Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Návrh přednesl poslanec TOP 09 Jan Jakob v rámci své faktické
    poznámky, přičemž kvůli dodržení času ani nestihl návrh doříct. Kvůli
    hluku v sále navíc část poslanců návrh neslyšela. Předsedající šéfka
    Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) přesto dala o návrhu
    hlasovat. Návrh byl koaličními poslanci přijat, což členové opozice
    označili za závažné porušení jednacího řádu. „Já si myslím, že to,
    co se tady děje, je flagrantní porušení jednacího řádu. Vy nás tady
    poučujete, že faktické máme využívat, abychom reagovali na předřečníky. A
    pak vystoupí Honza Jakob a řekne tady vlastně procedurální návrh, který
    ani nestačil doříct. On to nestačil doříct. Ty dvě minuty, kdybyste mu
    to utnula, jako to utínáte nám, poctivě, tak to tady nezaznělo. A my
    hlasujeme o něčem, co navrhovatel neřekne ve dvou minutách, vy to potom
    nějakým způsobem interpretujete. A to je způsob hlasování? To jste se
    fakt už zbláznili?“ prohlásil Patrik Nacher (ANO). Stejně tak se proti
    vymezila šéfka poslanců ANO Alena Schillerová nebo Radek Vondráček,
    podle nějž je to pošlapání demokratických principů a právního státu. Proti
    se následně vymezila další řada poslanců včetně předsedy SPD Tomia
    Okamury a dalších. Nejostřeji ale reagoval předseda poslanců SPD Radim
    Fiala, který poslancům pětikoalice vzkázal, že v příštím volebním období
    budou také omezováni, ať se na to raději připraví. „Prosím vás,
    to, co se tady děje, já jsem tady velmi dlouho, se tady od roku 1989
    nestalo! Od roku 1989! Já si myslím, že jste dali jasnou odpověď všem
    novinářům na otázku, jak je to s tou totalitou, jestli nějaká přichází,
    nebo ne. Jak je to? Dali jste jasnou odpověď na otázku s cenzurou, se
    svobodou projevu a se všemi dalšími věcmi, které se týkají svobod lidí v
    této zemi. Takže platí to, co řekla paní Markéta Pekarová Adamová, že
    máme sedět v rohu a šoupat nohama jako opozice, protože vy máte 108 a my
    nemůžeme nic!“ čílil se Fiala. „Tak já vám garantuju, že toto, co
    si tady teď prohlasováváte, na vás čeká za dva roky. To vám garantuju!
    To vám garantuju, že budete mít také dvě faktické, a počkáme, až se
    vykecáte, a pak uvidíte a pak vám ty zákony všechny zrušíme, ty, co tady
    děláte. Vy si šijete bič sami na sebe, demokrati!“ dodal Fiala za
    bouřlivého potlesku poslanců z opozičních lavic. Schůze byla poté
    přerušena a po jednání grémia, kde má zastoupení i opozice, vládní
    poslanci přišli s novým protokolárním návrhem, který původní Jakobův
    návrh zrušil. To ocenil předseda ústavně-právního výboru Radek Vondráček
    (ANO). „Vrátili jsme se nohama na zem,“ uvedl. V pokračování jednání o
    korespondenční volbě tak opět platí neomezené faktické poznámky a
    vystoupení poslanců bez přednostního práva na dvakrát deset minut.

    • Jakob? Tenhle zámotek a larva s původem někde na Blízkém východě?
      Dobrý klon svého otce z Ministerstva zdravotnictví. 
      Možná jednou přijde čas, kdy se takoví jako on budou zodpovídat ze svých činů proti lidem v této zemi. Kde je nějaké svinstvo, tak mají jemu podobní prsty (ODS, TOP09, Dozimetří banda). 

      Potom se divíte vulgaritám z hospody v Karviné? To je jejich dílo. Štvou lidi, dávají na odiv svou aroganci a beztrestnost a tohle jsou plody jejich špinavé práce. 

  • Lid vers šupáci ze Strakovky.

    Daří se jim krásně zavírat hubu opozici.uVIDÍME.Ovšem krásně lidi Kuliočkovi v Karviné vysvětlili kdo je u nás doma pánem.Největšímu křivákovi ze Strakovky zřetelně řekli jak to u nás vidí obyčejní lidé.Jednoznačně vyjádřili že mezi lidmi není zájem panáčkovat do Bruselu ani Kyjeva.A že tady máme na prvním místě pohodový a levný život s ropu a plynem - třeba od třídního nepřítele.

  • dzixy

    Další porušení zákona pětikoalicí. Zřejmě jsou zákony pro ně trhací kalendář. Pokud jim projdou podání u ÚS, potom Bůh s námi, budou si moct dělat co chtějí, měnit si zákony podle svých potřeb, a nic a nikdo jim v tom nezabrání. A prý jsme "právní stát" Kulový

  • Čím déle pozorněji sleduje nezaujatý jedinec vystupování, slova a činy předních českých politiků, tím blíže je víře, že jde snad jen o spánek rozumu a ne jeho konec.

    Uvědomují si ti jedinci s čím si zahrávají? To pro ně obyčejný člověk skutečně nic neznamená? 

  • Totalitní manýry v provenienci vládní pětikoalice na základě motta "Po nás potopa !"

  • Až budou v opozici, začnou vyřvávat, že jim to omezuje jejich práva a jak oni, tak i média "zapomenou", kdo s tím přišel. Náš Kocourkov je dokonalý 😂

    • Stejně jako ANO zapomnělo, že korespondenční volbu mělo ve svém programovém prohlášení...

      A teď se můžou po...., že ji koalice chce prosadit...

      • Ale ono nezapomnělo jen ANO. Když chcete fakta, tak prosím i ta, která se vám nelíbí.

        "8. 12. 2023, 15:02

        Karolina Brodníčková

        Tři roky zpátky mělo hnutí ANO zavedení korespondenční volby ve vládním programovém prohlášení, zatímco předseda ODS Petr Fiala proti jejímu zavedení varoval ve svém článku na Foru 24. Nyní se pozice obrátily. ODS spolu s koaličními partnery předložila zákon, který by korespondenční hlasování ze zahraničí umožnil, ANO proti tomu hlasitě křičí.

      • KIMCID

        Zastáváte se nedemokratických principů?

        • Ne - pouze konstatují fakt...

          • KIMCID

            takže zastáváte

          • Potom nestačí jen říct a, ale i b. Správně Vás upozornil Jirka 2504.
            Jazyk rozkelaný lží není jen majetkem pana Babiše (podle Vás), ale i prolhaného Fialy (na což raději zapomínáte). 

            To jsme si tedy pomohli. 

            • Že je koblihář lhář, uznal i soud...

              Takže nejen podle mě...

              No a k Fialovi se raději nebudu vyjadřovat...

              Je zajímavé, že přesně víte, na co já zapomínám - když jste tak vševědoucí, řekněte mi, prosím, jméno mé spolužačky, která seděla v  třetí lavici u okna - já totiž zapomněla její jméno...🤔😉

              Jinak přeji hezký den...🙂


              • Reakce na příspěvek:

                Lhát se - obecně - jistě nemá. Jsou i milosrdné lži, nebo nějak vynucené. (když se například dozvím o kamarádovi, že má rakovinu, asi mu to nebudu hned vytrubovat). Já sám nijak tvrdě pravdomluvnost nevyžaduji. Chroničtí lháři mi vadí. Některým osobám vyhovuje být klamán nebo klamat. Mají život jednodušší. Miloš Zeman jednou řekl, že každý politik musí umět věrohodně lhát. Kdyby například signalista Fiala najednou začal mluvit pravdu, asi by do měsíce musel podat demisi. A není pravda, že pravda je jen jedna. Kde kdo může mít svou pravdu. Osmašedesátník Vaculík řekl, že pravda nevítězí. Ta zůstává až na konec, když se ostatní možnosti prošustrují. Například  v oblasti obchodu a reklamy se lže stále. Obchodníci to nazývají například vyšší pravdou, nebo obchodní taktikou. V prospěch zákazníka. Hlavně ku prospěchu vlastního zisku. Nielen že všecia kradnů, ale skoro všecia sú aj luhári. Kategorie pravdy v teorii poznání. Kdo chce mít záruky pravdy, asi by měl mluvit s umělou inteligencí.

      • Myslím, s dovolením, že je potřeba rozlišovat mezi zástupným marginálním problémem, jako je korespondenční způsob volby a základ jednání Parlamentu. 

        Spoléhat na hlasy někoho, kdo netrefí z Václaváku na Hrad je zoufalství současných Dozimetrů a sklerotiků, kteří jen tak někam uloží milion.😛

        • S argumenty na někoho, komu se sype písek do ložisk v kolečkách ? To je přece zbytečné plýtvání časem.

  • janhrom

    Nedemokracie v praxi

  • gaheris

    A to jim měli nařídit aby počkali venku že budou hnedka hotový! Nebo je tam vůbec nepustit, vždyť to je škandál jak se brání zfalšování voleb!

  • Sněmovna je dost mocná. Může se usnášet prakticky k čemukoli. Druhá, druhořadá, věc je, je-li to někomu proti srsti.

  • A co kdyby naše milovaná demokratická opozice vyloučila nadobro opozici z jednání Poslanecké sněmovny?

    A měli by pokoj na svou 108. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit