Přejít na výpis diskuzí

Velká útrata na obzoru: Armáda nakoupí techniku za 100 miliard

18.6.2018 17:44
šar 16 příspěvků

Česká armáda počítá s nákupem dvou dalších letounů CASA. Bude také pořizovat mobilní i letištní radary, víceúčelové vrtulníky, obrněná vozidla, bojové drony či protiletadlový komplet. Za vše zaplatí přes 100 miliard korun, řekli náčelník generálního štábu Aleš Opata a další zástupci armádního velení....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • KIMCID
  NAŠE ARMÁDA POMÁHÁ CHRÁNIT PĚSTITELE OPIA:

  CitujI Břetislava Turečka rozhovor pro čro:Drogovému světu vládne Afghánistán Pákistán je dnes tranzitní zemí pro narkotika z Afghánistánu. „Odtud pochází až 90 % celosvětové výroby heroinu. Za jeden rok teď posílají do světa až 9000 tun opia, což je asi 50x víc než v roce 2001, kdy tam Američané svrhli Tálibán. Přitom je země pod mezinárodní okupací, a to i naší armády.“ Afghánistán jako chudá země je hřištěm drogových mafií. Opatření jsou spíš kosmetická. „Tím, že Afghánec pěstuje drogy, je automaticky zločinec, ale i zdroj příjmu pro celou zemi. Když Tálibán v roce 2000 zakázal pěstování opia, mělo to i podle OSN ohromný dopad na životní úroveň statisíců lidí. Kdyby se dnes s drogami přestalo, budeme řešit velký hladomor.

 • To zas bude tunel :-(
 • jsem slyšel, že budou kupovat jadernou ponorku na Lipno
 • žádná naše armáda neexistuje, tyhle zelené gumy jsou obyčejní žoldáci hájící zájmy německého Wehrmachtu a teroristického spolku NATO
  • tihle zloději a tlustoprdi nedokážou hájit zájmy nikoho,leda tak svoje osobní.Za ty peníze by se daly obnovit všechny komunikace a že bychom to potřebovali!

   armáda nepotřebuje peníze,armáda potřebuje získat ztracenou čest a dobré jméno,to může získat jen obětavostí a vojenskými úspěchy.Na to tři padlí nestačí.Navíc utrácet můžou jen to,co si stát vydělá a to sto miliard rozhodně není!

   Navrhuju aby si mezi sebou věci půjčovali a služba vlasti aby byla čestná,t.j., bezplatná.Najíst dostanou,pár uniforem ještě mají,ty ať si navzájem půjčují a ať jim to doma mamina zašije když bude třeba.Střílet budou ze vzduchovky a letadla by mohli někomu pronajmout.

   bižuterie Jablonec by mohla udělat metály a ty by mohli sem tam dostat,ale ne peníze,protože peníze kazí dobré lidské mravy.

 • Stalingrad
  Naše armáda ?? Naše armáda,ať již ČSR atd. nebojovala a nebránila naši zem od dob Jana ŽIŽKY !!! Tak k čemu by potřebovala takovou techniku za tolik peněz ??!! Naši žoldáci,co válčí za cizí zájmy, nechci je ze svých daní platit !! Ať si je vyzbrojí a platí ten kdo je chce !! Za čísaře pána si každý kdo chtěl válčit musel svůj pluk vyzbrojit atd.Takže vlastně naše armáda není naše armáda,ale soldateska nájemných žoldáků co by nedokázala ubránit ani sídlo ŤOPky00 9,ODSS,či jiných co vykrádají z daně občanů a rozhazují miliardy !!!! Natož hranice před zdivočelými nájezdníky z pouští a hordy kobylek !!! Tyto peníze by bylo účelnější vynaložit na péči o děti,na jízdné školáku zadarmo do škol,na platy zdr.sester,popelářů,na důchody těch ,kteří 45-50let pracovali a odváděli daně,zdr.poj.důchod.soc.pojištění !!!!
  • Mýlíte se značně až zásadně. Česká armáda bojovala až nepříjemně často za R-U monarchii, účastnila se bojů v proti Rudé armádě, bojovala proti Wehrmachtu.
   Oprávněnost, přiměřenost a účelnost výdajů je druhá věc.
   • Stalingrad
    Omy syfiliusi l,za C.a K.za I.sv.to nebyla česká armáda,ale několi pluků z českých zemí v rámci armády R-U.!!! A proti němcům v roce 1938  jako armáda nebojovala,ale složila zbraně bez boje !! Pouze některé jednotky neuposlechly rozkaz a svévolně se snažily klást odpor okupantům němcům. S wehrmachtem jako přátelé bojovali bratia slováci jako samostatný stát ,sude´táci a prajzaci a v rámci rudé armii proti němcům bojovala jen skupinka čechů.ukrajinců,slováků poskládáná jako samostatná brigáda,nikoli jako armáda ČSR,ČR bo böhmen und mähren.Hold cucáci papuškují pouze to co jim někdo nakecá a ví prd jak to bylo.
    • <div>Dokážete-li odpovědět s pozměněním přispěvatelova nicku předvedeným způsobem, není o čem diskutovat.</div>
 • Žoldácký lampasáki vyrovnávající si své hypotéky v misích bych poslal do práce v dolech a lomech protože v životě bojovat nebudou a nechtějí. 
 • ferda.borek
  Naše armáda nakoupí techniku na dluh s níž už teď je v útrobách teroristického spolku NATO počítáno, že se bude producírovat u ruských hranic i s našimi žoldáky pod přímým vedením německého Bundeswehru. To si pište. A to minulý týden jsem na několika webech četl strašidelné články, jak jsou do budoucna kriticky ohroženy důchody, že na ně ve státní pokladně nebudou peníze a budoucí důchodci si musí střádat sami, jinak skončí v chudobě. Zajímavé je, že na vojenské hrátky v zájmu cizích mocností, na tunely typu solárů a biopaliv, na církevní zlodějinu (pardon restituce), na neziskovky a nepřizpůsobivé se prachy ve státním rozpočtu vždy najdou, i kdyby ostatní pracující lidi, důchodci měli pochcípat hlady. 
  • vanhorne
   Ja jsem zase na několika webech četl strašidelné články, ze Bures proda Čapí Hnízdo aby bylo na armadu a take,ze vrchni velitel ozbrojenych sil odchazi do duchodu. Suskalo se to i v hradni tiskove agenture.
 • 252 mega za kousek, co na tom může stát tolik peněz...?


  Staré BVP měly (mohly tehdy mít) kanon ráže tuším 73 mm, který byl jistě účinnější, než 30 mm.

  Pod tlakem mezinárodních dohod byly přek@rveny na OT-90, tzv. "Havlův tygr", vybavený věží z OT-64 s kulometem KPVT 14,5 mm.

  • Stará BVP měla kanon ráže 73 mm pro střely PG15 (protitankové kumulativní) které se ukázaly být příliš speciálními.
 • Jedna věcná k této tak "rozjeté diskusi". 53 miliard bude stát pořízení 210 ks BVP. Tato kupa peněz jde rozstřílet na cucky za cenu podstatně menší. Na vyřazení BVP postačí 1 PT mina, nebo 1 raketka z RPG-7, nebo, nebo...😈 
  • v armádě by se mělo začít striktně šetřit-rušit všelijaké nesmyslné instituce ,prodat nemovitosti,vyházet generály,snížit důchody a platy,starou munici prodat do Afriky atd.

   Je třeba zaměřit se na miny a protitankové a protiletadlové zbraně a armádu přecvičit na hybridní války a protiterorismus.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit