Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl. Předpokládané výdaje nemohou stačit na klinické hodnocení a registraci vakcíny. Náklady na vývoj se běžně pohybují v miliardách. ČTK to napsal předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. 

    Reagoval tak na pondělní usnesení vlády, která rozhodla o pokračování projektu české vakcíny, jejíž vývoj byl loni kvůli dostupnosti komerčních vakcín zastaven."

    • dzixy

      Kde je napsáno, že Roman Chlíbek ma naprostou pravdu. Jiný názor mají jiní vědci stejného věhlasu, jaký má on.

      • ...a kde je psáno, že mají pravdu ti druzí? Já bych byl rád, kdyby se to našim povedlo. Ale po utracení prví dávky milionů byla akce zastavena. A tak je spíš pravděpodobné, že se jedná jen o další zbytečně utracené peníze. (řečeno velmi diplomaticky) 

  • Karel

    Dnes mi trvalo 3/4 hodiny než mi přišel SMS o mém léku která mi předepsala Paní doktorka.Až bude kovid kosit i lidi v IT službách a v energetice na celém světě bude pozdě se ptát které vakcíny dorazí ze vzdálených destinací a budeme rádi za svoje brambory v řádku tedy i domácí vakcíny které fyzicky nebo jen s papírem přenesem do ordinací praktických lékařů nebo lékáren u nás doma.Opozice si nevidí na špičku nosu když chce další podrobnosti kterým prd rozumí ale čechrají si svoje peří před volbami aby "lepe" vypadaly.Přitom stačí tak málo aby to co se týká smrti nebo zdraví občanů podporovali stejně jak tomu bylo v době kdy vyhrála Henlainova strana.Neboť neboť hlavní viník dnešního marasmu není vláda nebo opozice ale smrtelná nemoc.

  • Já teda nechci naše vědce podceňovat, ale když to největším světovým výrobcům, podporovaných velmocemi, jako USA, Čína, Rusko,  trvalo rok, než něco vyvinuli. Rozpočty měli miliardový,  tak jestli to my vyvineme za 300 mega našich korun.... to mi zní spíš jako dalši pěkná malá domů. 

    • O vývoji  a aplikaci vakcín víte asi něco kulového. Nepodceňujte naše lidi. 

      A pokuď budou vyvíjet vakciny jen pro Česko - tak náklady budou prakticky jen jejich platy...

      • Ono je jedno jestli vyvíjejí vakcínu pro jednoho člověka, 10 miliónů lidí, nebo 10 miliard. Ten vývoj stojí pořád stejný peníze. To si pletete slova  vývoj a výroba. A znovu opakuji. Farmaceutické firmy, které se tím zabývají, mají na to laboratoře a nejlepši vědce,  to vyvíjeli rok, spusta jich to nemají doteď otestované. To není jak si to představujete asi vy, že to spíchnou někde v bývalém JZD a hned to píchnou lidem do žil a bude hotovo do dubna. 

  • Každý ministr chce svůj tumýlek. Honem, dokud to jde..😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit