Přejít na výpis diskuzí

Vyklízení Kliniky pokračuje, na střeše zůstává pár aktivistů

11.1.2019 11:40
šar 26 příspěvků

Skupina aktivistů se zatím nechystá opustit střechu budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Zřejmě se tak nestane ani o víkendu. ČTK to dnes večer řekl zástupce Autonomního sociálního centra Klinika Arnošt Novák. Už dřív uvedl, že lidé na střeše chtějí důrazně upozornit na...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Mezi aktivisty u budovy však podle zpravodaje ČTK zaznívá, že skupinka chce zůstat na střeše sedm dní.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  V létě bych tomu věřil. Ale vydržet na střeše teď ve sněhu, mrazu a větru? Když policie budovu obklíčí a zabrání pašování zásob a topiva pro oheň na střeše, slezou sami a rádi před večerem....

 • KIMCID

  lepšolidi dělaji prostě problém

  • Hmmm - jen jedinci ducha mdleho opakuji v kazdem svem prispevku slova lepšolidi, nebo čučkaři...

   • KIMCID

    ano ti samí lidé urážejí prezidenta a předsedu vlády.prostě lepšoidi na víc nemají

    • Pokud by někdo urážerl prezidenta nebo předsedu vlády bylo by to samozřejmě nesprávné ba hloupé.

     Konstatuje-li se však pouze neoddiskutovatelný fakt - že jakýsi dementní prolhaný vlastizrádný křivák zeMAN a jeho noshled megazlodějská imigrantská prolhaná vtěrka Bure-babiš - oba  komouští konfidenti jsou jen lidský odpad není na tom přece nic závadného.

     • KIMCID

      no vidíš on to dotáhl na prezidenta ty na metaře :D

  • Ale tam jsou opravdoví lidé. Hledáteli lepšolidi musíte na pražský hrad - tam se vyskytuje ten největší jakýsi čučkař zeMAN.

   • KIMCID

    čučkaři jsou naše orgány co nezvládnou bandičku fetek.

 • Nějak mám problémy dostat se na Tiscali: Naskakují mi přes text nějaké deb.lní barevné reklamy. Že by další taktika Tiscali, aby zabránili diskusi a zpochybňování jejich "věčné" pravdy?

 • Konec smlouvy, neplacení nájmu ani ostatních služeb neznamená, že můžeš nájemníka jen tak vyhodit.

  To Ti řekne každý, kdo něco pronajímal. U bytu se takový proces táhne minimálně 2 - 3 roky.

  Magistrát nechá barák radši spadnout, nebo ho rychle prodá, než aby ho pronajal. To je opravdu hospodaření s péčí správného hospodáře.

  Jak to vypadá s vyšetřováním loupeže 50 miliónů v případě Čapího hnízda? Už ten zloděj sedí nebo má Policie moc práce s vyklízením Kliniky a na Bureše nemá čas?

  • Nepletl bych dohromady smlouvu o pronájmu bytu se smlouvou o zapůjčení budovy. Ostatně od roku 2015 (konec původní zápůjčky) do konce roku 2018 neuplynula zase tak úplně krátká doba.

   S vyšetřováním loupeže 50 milionův případě Čapígo hnízda to nevypadá nijak, protože se nic takového nestalo.

   To, zda bude někdo sedět, rozhoduje soudce, bohudík nikoli Policie.

 • Lepší Chrchla v hrobě, než aktivista na střeše.

  • Chrchla sedí na Hradě a chlemtá Becherovku, takže tu bude ještě chvíli házet šavle do klenotů a sjíždět dětské péčko na PCéčku. Zdá se už ho nechtějí ani na Čínské ambasádě.
   • On prý nechlemtá Becherovku. Před časem prohlásil, že má cukrovku a tak Becherovku nemůže kvůli obsahu cukru, a tak prý přešel na Hruškovici. 😉

    • Ale kdepak - pred casem prohlasil, ze mu cukrovka odesla...

 • Neznám podrobnosti. Ale budova prý chátrala a demolovali ji bezdomovci a podobní. A majitele budovy to nechávalo chladnými. Aktivisti ji prý na vlastní náklady opravili a používají ji pro bohulibé a kulturní akce. A když to aktivisti uvedli do pořádku, tak se majitel najedou hlásí o svá práva. Pokud to tak je, nebylo by lepší, kdyby majitel tu budovu aktivistům pronajal za nájemné v nějaké rozumné výši?

  No jo, když je ale potřeba vytvořit kanceláře pro (zbytečných?) 50 úředníků.

  • Aktivisti - to je ta smečka feťáckých smažek a spol????

   A opravili???? - stačí se podívat na pár foto z exterieru i interieru. Víc komentáře netřeba.

   Aktivisti potřebují jediné - větší bič a menší dvorek - odvšivit, desinfikovat, rozehnat.

  • bezregistrace

   Holt se budeš muset op Čane vystěhovat a v mrazivých nocích vít na měsíc ... nebo do hokny a zařezávat

   • Co je to prosím "vít na měsíc"? 😯

    Žena vije věnec a pes přitom vyje na měsíc. 😉

  • To "prý" to přesně vystihuje.

   Aktivisté měli budovu zapůjčenou na základě řádně uzavřené smlouvy. Odmítli respektovat ukončení smluvního vztahu. To s vaším:"najednou hlásí o svá práva" hrubě koliduje. Rodina, které patří část pozemku, se svého majetku také marně domáhá, což v tom mediálně aktivistickém ruchu zcela zaniklo.

   Skutečnost je taková, že majitel zápůjčku ukončil a budovu prodal. Nový majitel ji nikomu zapůjčit ani darovat nechce (to by si ji nemusel kupovat) a odmítá představu aktivistů, že si lze další bezplatné užívání prostě vynutit aktivistěním a hapeningy.

   Aktivisté pravděpodobně neplatili za elektrickou energii, jejíž dodávka byla minimálně jednou přerušena a rozhodně neplatili vodné a stočné, pročež PVK, a.s., v roce 2017 uzavřela přívod vody do budovy, jak činí i u ostatních neptatičů.   • Synu, napsal jsem "prý", protože je to opravdu pouze má domněnka, nemám to ověřené. Snažím se Je skutečně důležité rozlišovat mezi domněnkami a fakty. Děkuji za informaci. 🙂

    • Ale to "prý" bych zcela nezavrhoval - právě proto, aby budova nebyla "vybydlována" bezdomovci a nestala se z ní skládka odpadků, byla aktivistům bezplatně zapůjčena, což považuji za rozumné řešení. Nerozumné bylo spoléhat na to, že aktvivisté dodrží smlouvu.


     • Souhlasím. Neznám však přesné znění smlouvy ani chování aktivistů a tak nemohu soudit.

  • KIMCID

   koho se zastáváš?

 • Na střeše zůstává několik aktivistů (česky drbanský faťáckých smažek) ......

  K budově přijelo hasičské auto ........


  A to jsme opravdu takový slaboučký čajíček že bude parta smažek diktovat - co, kdy, jak, ....  - to nemá hasičské auto stříkačku????? - vodní dělo  - a bude ta pakáž dole rychleji než blesk, navíc dostane bezplatně hygienickou očistu.

 • Exekutor se moc nepředvedl, byl jako slabý čajový odvar, což napovídá, že zlaté časy exekutorského řádění jsou pryč. Aktivisté byli málo radikální proti očekávání a policisté  si nechtěli zadělávat na další problémy. Prostě jalové exhibování všech zainteresovaných složek. Nebyla naplněna očekávání některých žurnalistických potvor, které se těšily na skvělé estrádní vystoupení a vypointovaný konec, který by mohl přinést některé nové poznatky a nová poučení.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit