tovarna...bude investovat tam, kde nema zadnou moznost ekonomicke navratnosti. Anebo pouze minimalni. Staci se podivat do mapy a pochopite proc. Jih se vzdy spise soustredil na turistiku a samozrejme potravinarstvi. Tim to konci. A toto jste objevili az ted v roce 2018??
  Muj deda rikaval, ze kdyby Italie koncila Rimem, tak je to nejvetsi ekonomika Evropy a pry to rikaval i americky prezident Kennedy kdyz jezdival na dovolenou do Italie. Ale bohuzel Garibaldi to chtel jinak, chtel "velkou" zemi a tak se spojil jih se severem.
  Za dalsi, cetl jsem tady absurdni komantare ze je Italie chuda. Vite jak vypada chuda zeme?? Asi ne. Jak muze byt chuda zeme, ktera patri do skupiny G7?? To mi vysvetlete. Ano, muzeme se bavit o tom, ze se ekonomicka situace zhorsila, ale to je normalni jev. Vy si nevzpominate kde byla CR pred 20ti lety?? Jednou nahore jednou dole.
  A za dalsi, at je Italie jakakoliv, jde s dobou, i pres horsi ekonomiku. Od roku 2009 jsme za NASE penize (ne z EU) postavili 2000km rychlotrati a diky tomu nam jezdi vlaky 350km/hod. A Italie je treti nejvetsi prispevatel do kasy EU. Z cehoz mate prospech hlavne vy na vychode!
  Stale mame pomerne vysoke platy (2800euro prumer neni almuzna z meho pohledu) a dokonce na severu je prumerny plat i pres 3500euro. Na jihu je prumer okolo 1800euro.
  Italove jsou rozmazleni. Vzdycky si budou stezovat. Nicmene to, co my v Italii pokladame za "chudobu" na vychode je stredni trida. A ne ze ne. Neverte temto absurdnim clankum. Ano, chapu, ze se to hezky cte a zveda vam to sebevedomi, ale realita je uplne jina.
  Posledni vec, v clanku se pise, ze pocet chudych Italu je 5mln, Italie ma 60 a pul mln obyvatel, tzn cca 7% Italu, ale 93% jsou bohatsi nez celej vychod dohromady. Pocet exekuci v CR je jeden milion!!!! Z DESETI!!!! 70% Cechu vydela mene nez 800euro. To je u mne opravdova chudoba.
  Bylo by vubec nejlepsi Italii nechat Italum a myslet na svy veci. Italie existuje (myslim vc Rima) 2000 let, zazili jsme pady i prohry, vyhry i blahobyt. My se neztratime ani pristich 2000 let. A ja osobne vam vsem preji (krome zdravi samozrejme) alespon poloviny krasy, bohatstvi a dobreho jidla co mame v Italii.
  • A co děti, mají si kde hrát?
   *3*
   V Itálii se minulý rok narodilo nejméně dětí od doby, kdy se začala vést statistika, tj. od roku 1861. Na svět přišlo 464 000 dětí, o dvě procenta méně než v roce předchozím.
   Již devět let klesá v Itálii porodnost. Průměr 1,39 dětí na ženu znamená, že Itálie z tohoto hlediska patří mezi nejhorší země v Evropě.
   A to vám to ještě zvyšují přistěhovalci.
   Není samozřejmě pravda, že se děti nerodí kvůli chudobě, spíše naopak. Mladí lidé chtějí cestovat, užívat si života a ne se starat o děti. Podobně jako v Německu. Chudobou to nebude, spíš je to lenost. *7* A ta je horší než chudoba. *3*
   • Na zeměkouli je 7 a půl miliardy lidí, tak jaká lenivosi,
    aspoň někdo má rozum.
 • Průměrná ČISTÁ mzda ČR: 20316,-Kč oproti tomu Itálie: 46639,- A itálie je ta chudá zěmě *1* *1* *1* asi díky tomu že maji €uro ještě že mi máme tu ČNB zdevalvovanou korunu *3*
 • Chudá Itálie byla již před 30 lety hovořilo se o bankrotu, to jsem slyšel pouze od novinářů z České republiky. Znám jednoho Itala co si otevřel restauraci na náměstí v jednom městě, byl to můj kamarád a co se nestalo? Řekl, že v tomto státě co lidé chodí jako mumie co se neumějí ani zasmát a jsou tak chudí, že si nekoupí ani zmrzlinu, že tady nebude a taky restauraci prodal vzal Českou manželku dítě a vrátil se dle novinářů do chudé Itálie. Článek co je zde napsán je pouze hloupost, kterou jsem přečetl ze zaťatými zuby. Toto mohl napsat pouze člověk co tam nikdy nežil a já vím o čem hovořím s vlastní zkušenosti.
  V Itálii je více Čechů než Italů u nás. Znám spousta dívek co tam odešlo vdalo se, ale domů již nechtějí chudá to Itálie cha...cha...cha...
 • Dnes se ukazuje na Italii ,Řecko a i jinde .Je to podle starého pravidla "Rozděl a panuj !"
  A to je období v kapitalismu a konjuktury . Ale jak už uvedl Karel Marx tak kapitalismus má čtyři období.Konjuktura stagnace krise deprese a i když dnešní "ekonomové" tvrdí, že to dnes už neplatí, že máme "kontrolovaný kapitalismus" ???? Tak nebude dlouho trvat a ta krise tady bude !!!! No a kapitál to řeší vždy válkou !!! No a to znamená válka v Syrii je jen cvičení !!!
  No a potom nějaký důchod ?!? Budeme rádi když, dostaneme třeba polévku !!!
  Takže jak říkal Werich "Nashledanou v lepších časech !!!"/ovšem kdo přežije !!!!!!!!!!!!!!!
  • Dnes jsem si přečetl vynikající článek v Právu ze soboty od redaktora a přesně mi potvrdil co by bylo,když by zvítězil Schulcz.bez vzdělání.A tetka Merklová již začala také vyhrožovat,když nevezmem co si pozvala tak nic nebude atd.Píše to tam pan redaktor velice dobře co se tady stalo s prosperujícím státem před r.1989.Doufám,že ovčani nepůjdou na demonstrace.Je již směšné např.chodit do Nerudovky,že tam měla zasáhnout údajně bolševická policie.Ta policie dělala svou práci a pořádně a ne,aby byla v rozkladu jako nyní.Podporuji p.Voráčka na předsedu,který má největší zkušenosti s potlačováním nepřízpůsobivých i já dostal pendrekem 2x při událostech v r.1968.Kdybych věděl co bude následovat po r.1989 tak bych požádal o výplatu navíc.Politika je svinstvo a ještě je to hroznější,že nemáme politiky,ale korytáře.
 • Ve světle nezaměstnanosti, bídy a frustrace miliónů zubožených Italů je obzvlášť signifikantní morálně zvrácené počínání italské vlády, která zcela propadlá merkelovskému migračnímu šílenství nechává dopravovat nekonečné davy migračních nájezdníků do Itálie, aby sociální problémy italské společnosti dál prohlubovala a při tom s drzostí sobě vlastní farizejsky požadovala solidaritu při přijímání migrantů. Italské hospodářství mi připomíná potápějící se Titanic, který na svoji palubu přijímá davy migrantů...
 • Bramborová medaile je taky medaile! Hihi
  • Nehraje se náhodou hokej na dvě branky? Nebo na jednu?
 • www.tiscali.it *1* škoda že moje rodiče nemají 800eur důchod... kde se stala chyba???
 • 0
 • Čím to asi může být, že to tam tak dopadlo? Vždyť tam mají kapitalismus, demokracii, mafii, pasáky, zloděje, prostitutky, žebráky, bezdomovce, imigranty legální i ilegální, těší se neochvějnému přátelství USA, jsou v EU, a to bych podtrhl, můžou nadávat na komunisty a na Rusko, když mají peníze, tak si mohou koupit banán a dokonce mohou cestovat. Prostě hotový ráj na zemi, tak na co si stěžují? Přece je vždy lepší žebrat, vybírat popelnice, krást, loupit, vraždit, vydírat, vybírat výpalné, provozovat prostituci, obchodovat s drogami, dělat převaděče ilegálních imigrantů, dokonce je lepší i ze zoufalství spáchat sebevraždu, než žít v tom odporném socialismu. Něco s těmi Italy není v pořádku.
  Jedna věc se mi na těch Italech zvlášť nelíbí. Nechtějí plodit nové malé otroky. Co kdyby je potom někdy náhodou kapitalisti potřebovali? Co si pak ti chudáci kapitalisti asi počnou? Copak na to Italové nemyslí? Taková nezodpovědnost! A co kdyby náhodou potřebovali někdy šiřitelé demokracie, neochvějně a otrocky stojící po boku USA, kanonenfutr v podobě mladých italských vojáků? Na to snad Italové také nemyslí? Že se nestydí. Nemít kde bydlet a co jíst? Taková prkotina.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit