Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit

  • Myslím
    si, že to stejně bude dražší a dražší, proto bych se chtěla začít zajímat o
    alternativních zdrojích, tedy konkrétně o vlastní fotovoltaické elektrárně.
    Vyplatí se do toho investovat? 


    • Teď je
      na to právě dobrá doba, protože na to můžete čerpat i dotace. Nechal jsem si
      namontovat panely na střechu od firmy, která zaručuje kompletní instalaci do
      30 dnů. A taky to tak bylo, takže za nás paráda. V září namontováno a od
      prosince už to je komplet zapojené i do sítě, takže už konečně vyrábíme a
      šetříme. 


      • A ta
        dotace, je to složité to zařídit? 


        • Vůbec
          ne právě. Tedy asi to možná popisuju jako jednoduché, ale záleží asi taky jak
          to budete řešit. Nám vlastně fotovoltaickou elektrárnu dělala firma https://columbusenergy.cz/ , která nám zařídila i dotaci, takže pro nás bez
          práce. 

  • S energiemi to podle mého soudu bude ještě hodně zajímavé. Mě se podařilo naštěstí už dokopat k tomu, aby na domě nechal udělat fotovoltaickou elektrárnu. Nechal jsem ji udělat firmou https://fotovoltaikabenekovesco.cz/ , která to zvládne rychle a hlavně to zvládne i s rozumnou cenou, takže opravdu spokojenost. 

  • S cenami za elektřinu nám lžou. Jen 10 % elektřiny ČR nakupuje za ceny z burzy v Lipsku. Zbytek - tedy 90 %, jde přes různé lichváře a opět za ceny z burzy v Lipsku, ačkoli by to za tak vysoké ceny nemělo být. Tedy dotujeme lichváře, překupníky.

  • Někteří spoluobčané už platí 16 tisíc korun měsíčně za elektřinu a nezbývá jim na ostatní výdaje. Kolik to bude po kompenzaci ?

    • To je demagogie, každý platí tak jak si to zařídil a nasmlouval.Platíme za celý dům s dvěma samostatnými byty 7800Kč měsíčně a jsme v přeplatku!!! Jsou tu dva bojlery,dvě el. trouby,pračky, myčka,dvě lednice,mrazák a 3x TV+počítače,topíme uhlím a běží čerpadla.Šest dospělých a často i sedm! A stačí to na malý přeplatek!

      Dnes jsem mluvil s příbuzným,stěžoval si že platil ročně 80000 a bude platit 160 tisíc!! Pak z něj vypadlo že topí jen elektrikou celý patrový dům +ostatní běžné spotřebiče. Jsou dva dospělí a mimčo. Komín má.

      Tím neříkám že to vše není brutální svinstvo.......

      • mun.go

        " ... každý platí tak jak si to zařídil a nasmlouval." 

        Dokud dodavatel nezbankrotuje. A nikde není zaručeno, že zrovna váš dodavatel energií smlouvu nezmění - takové věci se běžně dějí.

        Jen tak pro zajímavost - na kolik vás vyjde uhlí na jednu sezónu?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit