Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Svět se bohužel veze někam do sraček "demokracie" hlavně podle amerického vzoru.

  Každý si může říkat, co chce. Pokud se ale dotkne ta kritika něčeho, co je tabu, pak tvrdě narazí.  Svoboda projevu rodí velmi často myšlenky totálně zvrácených lidí, kteří ty své zvrhlosti začnou prosazovat jako moderní myšlenky doby a postupně se toho chytnou volnomyšlenkáři a začnou přes soudy tyto blbosti prosazovat. Tyto zhovadilosti se ale nerodí v Rusku či Číně, které se nám dnes předkládají jako málem zločinný svět. Toto přichází bohužel z USA, z Anglie, Francie a podobně. Jako například rovné právo homosexuálů na sňatky a na výchovu dětí, Genderové nesmysly, právo chudého Afričana na blahobyt v Evropě, ... 

  Pak tu k tomu máme právo světového četníka moralizovat svět a brát si právo o rozhodování za celý svět. A pokud se k tomu vyskytnou nějaké námitky, tak tyto kritiky těchto "jedinečných" myšlenek je třeba zesměšnit nebo potrestat. A třeba i vojenskou cestou.

  A známe víc a více i našich politiků, kteří tento pohled na svět mají a začínají i u nás prosazovat. 

  Takový máme dnes svět a záleží na tom, zda se lidé probudí a začnou myslet a hlavně jednat zdravě, a ne pomateně a nenechají se velmi často naverbovat jako hloupé ovce k šíření hloupostí

  • Po delší době příspěvek, který má obsah, logiku a hlavu a patu. Díky

 • Myslím si, že větší část odpovědnosti neleží na autorovi karikatury, ale na tom, kdo karikaturu zveřejní. A nelze dost dobře vyžadovat povinnost tuto zveřejnit. Pokud se kdokoliv rozhodne jakoukoliv karikaturu, nebo článek nezveřejnit, je to jeho právo.

 • Tak si říkám, když zakázali se smát, kdy nám zakážou i spívat.


  • zpívat

  • ale to oni udělali už v 90. létech-autorská práva.Děti co zazpívali cosi Klausovi pak museli platit asi 150 tisíc,takže pak už si to každý rozmyslel.


   • vanhorne

    "Děti co zazpívali cosi Klausovi pak museli platit"

    Skoda, za to meli zaplatit nejmin 1MM.

   • jakmile si budete doma na zahrádce prozpěvovat a zaznamená to agent OSA - bude Vám doměřen autorský poplatek za deset let!!

    Mluvit umíte, tak je důvodné podezření, že si i zpíváte. A basta!!😛 

    jak by k tomu naši paumělci přišli, aby si každý zpíval zdrama co chce? 

 • "Přehánění, vyhrocení a drzost mají zesměšnit každého, kdo si to podle autora zaslouží. Na tom se za dvě staletí nic nezměnilo."

  .

  Tak to moc nesouhlasím. Pokud si autor vezme na paškál muslimy, cikány nebo homosexuály, tak těžce narazí a jeho pokus o zesměšnění může tvrdě narazit na paragraf "podněcování k nenávisti", na který se dá nasadit téměř cokoliv a když ne na tento, tak máme další kouzelný paragraf, který zakazuje "hanobení".

  A na ten se toho dá naroubovat mnoho a mnoho. Pak bude jen záležet na právnících, jestli z toho autora vysekají nebo ne. Ono se dá skoro vše posoudit tak, ale i zcela obráceně.

  Podněcováním je každý projev, který je způsobilý vyvolat u jiných osob náladu nebo rozhodnutí spáchat trestný čin, přičemž na formě projevu ani na způsobu provedení nezáleží. Je bezvýznamné i to, s jakou odezvou se podněcování setkalo, tedy zda pachatel sledovaného účelu dosáhl či nikoliv, nevyžaduje se, aby trestný čin, k němuž pachatel veřejně podněcuje, byl skutečně spáchán"

  •  "Pachatelem je osoba určená orgány činnými v trestním řízení a pro potrestání pachatele se nevyžaduje ,aby trestný čin byl spáchán a je bezvýznamné,zda se pachatel rozhodl trestný čin spáchat nebo k němu podněcoval ."

  • Jirko 2504-tak se mi zdá,že Ty podněcuješ k nenávisti vůči demokracii.

   • Naopak. Já mám pocit, že demokracie dostává čím dál více "na pr...l".

    Pomaloučku, polehoučku se utahují šrouby a aby se odvedla pozornost, straší se rusákem, číńanem, globálním oteplováním, ekologií atd.


    A mimochodem, asi není trestné, kdybys proti demokracii podněcoval nenávist..

    Ovšem kdybys tuto nenávist podněcoval vůči nacistům, masovým vrahům, komunistům atd., tak už bys mohl narazit a být obviněn. Ovšem to je nejisté

    Podobně jako s hanobením určité skupiny osob - prodejcům, kteří nabízejí něco seniorům. Běžně jsoi tito prodejci hanobeni označením za "šmejdy" a nikdo se tímto porušováním zákona nezaobírá a to ani sami ti "šmejdi"


    • položme si otázku,co se pod pojmem "Demokracie" vlastně rozumí?

     Demokracie máme tři-1. řecká antická demokracie 2.germánská islandsko-evropská demokracie 3.-americko-židovská demokracie.

     Během 1. republiky jsme tu měli typy 1+2+3,dnes tu máme typ 3 s mateřskými znaménky socialismu,které,nemaje protiváhu hrozí se rozrůst v maligní melanom.

     V podstatě by se dalo říct,že demokracie typu 1 a  2  vyžadovaly ke své existenci určitou úroveň zralosti a zodpovědnosti občanů.Zkrátka nelze dělat demokracii bez demokratů.Český občan je drobný chytrák,nevyzrál v boji a vlastně nevyzrál vůbec,takže politiku přenechal skupině profesionálních politiků,o nic zralejších než je sám.Na demokratickou tradici navázat nemůže,je už příliš vzdálená a nemá se podle čeho orientovat-jediný teoreticky připravený politik s potřebnou autoritou byl Havel.Chartisti(od kterých se distancoval)jsou bandou pobudů a žádné jiné potenciální autority nemáme-Klaus se diskreditoval svou hospodářskou kriminalitou a ostatní ústavní činitelé se ho snaží napodobovat.

     Pod pojmem Demokracie se tak v Čechách rozumí cosi potměšilého,čeho je nemožno se dovolávat,neboť to si už pro sebe propachtovali funkcionáři spojení se zlodějinou.Vzniklému chaosu pak vnucují soudci řád daný útiskem.     

     Jinou otázkou je,zda je demokracie skutečně tím ideálním zřízením za které se vydává? Už jsme tu jedno takové božstvo měli-socialismus. Ve své době to byla podobná dvojaká obluda. A dnes se od její mrtvoly už všichni odvrátili.

 • žádný národ nemá problém když si z něj někdo utahuje,až na Židy,těm je lépe se zdaleka vyhnout.Patrně si přejí být "nedotknutelní".

  • Národ možná ne, ale jistí etnická skupina a jedna náboženská skupina z tím problém samozřejmě mají.

 • Lidé jsou v soukromí jiní, než na veřejnosti!

  Kdo si pod tlakem médií dovolí svůj názor?? Hned máte nálepku xenofoba, bolševika, komunisty........a horší.

  "Bandě křiklounů na sociálních sítích se tak zase povedlo zabrat další kousek svobodného prostoru." Citace z článku - nejen na sociálních sítích, ale skrze sociální sítě se např. sešla banda křiklounů i v Praze. 😛

  Teď přemýšlejí, jak přitvrdit.....A dramatici, umělci a komedoši mají zadání......

 • Utahování šroubů podporuje pokryteckou morálku. Lidé budou v soukromí jiní než na veřejnosti.
  • Prostě opět jako za bolševika. Tak to ta naše liberální demokracie dopracovala ruku v ruce s "evropskými hodnotami". Kdo by tomu věřil po revoluci, že? 🙂

   • možná,že rozvoj státu vede k totální organizaci a zatímco my jsme měli revoluci ,tak Evropa si vytvořila vlastní totalitu.K té jsme přistoupili a máme tu něco,co jsme už překonali,zatímco oni k tomu dosud nedozráli.Škoda ,kdybychom nebyli tak malí,mohli se oni učit od nás.Ale to nic,po válce nám bude líp.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit