Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Před nějakým časem uvedla paní Koloběžka (u jedné obzvláště "vydařené" fotografie pana Zemana), že se jí z něho dělá fyzicky špatně. Musím přiznat, že jsem to v oné chvíli považoval za poněkud teatrální vyjádření osobní antipatie. 
  Musím ale přiznat, že obdobné pocity se začínají zmocňovat i mého úsudku, kdykoliv vidím blazeovaný obličej našeho současného pana premiéra a okradače důchodců. 
  Vážená paní, dodatečně se omlouvám. 


 • takže tato vládnoucí garnitůra počítá s inflační rostoucí spirálou? Nechce aby inflace klesala? "no to je teda vláda!" 

  • Zastavil by se jim bohatý zdroj příjmů z DPH. 

 • Když vláda počítá a dokonce se systémem,tak věřím stejné procentní valorizace se dočkají všichni poslanci,senátoři,ministři,soudci atd.To měsíčně ušetří např.u premiéra nejméně  150 000.Když ještě zruší svoje Barmské neziskovky,bude k dispozici dalších asi 50 miliónů které čerpá (= krade) coby dotace.

 • Fialo, kdy už vypadneš? I se Stanjurou. Dva velcí odborníci. Pokud vydržíte do dalších nebo předčasných voleb, jste v zadku. Do té doby vás důchodci umlátí holema, a to bude bolet.

 • Kdyby se naše milovaná vláda, která staví na tvrdých datech a nevede stát jako firmu raději věnovala inflaci a nenažranost firem, nemusela by se zajímat o valorizace. Nevidí rozdíl mezi příčinou a následkem. 

 • Tato vláda již dostala snědený a vybílený krám. Za konjunktury se vše "projedlo" a rozdalo na populistická opatření. Konjunkturu začal Nečas vládou rozpočtové zodpovědnosti. Za pomocí Šlachty byl Nečas odstaven a k moci se dostal Babiš. Ten si užil konjunktury aniž se o ni zasloužil, ve druhém volebním období a zvláště posledních dvou letech společně s Schillerovou rozházeli a nadělali takové dluhy, že nic jiného než inflace nemohla nastat. Veškerá opatření vlády mají dlouhodobé důsledky a neprojeví se ze dne na den, ale někdy i za několik let. Stát je "moloch", než se rozhýbe tak to trvá. Takže pokud vůbec chceme nějaké důchody musíme na ně mít, na dluh se žít nedá donekonečna, to může slíbit jen populista, který svým zaměstnancům platí minimum aby se naplnily jeho kapsy. Z toho co není jeho by rozdával až do úplného krachu, jemu to přece neuškodí. Nízké důchody mají většinou ti co moc nevydělávali - neodváděli tolik do státní kasy nebo nemají odpracováno 49 let jako já. Brigády v zahraničí a u nás na černo do kasy nic nepřinesly. Teď brečí že mají málo, kolik dali, tolik by měli brát.  A to nemluvím o těch co nepracovali nikdy ! Snižte státní aparát který jen roste a nic nevytváří, těm co nepracovali dejte minimum,  vězni ať povinně pracují když je na trhu nedostatek pracovních sil, narovnejte příspěvky na bydlení a různé dotace kdy za vybydlený byt je nájem 20 tis. a ti co nepracují ho dostanou. Nejhorší je vidět, že ti se zlatými řetězy a mecedesy si chodí pro dávky a mají se lépe než pracující člověk! Dlouhá cesta, nikomu se do ní nechtělo  - tak co teď?


  • Nasávej fakta, ať si o tobě někdo nepomyslí, že jsi vejr.

   • On je jen po školení voličů Spolu. 

 • Obávám se připravované změny v důchodovém systému, který již teď významně nadbíhá požadavkům vysokopříjmových lidí, kteří po celý svůj produktivní věk byli zvyklí maximalizovat své zisky na úkor státní kasy a v tomto trendu chtějí pokračovat i po odchodu do starobního důchodu, tedy i v důchodovém věku maximalizovat své zisky na úkor státní kasy. Bohatí si nastavují důchodový systém k obrazu svému a důchodci s nejnižšími starobními důchody jsou stále víc odíráni a tlačeni do postavení bezdomovce. Změna by neměla ještě více rozevírat sociální nůžky mezi starobními důchodci, na jedné straně si stát hýčká privilegovanou skupinu důchodců-milionářů a na druhé straně nespravedlivý důchodový systém generuje nové a nové šiky bezdomovců. Spravedlnosti pro důchodce-milionáře už bylo dost. 

 • Změna valorizačního vzorce pro nenažrané soudce a politiky bude v pořádku.
  Ale od zlodějů a lhářů se dají čekat jen zlodějiny a lži. 

 • Když poslouchám Fialu, tak se mně vybaví vražda rodičů, kterou spáchal jejich syn a pak se u soudu domáhal osvobození s tím, že je sirotek.

  Podobnou "logiku" vidím i u fialové vlády.

 • To ze prekonal i chemika Kalouska...budiz. Ovsem, ze vzejde zak a nasledovnik, ktery prekona ve lhani a podvadeni sve ucitele, komuniste jiste necekali.....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit