Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Naprosto souhlasím. Taky nechápu, proč se všechno prodává v plastu. Je ho zbytečně moc a to nejen na pití, ale všechna zelenina atd. je balená v igelitu, a to úplně zbytečně. Já chodím na nákup se svojí látkovou taškou, taky mám různě velké zip sáčky z https://www.rajapack.cz/sacky-plastove-nadoby_C20.html , které znovu používám, takže se snažím vybírat potraviny bez obalu.

  • milacekpublika

    Cokoliv mimo sklo bude vždycky z hlediska hygieny problematické. I zálohované plasty. Někde jsem kdysi četl, že by to vyřešily čárové kódy ean 13 umístěné na obalu, aby se zamezilo "nekonečné" recyklaci a tím pádem i degradaci a zvýšení rizika v důsledku nedostatečné hygieny. No, jestli se to naplní nebo ne... Těžko říct. Možná by bylo opravdu na čase, aby přišly do módy znovu skleněné lahve. ;-) 

  • Zlaté staré zálohované skleněné lahve.......
  • Autor nebyl v rozvojových zemích - tam plastové tašky všeho druhu letí volně prostorem ve stovkách!
  • To už jsem tak starej, že si ještě vzpomnám, že i u nás byli na colové PETky zálohy? Systém už tu dávno byl, ale časem se vytratil...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit