Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jak znásilnit právo v přímém přenosu. Pekarová a fialoví plnou pusu demokracie a práva!! Když se jim to hodí, tak si s právem otřou boty. Co říkal boss Fiala ještě v prosinci? 

  Tohle jste si zvolili, vážení voliči SPOLU? Tohle jste chtěli? Tohle jste čekali? 
  Pokusí se alespoň jeden z voličů této skupiny poctivě odpovědět?
  Nebo Vás ještě stále děsí Babiš? 

 • jarda-jana ? To se nemohlo narodit. To se muselo nějak vyskytnout.

 • dzixy

  Co si má jeden myslet o vládě, která lže, slibuje a sliby porušuje, a co víc, se zákony si nakládá jak se ji zachce. Nejhorší na tom je, že sama zákony navrhuje a schvaluje, a přitom si je sama, z ničeho nic, sama porušuje. S financemi je vláda na mizině, a přesto, že má spousty dalších a účinnějších prostředků a míst, kde ušetřit, šetří na těch, co ve společnosti nemají skoro žádnou ochranu, kromě lítostí těch ostatních. A měli by začít u sebe, na svých ministerstvích, politicích, zbytečných neziskovek atd., atd. Takže suma-sumárum, "Béčková vláda s Béčkovými ministry" je v koncích. A řešení našla na nejslabším a nejcitlivějším místě. Její důvěryhodnost se blíží k nule. Zaslouženě.

 • Je zajímavé, že se zákonem, který by zastavil obludné valorizace poslanců a soudců se nespěchá. Nebo je slyšet, že by to nebylo systémové. Pokud systém okrádá ty nejslabší, je to hnusný systém. Kdy si to ty nenažrané tlamy uvědomí? Nikdy. 

 • Loupežníci ve Strakovce nám zas představují velkou porci unikátní blbosti.

   Nejsou peníze.Musíme šetřit.Takto si z nás všech dělají kozy.Loni se na překrásně pohodový život UKáček vynaložilo 54 miliard! Ne těch od Kyjeva.Těch byl zlomek.Těch kteří k nám přijeli od Užhorodu. Dlouhé měsíce tady bydleli v bytech státu a hotelích zdarma.Vyplácelo se jim královské kapesné. Stravu měli 3 krát denně po celou dobu zdarma.Zdravotní péči? Zdarma! Prostě zařazeni do systému.Rajtovali si vlaky po celé EU zcela zdarma.A nyní přichází účet.Ten mají aktuálně zaplatit důchodci.Kteří si celý život platili sociální pojištění. Gottwad se Zápotockým byli proti těmto loupežníkům našich peněz žabaři.Jak dlouho si myslíte hoši, že vám to zostuzování  a neúcta k vlastním lidem vydrží?

  • josef.chmela

   Vydrží to dlouho, protože je stále dost lhářů, zlodějů a podvodníků, kteří si tuto vládu zvolili pro ochranu svých zájmů a vizí.

   • Souhlas!


  • Babiš brzdil růst penzí

   Babiš to tak nevidí. Odmítá, že je nezbytné řešit zděděné problémy po jeho vládě. Zastírá už, že v Sobotkově kabinetu bránil návrhům koaliční ČSSD výrazněji zvyšovat penze. V roce 2015 stouply průměrné důchody o 205 korun, v roce 2016 o 140 korun, v roce 2017 o 313 korun a o rok později o 475 korun.

   Celkem tedy za období, kdy jako ministr financí sestavoval státní rozpočet, stouply penze o 1133 korun, což není žádná sláva. Tehdy se předváděl jako zodpovědný strážce státní kasy, bránící rozkladu veřejných financí.

   „Určitě bychom rádi navýšili důchodcům. V Řecku důchodci tento měsíc nedostanou vůbec důchod. Musíme mít nějakou rozpočtovou odpovědnost,“ varoval v roce 2016, když chtěla ČSSD zvýšit penze o 205 korun nad rámec zákonné valorizace.

   Dnes se Babiš a jeho souvěrci chovají jako nejhrubší populisté. Je jim úplně jedno, jestli bude za deset let na důchody. Zdroje podle nich jsou a oni už u toho nebudou.

   • dzixy

    Ty žiješ snad v jiném světě. Srovnáváš nesrovnatelné. Jaké byly příjmy, důchody v předcházejících letech a jaké byly ceny veškerého zboží. A jaké jsou dnes. Tato vláda "pohnojila" vše, na co sáhla, a jistě tomu tak bude i nadále, protože je to vláda samých "béček". Namísto, aby začali šetřit od sebe, začínají od těch nejslabších a nejméně solventních. I toto ukazuje na to, že tato "Béčka" se neměla nikdy dostat k moci. Prostě nemají na to.

   • Jděte vy biologická rarito k šípku s Babišem. Podívejte se, jaké procento z HDP, pokud víte co to je, dávají na důchody ostatní evropské země. My asi polovinu. Tak ať nám fialový elektrikář a traktorista nekážou nesmysly. Na flintičky a dětské tábory pro výletníky máme. 

    Jen upozorňuji, že nejsem penzista.

    • dzixy

     Moc dobrý začátek Jindro😎😎👍

 • Diwa

  No jo, gauneři tohoto státu vesele kradou a okrádají ! Nejsmutnější na tom všem je, že si tyhle lidi ve vládě volíme my všichni u voleb !

  • josef.chmela

   Všichni ne. Slušný člověk, který poctivě pracuje aby uživil svou rodinu, tyto lidi nemohl v žádném případě volit.

   • Z toho plyne, že slušní lidé jsou v menšině. No to je tedy otřesné zjištění!!!

    • josef.chmela

     Asi v menšině nejsou, protože jich spousta něšlo k volbám a tak byla vygenerovaná fialová vláda jako většinová.

  • Reálné penze vzrostly

   Dnes je paradoxně výrazně vyšší poměr průměrné penze k průměrným mzdám než za Babišovy vlády. Po posledním lednovém navýšení dosáhl průměrný důchod 48 procent průměrné mzdy. Promítá se do něj i nově zavedené výchovné 500 korun na každé vychované dítě. O rok dříve dosáhl tento poměr 42,5 procenta a za Babišovy éry poklesl až pod 40 procent.

   Reálné penze loni vzrostly o pět procent – na rozdíl od reálných zaměstnaneckých mezd, jež poklesly. Někteří ekonomové proto označují seniory za „vítěze“ loňské krize.

   • josef.chmela

    To je teda matematický blábol opsaný z vládních blábolů. Reálné penze za loňský rok klesly o 10% (při celoroční průměrné inflaci okolo 18% byly penze valorizovány asi 8%) a reálné čisté příjmy pracujících klesly o 15%. Tím je vysvětlen poměr vzrůstu penzí k platům.

 • Seniorů je mi upřímě líto. V zemi kde je na americké stíhací letouny F35 a přitom vlastní národ hladoví vládne patrně špatná vláda. 

  Podobnou vládu měli kdysi v SSSR. Tam také prachy šli do zbrojení a ne k lidem.

  Sice jsem proti nadměrnému přerozdělování, ale na druhou stranu zastávám názor, že lidé o penězích dokáží rozhodovat lépe než vlády.  Současný stav vládnutí je neakceptovatelný a z dlouhodobého hlediska neudržitelný.

  Dochází na slova Laurence Kotlikoffa, který to bravurně popsal v roce 2010. Bez zájmu médií.

  Teorie Fiscal gap je logická, že?

  https://www.mesec.cz/clanky/je-duchodovy-system-pyramidovou-hrou/

  • Postupné zvyšování penzijního věku je vynucenou realitou ve všech evropských zemích. V řadě z nich se už nyní do budoucna počítá s penzijním věkem 67 let (Německo, Nizozemí, Španělsko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko), ale i o rok vyšším (Dánsko, Irsko, Velká Británie, Estonsko).

   Schillerová uvažovala na rozdíl od Maláčové o prodloužení důchodového věku v návaznosti na zprávu MPSV a hodlala toto téma otevřít na vládě. To se nikdy nestalo a důvod je zřejmý.

   Babiš považuje seniory za hlavní pilíř své voličské základny. Volí ho necelá polovina z nich. Ve svých snových publikacích sliboval do roku 2035 průměrné důchody ve výši 70 procent průměrné mzdy, což by neodvratně směřovalo ke státnímu bankrotu.

   • josef.chmela

    Pouze opsané demagogické bláboly fialové vlády.

 • kocourXL

  Ne jen obrátit se na Ústavní soud, ale i na soudy v EU.
  Nikdo si nemůže dovolit měnit normy, jak se mu to hodí. Potom by ČR nebyla už
  právní stát.

  • josef.chmela

   Ústavní soud s tím nic neudělá , protože je také fialový.

  • dzixy

   Ona již není i teď.

  • Nyní vyhrožuje, že ANO bude veškeré úsporné kroky ve sněmovně blokovat a obstruovat. Navzdory všem demografickým trendům by důchodový věk naopak snižoval. Podobně hovoří i další představitelé ANO Karel Havlíček a Alena Schillerová. Bývalá ministryně financí se ovšem v minulosti vyjadřovala jinak.

   „Okolo roku 2030 začnou do důchodu odcházet silné ročníky ze sedmdesátých let. Demografické složení naší společnosti již bude takové, že pokud bychom do té doby s ničím nepřišli, problém s udržitelností našeho důchodového systému už nebude jen hrozbou, ale tvrdou realitou,“ varovala Schillerová v lednu 2020 na webu Tn.cz.

 • Ne podle slov, ale podle činů poznáte je. 

 • V lednu 2023 souhrnná inflace překonala hranici 5 %
  a v červnu tak proběhne mimořádná valorizace důchodů. Ministr Marian
  Jurečka oznámil, že tato valorizace bude mít dvě složky: fixní zvýšení
  pro všechny důchody bude činit 400 korun a procentní výměra se zvýší o
  2,3 %. Aby bylo možné valorizaci v této podobě provést, je nutné změnit
  zákon o důchodovém pojištění. Ministerstvo práce a sociálních věcí již
  připravilo návrh na změnu a poslalo ho do připomínkového řízení.

  Podle tohoto návrhu by nemělo jít o změnu mechanismu mimořádné
  valorizace, ale pouze o jednorázovou úpravu, která se bude vázat
  k červnu 2023. Pokud tedy v letošním roce bude vysoká inflace pokračovat
  a nastane další mimořádná valorizace, budou již opět platit dosavadní
  pravidla.

  Ochrana chudších důchodců: „Snížení nadcházející mimořádné valorizace je nezbytný krok pro
  stabilizaci veřejných financí, které čelí zásadním problémům nejen z
  důvodu rychle rostoucích důchodů, ale i z důvodů mimořádných výdajů
  vyvolaných dopady války na Ukrajině a globálních skokových nárůstů cen
  energií vyžadujících masivní kompenzace občanům i podnikatelům,“
  uvádí ministerstvo v důvodové zprávě k návrhu s tím, že celkové výdaje
  na červnovou valorizaci by měly činit 15 miliard korun místo původních
  34,4 miliard.

  Zároveň má změna zajistit dostatečnou pomoc pro lidi s nízkými důchody. „Bude
  zajištěno, že u příjemců nejnižších důchodů do výše přibližně 8 000 Kč,
  dojde ke zvýšení důchodů v celkové částce plně kompenzující změřenou
  inflaci. Tím se efekt zamezení značným hospodářským škodám propojuje
  s ochranou nejohroženější skupiny důchodců,“ stojí v důvodové zprávě.


  U příplatků k důchodům by měla být zachována původní výše valorizace,
  měly by se tedy zvýšit o 11,5 % jejich dosavadní hodnoty. Příplatky k
  důchodům jsou určeny politickým vězňům v době komunistického režimu a
  lidem, kterým tento režim způsobil křivdy.

  • Předsedkyně Parlamentu ČR Pekarová
   Adamová vyhlásila měsíční stav legislativní nouze. Ptáte li se, jaký k
   tomu má důvod, tak kdo nevidí do zákulisních machinací na naší politické
   scéně, těžko ho bude hledat. Pětikoalice má stoosmičkovou většinu,
   prosadí si tak cokoliv, co si zamane. Možná tu jsou obavy z následků
   připravovaného okradení seniorů změnou valorizace v době, kdy si
   politici razantně navýšili výplaty. Legislativní nouze zřejmě nedovolí provádět v parlamentu kritiku, obstrukce, ze strany opozice.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit