Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O tom, jak se dají vydělávat peníze prostřednictvím dětí a jejich zálib/aktivit, už se na stránkách Tiscali.cz psalo...

  • Dokonce opakovaně!

  • A že ta "Greta Thunberg" není zrovna špatný marketingový tah...


  • Ostatně - v aktivitách oné Grety Thunberg jsou markantní tři faktory:

   - její rodiče patří ve Švédsku ke známým osobnostem. 

   Gretina matka vydala knihu na téma "klima a lidé" a tato kniha (jistě čirou „náhodou“) vyšla pouhé čtyři dny poté, co ona „neznámá“ švédská školačka začala "spontánně stávkovat" za záchranu planety.

   - s propagací Gretě od počátku pomáhal "expert na PR" Ingmar Rentzhog (zakladatel firmy "We don’t have a time", což je soukromá společnost, co se pokouší prostřednictvím sociálních sítí získat prostředky pro velké investice na "boj proti klimatickým změnám" - tj. bezpracné kecání "aktivistů"). 

   Je evidentní, že z oné Grety si rychle udělal jen a jen vývěsní štít pro svůj vlastní klimatický byznys

   - onen Rentzhog měl na starost propagaci oné výše zmíněné knihy Gretiny matky o tématu "klima a lidé", za což byl také placen...
   • - a perlička nakonec - ona matka Grety Thunberg (jinak dívky, trpící Asperger syndromem a obsedantně kompulsivní poruchou osobnosti) je operní pěvkyně Malena EMMAN 

    Jen tak na okraj - vzdělávání se a udržování se v kondici v oboru operním zpěvu vyžaduje spoustu času - takže je velmi nepravděpodobné, že by se paní Emman mohla věnovat klimatologii, jak ve své knize předstírá...

 • KIMCID

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/sestnactileta-greta-nechala-ze-svycarskeho-kongresu-vyhodit-novinare-40292673?fbclid=IwAR0AgfqAAlHh3doeflT3qkZxh8E-pCoFNHUH0ZbuEIZGJyc1Ikm5IvQq9GQ

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Likvidace-Evropy-Pravda-o-Grete-Thunbergove-Zacalo-to-v-USA-591645#discussionbrief

 • Teď by to chtělo další dítě, nejlépe z Norska (podpora Norskými fondy), které by začalo demonstrovat proti tomu, že mnohé děti na světě hladoví a domáhat se rychlého řešení od politiků. 

  Protože proč mají děti kdekoliv na světě hladovět?

  A další dítě by mohlo "bojovat" za světový mír! 


 • Je moc hezké jak slečinka vykřikuje, že má někdo něco udělat. A co udělala pro ekologii ona?  Jen vysedává na ulici misto aby byla ve škole. 

  Něco jiného by  bylo, kdyby svoje přívržence motivovala k vytváření skupinek které by hledali možná řešení jednotlivých ekologických problémů.  Jenže na to nemá, to je práce a na tu by nikoho nenašla dokonce ani sponzory.

  • Přesně!

   Studenti demonstrují "za klima", což je samo o sobě nonsens. 

   Jisté je, že je-li klimatická změna lidstvem vyvolána, nebo pravděpodobněji ovlivněna co do rychlosti a způsobu průběhu, je politické řešení neuskutečnitelné. Řešení lze nalézt pouze ve změně životního stylu lidstva jako celku, což je ale na bázi dobrovolnosti nepravděpodobné. Z minulosti se lze poučit a vidět, že velké skupiny lidí nejsou ochotny ani schopny změn katastrofám vstříc, ale dokáží efektivně reagovat na katastrofy proběhlé. Úplně stejně jako králíci, kteří si vypásli mez. 

   Perlička na závěr: Grétička navštívila evropské politiky, kteří na její příchod do sálu reagovali ovacemi vestoje přesto, že studentka kritizuje právě je za nečinnost a začala stávkovat právě kvůli ní. Po ovacích ji přítomní politici (snad dokonce Herr Juncker osobně?)  ujistili že ji obdivují a že již dělají všechno, co žádá a snad ještě mnohem víc. Potom je ovšem nepochopitelné, proč jim Grétička neodpověděla, že lžou, a navštěvuje další politiky křížem krážem po světě. 

 • TheGGG

  žádné překvapení, říkal jsem si, kdo může tento greténismus podporovat, pak jsem si vzpoměl na pisálky/trolly z tiskály... hned mě bylo jasné co tu najdu... skutečně novinářské řemeslo hodně upadlo, dnes to může dělat kde-kdo

  • Už jsem to tu psal párkrát, že by se měl upravit slovník spisovné češtiny a slovo novinář by mělo spadat do sprostých nadávek! Kvůli analfabetům se už pravidla pravopisu upravovala, proč to neudělat kvůli tzv. novinářům? 😉

 • Opětovně jedna, která neví která bije. Než tato figurka, je zajímavější kdopak ji před sebou strká a proč. A ti strkači jsou vidět podle toho kdo jak intenzivně používá připravenou figurku ke zhloupnutí lidí.  Ostatně je to obehraná písnička. Strkat před sebe mladé, nejlépe tzv. studenty (viz tzv. samet v 89 roce), kteří nemají potuchu o běhu světa ale zato jsou řádně připraveni  propagandou a "pokrokovým uvědomělým" školstvím případně řádně placeou figurkou. Těm se dříve říkalo uvědomělí a ti byli vnímáni jako lidé, na keré je dobré si dát pozor, aby svojí hloupostí někomu neublížili.

  • no on sklerotickej dědek taky nic moc ,viz Hrad🙂

   • Pana Zemana jsem sice také nikdy moc nemusel, ale byl tou nejlepší volbou z toho, co se nabízelo! Ale to 16ti letej fracek nikdy nepochopí (věk odhaduji podle duchaplnosti komentáře)!

    • dík, kdo v hlavě mlád - stále mlád

     • Stále mlád? Alabama po.no 😛

      • tak to dam Alabamu k soudu jestli je to tak a to hradní strašidlo mládne😬a budu po USA vyžadovat náhradu škod.Už taklhle nám dlužej neb prvního nevyrovnanýho dědka na Hradě jsme měli my a oni se opičej , to nepočítam reparace vymáhané po Slovensku po působení estébáckýho jánošíka,to až zaplatí tak v Kuvajtu zblednou závistí jak bohatý stát existuje na Zemi.

 • Věci je třeba nazývat pravými jmény.Malý rozežhraný fracek nemocný autismem se rozhodl všem na světě ukázat cestu.Místo aby to chodilo do školy, tak to páchá zlo.Běžné děti se snaží především s takovou nemocí žít.Tady toto se snaží být vidět.Dokonce TO vykázalo novináře z nějaké velké veřejné akce.Málo, moc málo to rodiče doma řezali.Teď jim to přerůstá přes hlavu.Za chvíli to bude chtít mluvit v OSN.

  • okoune jako vždy mimo mísu (i když většina věcí spráně řečeno)nejvíc z toho mají její rodiče!!!!!!!!!!!Takže nejdřív si něco přečti a zjisti než zase budeš dávat svoje šupácká moudra🙂

   • jéé narodil se nám pan chytrý.A přichází s kopcem nevyžádaných rad a informací.Na koho si tady hraješ?A zas přidej vykřičníky.Dementní nápady realizuj třeba tam doma, na pasece u rybníčku.

   • jéé narodil se nám pan chytrý.A přichází s kopcem nevyžádaných rad a informací.Na koho si tady hraješ?A zas přidej vykřičníky.Dementní nápady realizuj třeba tam doma, na pasece u rybníčku.

 • Velmi bych si přál, aby Greta zúčtovala s emeritním prezidentem prof. Ing. Václavem Klausem, CSc., který je jejím přímým protikladem. 

  Modrá, nikoli zelená planeta

  Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?

  Ne však za jeho názory o klimatu, ale za mnohem závažnější politické prohřešky (například zhasnutí při privatizaci ... ).

  • Boj proti politické mrtvole jejím loutkovodičům žádné politické body nepřinese, vážně nechápete, že je to jen hra na oblbnutí primitivů?

   • Chápu, ale nedalo mi to.

    1) Mrtvola stále jeví jisté známky života

    2) Celá klima-akce je postavena tak, že primárně jde o ekologii, politika je až na druhém místě.

  • těžko zúčtuje neb za ní stojí fabriky na peníze ,stejně jako za VK

 • Myslím že nemá smysl zde nějak reagovat. Jak to již tradičně bývá, pravda je uprostřed. A nejsem si jist, zda ji chce někdo doopravdy znát. Necháme tedy věcem volný průběh.....

 • zogofishbox

  Otřesný článek. Jestli se dle autora dá Gretě odporovat jen demagogicky tak by si zasloužil pořádně proplesknout.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit