Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pavel.Jegl

    A jaký kodex máte na mysli. Ten Ovčáčkův z Haló novin?

    add:

    Sorry, studie už zmizela ze stránky: https://zdopravy.cz/ke-stazeni-studie-na-kanal-dunaj-odra-labe-kterou-stat-zatim-odmita-zverejnit-18787/

    ale podstatná část je tady, stačí několik vteřin googlit

    https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Studie-k-vodnimu-koridoru-Dunaj-Odra-Labe-je-verej

  • Ten odkaz na studii zadanou MD je k ničemu. Ta studie tam není celá. A závěry studie nebyly  doposud dořešeny. Nikdo z nás neví, jaké výsledné jednání teprve přijde. To "věcně" k věci.

    A k formě, kterou jste použil. Nedomnívám se, že Váš použitý styl patří k Etice novinářského kodexu. Použité osobní invektivy vůči panu presidentu republiky a použité rádoby bonmoty mé podezření jen podporují. 😈 

  • Pavel.Jegl

    Nepíšete pravdu Tiradore, v článku je mimo jiné link na studii, kterou si objednalo ministerstvo dopravy. Cituji také její závěry. Stačí číst...

  • Ale při vší své skromnosti uvádíte pouze názory těch jedněch-protizemanovských. Při vědomí, že existují názory i PRO kanál. A tak to děláte vždy. Etika, morálka, svědomí...nic?😈

  • To jsem si myslel.

    Kdo jiný dokáže provést kalkulaci vodního díla, než firma, která se projekcí a realisací vodních děl zabývá? Kalkulaci rychlostní železnice je podle vás schopen provést kdo?

    Otázka: proč raději nerozšířit kapacitu železnice? je nemístná. Rozšiřováním kapacity železnic se aktuálně v ČR zabývá několik odborných pracovišť, v několika z nich jsem v uplynulých dvaceti letech pracoval.

  • Pavel.Jegl

    "asi bylo
    nutno" = "museli bychom"
    – tomu, pane Filie – nerozumím

    Podseknuté cifry – Vycházím z toho, kdo
    prováděl kalkulaci: Zakázku na studii proveditelnosti kanálu získalo konsorcium tří firem – Sweco Hydroprojekt, Vodní
    cesty a Aquatis. Všechny se zabývají projekcí a stavbou a vodních děl. Příprava
    a stavba průplavu pro ně může být jedinečně výnosný byznys.

    Add Klíčová otázka z textu článku: Proč raději nerozšířit kapacitu železnice? Nebylo
    by to levnější? Tím se studie vůbec nezabývá. Kdoví proč? Podle normativu Státního
    fondu dopravní infrastruktury stojí železniční trať maximálně 400 milionů korun
    na kilometr, u kanálu to je podle optimistického propočtu studie 1900 milionů. 

  • - O povozech, ani kopáčích jsem nepsal. Jistěže přímo nepsal. Použil jste malinko sofistikovanější manipulaci, vizte: "...poskytnout desetitisícům našich (!) lidí kvalifikovanější a lépe placenou práci?" Jistě, je to o stupínek výše, než cokoli v článku, ale část zdejších čtenářů, bohužel pro vás, disponuje dovedností vyšší, než jest pouhá znalost alfabety.

    Správně, jedni pánové tvrdí to, druzí ono. Záleží na tom, kterou fakultu oblažují (oblažovali) svou přítomností a jestli odebírají v rámci celoživotního vzdělávání Vodní cesty a plavbu nebo Sedmou generaci.

    Jinak: pan Moldan je expertem. Ovšem pan Skalický také. 

    Z vašeho odkazu: „A nedovedu si představit, že by kanál mohl fungovat jinak, než že se vytvoří prostory podobné přehradám. A to nevím, jestli chceme,“ shrnul Bedřich Moldan. 

    Já naproti tomu vím, že to chceme, jak potvrdí každý bobr, živočich chráněný zákonem.

  • Takže podle vás "asi bylo nutno" = "museli bychom". Děkuji, zohledním to při čtení dalších vašich textů.

    Odvolávat se na stanoviska akademiků je správné. Zejména v případě, že si můžeme vybrat správného akademika.

    Píšete-li nepochybně podseknutá čísla, jistě disponujete čísly nepodseknutými - jak jinak byste to mohl tvrdit? 

     

  • Pavel.Jegl

    - O povozech, ani kopáčích jsem nepsal. 

    - K ekonomické, sociální a ekologické stránce věci se mimo jiné vyjádřila komise Akademie věd. Dospěla k závěru, že z ekonomického, sociálního ani ekologického hlediska v současnosti nemá stavba opodstatnění.

    Add: https://plus.rozhlas.cz/vodu-musime-udrzet-v-krajine-ne-ji-cerpat-z-dunaje-zpochybnil-prinos-kanalu-7668591

    ... a jinde...

  • Pavel.Jegl

    Přes všechna ta usnesení a existující kanály, které připomínáte – myslíte si, Filie,
    že stojí za 281 či 581 miliard (nepochybně podseknutá čísla) ta dvě procenta,
    respektive procento kamionů, které dostaneme ze silnic? 

    Add:

    A že bychom museli vystoupit z EU, kdybychom kanál
    nestavěli? To je nějaká nová pohádka od Boženy Němcové? Nečetl jsem.

    Nepolemizuji s usnesením hospodářského výboru sněmovny,
    odvolávám se na stanoviska akademiků.

    Stanovisko Evropské hospodářské komise z roku 1959 – to je
    určitě aktuální. Přiznávám, nečetl jsem.

  • Pokud se na Měsíci bude kopat palivo pro nukleární fúzi, budou ho kopat lidé leda pod dozorem goril ve službách šimpanzů.

  • Ale ať si ta zhouba česka jakýsi zeMAN klidně sní. Naštěstí už to má "za pár" takže z realizace tak megaidiotského "nápadu" toho rusofilcko/číňanského  vlastizrádného .... nic nebude.

  • Mohl byste v souvislosti s projektem a stavbou kanálu D-O-L specifikovat své představy o kvalifikaci pracovníků blíže specifikovat? Tedy jestli jste si dokázal všimnout, že koňské potahy a ruční výkopy již několik dní nejsou v módě.

    Co se týče vašich představ o udržení vody, tak vás mohu ujistit, že vodu v půdě neudržíte (jistě, provokativní námět k diskusi, nicméně určitě ne s vámi). O problematice mám jistou představu, i když v Ochraně a organizaci povodí od paní Evy Dýrové si listuji jen občas.

  • Kanál D-O-L  je reálně rozestavěn asi tak tři
    čtvrtě milénia. Jde tedy o žádoucí dokončení rozestavěné stavby. Dále: pan
    president není snílkem ani čínským krtkem jediným, jak pan Jégl investigativně
    abstrahoval.

    Je zajímavé,
    že ani ti největší kritici Zemanovi  dosud neinicializovali zrušení zákonů
    týkajících se předmětné stavby, i když by kvůli tomu asi bylo nutno vstoupit z
    EU, protože v současnosti je na území uvažované trasy vodní cesty stavební
    uzávěra a Evropská rada ve své rezoluci 1473 (2005) vyzvala ČeskoRakouskoSlovensko a Polsko, aby urychlily
    zpracování studie proveditelnosti projektu Dunaj-Odra-Labe a zintensivnily
    související politická jednání. 

    Evropská hospodářská komise při organizaci
    spojených národů v Ženevě (ECE/UNO) si již v roce 1959 vytyčila cíl,
    spočívající ve vytvoření evropské sítě vodních cest. Podle předpokladů ECE/UNO
    mělo toho být dosaženo realizací tří základních plavebních propojení, tedy: 

    • vodní cesty
      Dunaj-Odra-Labe (studie proveditelnost 2016-2018), 
    • vodní cesty Odra-Visla-Dněpr
      (o obnově spojení jedná Polsko s Běloruskem a Ukrajinou)

    13. ledna
    2010 Hospodářský výbor PSP ČR přijal usnesení, ve kterém doporučil
    Ministerstvu dopravy, Ministerstvu pro místní rozvoj a Ministerstvu životního
    prostředí, aby pokračovala v územní ochraně víceúčelového vodního koridoru
    Dunaj – Odra – Labe. Žádá příslušné ministry, aby ve vzájemné dohodě rozhodli o
    přípravě a financování tohoto koridoru.

    No, a teď byste mohl blíže specifikovat tu vaši zhoubu.

  • Pavel.Jegl

    Já se také nepasuji na hydrologa, proto se odvolávám na názory kapacit a upozorňuji na ně.



  • Vyhýbám se tomu stavu, abych ze sebe dělal odborníka  na všechno. Mám svůj subjektivní názor, ale nevyjadřuji se ke všemu. Nechci být za pitomce. Toto rád přenechávám druhým, těm aktivním, pilným, či dokonce za to placeným broukům Pytlíkům..😈

  • Na té výstavbě kanálu přece bude pracovních příležitostí po mnoha profesích "X". Dokonce převážně těch vysoce specializovaných. A tedy, dá se odvodit, že těch lépe zaplacených. Ten kanál se přece nebude kopat ručně motykami třeba jako za Faraona a lodníci nebudou jako "Burlaci na Volze"...A ano, pokud se najde pro naše lidi jiná, dobrá, dobře placená práce jinde, jsem pro všemi deseti. A klidně s tím nápadem mohou přijít i odpůrci pana presidenta. Já totiž tady politiku nevidím a nedělám, na rozdíl od Vás. Jsem asi více demokrat. Ten, který uznává demokracii, bez přívlastků. A tady se asi rozcházíme. I když, pravda, mnohé neo liberální neo marxistické LGBT Gender probruselské spoluobčany bych nejraději poslal  někam. Bez možnosti návratu. 😈  

  • Pavel.Jegl

    A tohle má být zavlažovací kanál?!

    Reakce nechávám na jiných - viz: 

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pro-a-proti-kanal-dunaj-odra-labe-stavba-povodne-doprava-skalicky-moldan_1811021803_pla

    http://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/hydrologicka-strecha-evropy-s-kanalem-dunaj-odra-l.pdf

    K tomu se můžete leccos dočíst v lincích uvnitř článku. Vycházím z toho, co říkají akademici, hydrologové, ne stavitelé či vrchní velitel.

  • A že by jsi konečně uplatnil své vzdělání a zapojil se do toho projektu, nebo ....Lepší jen kritizovat co , žádná zodpovědnost!!!

  • Proč se tedy budují zavlažovací a odvodňovací kanály????  Jen ta správná pravda co Jégl???

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit