Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • gaheris

  Poslechnou voni Janák, to chtěj zrušit všecky strany? Voni jsou ti bolševici nalezlí fšude!

 • Cituji: Diskutující připouští,že by mohl přijmout stanovisko svého oponenta a pokud toho schopen není,pak jeho argumentace není diskuzí.

 • pane,jste mimo

 • Poslední pokus:

  Váš poslední příspěvek se opravdu týká diskuse o definici proletariátu a obsahu "argumentace levice"? Jak? Odhodláte-li se k odpovědi, pak laskavě přihlédněte k tomu, že pojem pochází z latiny a byl používán již asi tak dva tisíce let před vznikem levice.

  Jinak:

  Žádný komunismus jste nezažil, takže s ním nemůžete mít zkušenosti. Komunismus nemohl zažít nikdo, protože je nerealizovatelný, je to sociálněekonomická teorie popisující uspořádání, které je možné realizovat pouze v případě dostupnosti neomezených zdrojů.

  Pokud tvrdíte, že každá levice směřuje ke komunismu, nelze s vámi souhlasit, protože zjevně netušíte, co je to levice. Nebo poskytněte definici, se kterou pracujete. 

  Diskuze o komunismu je s vámi jak zbytečná, tak nemožná, protože nemáte ponětí o předmětu diskuse.

  V diskusím o komunismu se jako argument uvádí israelská zkušenost, ale kibucy nebyly záležitostí celospolečenskou, nýbrž naopak isolovanou.

  Dále lze namítnout, že lze neomezené zdroje vytvořit zásadním omezením potřeb. To je ale také celospolečensky neproveditelné, jak se již podařilo v praxi prokázat.  

 • Komunismus,to je bezedné zlo a k tomu směřuje každá levice.Pro ty,kteří si to nezkusili  třeba má nějaký smysl o tom diskutovat.(to je smysl toho posledního odstavce),ale  při svých životních zkušenostech je pro mne čas slov a diskuzí v té věci dávno pryč.Pokud jste komunismus sám zažil,tak máte ve věci rovněž jasno-buď jste pro nebo proti .Diskuze o komunismu je tak v prvém případě zbytečná a v tom druhém nemožná.

 • Inu, o komunismu je možné diskutovat stejně, jako o libovolné jiné společenskoekonomické teorii.

  Diskutující připouští, že by mohl přijmout stanovisko oponentovo, pokud tento dokáže přinést argument patřičné váhy. Pokud toho schopen není, není také o čem diskutovat.

  Váš poslední odstavec se opravdu týká diskuse o definici proletariátu a obsahu "argumentace levice"? Jak?

 • Ale, ale, a nejsou ti "neobolševici" ti "bývalí" co nalezli do Áááno, bude líp" (za koblihu).

 • inu a je vůbec možné o komunismu diskutovat?

  Diskutující připouští,že by mohl přijmout stanovisko svého oponenta a pokud toho schopen není,pak jeho argumentace není diskuzí.

  Myslím,že po tak masivní zkušenosti,kterou jsme tu všichni měli se diskutovat o tomto tématu prostě nedá,Snad ti mladí,kteří to nezažili.

 • Hesla jak na 1. máje...A aby vám v průvodu nebylo smutno, také si načmárám na karton heslo - Pryč se všemi, co kdykoliv ničili a ničí tuto zemi. 

  Ale kam pryč to nevím. 

 • Jako proletariát byla obvykle označena množina lidí bez vlastnického vztahu k výrobním prostředkům, kteří tedy na trhu mohli prodávat jen svou pracovní sílu, ale ustálené definice není.

  Vaše definice je však natolik okrajová, že ji v diskusi netřeba brát v úvahu.

 • Pryč s neobolševiky, co se nazývají  Piráti,

  pryč se všemi bolševiky, co ničili tuto zem 

  v letech 1948 - 89

 • Objevují se pojmy " Nová levice",které splývají s pojmem NWO (nový světový řád) a "politická korektnost" a také "globalismus".Obsah těch pojmů není přesně znám,je možné,že jde o projev jednoho utajeného společenství,které se zmocnilo nadnárodních institucí a  vnucuje se shora vládám i občanům. O jeho podstatě můžeme se dohadovat podle občas zveřejněných autoritativních výroků.

              Lze se obávat,že tzv. Nová levice má ambice degenerovat Evropu skrze mísení s naváženou cizí populací,což naplňuje skutkovou podstatu genocidy podle OSN a evropanům odcizit jejich národní kulturu a tradice.

 • vskutku vážně.Levici nezajímá individuum,nýbrž třída a ta jejich třída,tzv.proletariát je míněná nekvalifikovaná,tzn. nevyučená masa lidí,tedy dělníků,tím se nerozumí řemeslníků,ale těch,kteří prodávají svou pracovní schopnost a ti nemají co ztratit-leda své okovy.

  (Dnes by se tím rozuměli tzv.pomocní dělníci a těch bylo málo už i za socialismu).

 • Vy větu:"Argumentace levice se proto točí kolem masy nekvalifikovaných ,případně navíc nezaměstnaných,což už my neznáme..." myslíte opravdu vážně?

 • To co je cílem uvedeného článku,není zdaleka pravda.V USA na univerzitách je většina studentů,ale

  i profesorů levicového smýšlení.

 • Piráti rozhodnutí státního zastupitelství nejenže zpochybňují, ale dokonce i odmítají. K tomu navíc nepřímo „úkolují“ Nejvyšší státní zastupitelství. A tak není divu, že v „testu demokracie“ absolutně propadli. Aby se jim to nestalo, pokud by z něj někdy skládali reparát, měli by všichni jejich členové stokrát opsat tuto větu: „Zpochybňovat a odmítat rozhodnutí justice jest v demokracii nepřípustné.“ A nechat to podepsat od svých voličů.

  Piráti se zkrátka zase odkopali. Což je na jednu stranu dobře. Před nedávnem se totiž nechali slyšet, že po příštích parlamentních volbách by rádi do Strakovky. Proto je nutné jejich kroky pozorně sledovat a zmiňovaná reakce  Bartoše by měla veřejnost přinejmenším varovat. Vždyť jaký respekt k rozhodování justice by asi Piráti měli z křesel vládních, když s ním jsou na štíru už z lavic opozičních?

 • Plížící se recese znovu aktivuje příznivce levice a bude jich hooodně. 


 • Když levicová hnutí vznikala,tak k tomu důvod byl-doba byla plná příkrých sociálních rozporů ,takových,že si je dnes neumíme představit,ale zkusme to: Plat dělníka v USA v roce 1840: 14 centů denně za více než 12 hodin práce.Tato mzda umožňovala,aby dělník zemřel hladem.Pomáhal mu v tom tehdy velmi levný alkohol,tuberkulóza a syfilis.Životní úroveň černého otroka( stál mezi 1500 až 4500,-USD)byla odpovídající jeho ceně,takže nesrovnatelně vyšší.Do toho skupiny dědičně bohatých lidí,jako jakýsi druh nadlidí.

  (Nedávno jsem psal práci o Samuelu Coltovi,proto mám ty údaje k diospozici.S.Colt byl syn boháče-obchodníka s hedvábím a fabrikanta,sám neměl ani základní vzdělání a ty jeho vynálezy mu za peníze jeho otce vyrábělo 18 různých puškařů,především Pearson a Chase and Rowe.On sám nedokázal ani nakreslit co vlastně chce.Otec ho nechal ať se snaží sám a tak se v 16 letech stal jarmarečním dryjáčníkem.Něco málo z takto vydělaných peněz občas dal Pearsonovi a dalším .Pak až dostal patenty (superintendant patentního úřadu a pozdější guvernér Ellsworth byl přítel jeho otce)-jen ten v US ho stál 600 dolarů a to měl ještě francouzský a anglický patent.Firma v Pattersonu která pak vznikla nebyla jeho,patřila rodině,on nebyl ani ředitelem,staral se jen o odbyt.Po krachu 1842 se chytil až díky kamarádovi z Baltimore,jehož bratr byl kapitán Walker.S ním, válkou v Texasu a rodinnými penězi pak založil novou firmu.A staral se o ni úplatky a reklamou.)

  Argumentace levice se proto točí kolem masy nekvalifikovaných ,případně navíc nezaměstnaných,což už my neznáme,ty poměry jsou dnes prostě jiné.Takže -až budou zase takové vztahy jako v 19. století,bude mít levice smysl,ale dnes je to ztráta času.

  Nicméně připomenu citát Salvadora Dali : " V mládí jsem trávil spoustu času přemýšlením,jak to zařídit aby byli všichni lidé na světě šťastní,ale potom jsem se věnoval vlastním sexuálním problémům."


 • Je to normální obličej, ani není poznat, že patří příslušníku židovské národnosti. Navíc nejsem antisemita, takže není vůbec žádný důvod, aby se mi při pohledu na něj dělalo šoufl.

 • levice nevymírá jen se schovala pod pravičácký prapor

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit