Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výpalné je staré jako lidstvo samo. Tady ti pouze nepřijdou domů bouchači ale pár papírů a pokud balík chceš zaplať, nebo si to těch 300 km jeď vyřídit sám. Nejhorší je, že pošta dává balíky na celnici automaticky, tady především od vytypovaných odesílatelů i když cena je například 1 dolar. Proč by měli přijít o výpalné že?
    V tomhle státě je prostě právo pro normálního člověka nevymožitelné.
  • Bohužel tohle není chyba pošty.Pouze stát je nenažranej(komu patří pošta?).Když byl celní limit včetně poštovného 220 US dolarů, tak byl obrovský přísun zásilek z USA.Sám jsem tehdy objednal spoustu zboží.Místo toho aby se státy EU dohodly na cenách zboží stejných jako v USA, radši nás sedřou z kůže- je to jednodušší.EU je stejně zajímavý a lidnatější trh než samotné USA. Bohužel jsme jenom vemena, která si nechají vše líbit. V USA se evropští výrobci podbízejí cenami a tady nás pěkně podojí(důkaz, že jsme vemena ). *1*
  • Mě přijde email, a ten štos lejster, který musím poslat zpět obsahuje tři listy - sjetinu objednávky, doklad o platbě a čestné prohlášení. To je opravdu strašnej štos lejster.

    A pak se divte, že těm zprávám nikdo nevěří, když lžete.
    • Lhaní je moderní vymoženost západní civilizace. My havloidi to velmi dobře známe, jsme lží odkojeni.
  • České ovce je třeba řádně ždímat. To by tak hrálo, aby si objednávaly kvalitnější a levnější zboží ze zahraničí. Budou pěkně kupovat domácí předražený šit *3*
    • ten domáci šit dovezený ze stejného zahraničí? *15*
      • Jasně, akorát že se jedná o série pouze pro východní Evropu, obohacené o tučnou provizi místním vydřiduchům. Ten samý výrobek si lze v zahraničí pořídit o 50% levněji včetně poštovného. *3*
  • Odstěhovat se z EU, jeví se mi to den ode dne jako jediné řešení chování si lidské důstojnosti. O penězích nemluvím.
    • Pokud tak bude uvažovat každý tak je to OK,uvolní se tak místo pro ty parazity co sem lezou.
    • Tož běž běž, val val...už se nevracaj ...třeba do ruska
  • BTW clo je jedno z nejlepších způsobů naplnění nenasytných státních pokladen... člověk má aspoň na výběr jestli "to zaplatí nebo ne"... rozhodně férovější než daň z příjmů :)
  • Je to tak, ten stoh lejster opravdu přijde. Pak následuje výměna několika mailů s úředníkem. Objednávala jsem látky a chtěli po mně i doložit o jaké se přesně jedná, nejen materiál, ale i něco v tom smyslu jakým způsobem jsou tištěny (jako bych to asi věděla!) atd... myslím, že pro stát je opravdu nezbytně nutné vědět, jakým způsobem byla tištěna látka, kterou si objednal její občan!!! Nejvíc mě na tom zaráží, že krom DPH (cla) je třeba zaplatit i cca 200 Kč onen "manipulační" poplatek za celní řízení! Není snad celní správa státní, tj. placena z našich daní? Je, ale když vám vyměřuje, co máte zaplatit, musíte jí ještě zaplatit za tuto práci! Síla, že? Čekám, kdy zavedou, že až vám bude policie vyměřovat pokutu, budete jim muset též zaplatit "manipulační poplatek" za tento jejich úkon!!
  • vanhorne
    Mam stejnou zkusenost s tou urvou ceskou postou.Mesic pred tim nez jsem letel do Ceska poslal jsem si balik s oblecenim aby kufr nebyl pres vahu.Misto listku abych si vyzvedl balik na poste me prisel naklad lejster, stejne jak to popisuje v tomto clanku.Ve meste je celnice, sel jsem tam ale tam me nepomohli a rekli ze, v ramci zjednoduseni a urychleni vsechno musi jit pres prazskou celnici ale kroutili nad takovou hovadinou hlavou .So, jel jsem 300km do Prahy.Na celnim oddeleni to proslo bez cla ale ta zurvena posta si stejne pocitala pres 90kc za doruceni.Poukazal jsem na to ze, address na kterou to mela posta dorucit je 300km od Prahy vubec nebrali v uvahu a kdyz jsem nechtel zaplatit za tzv "doruceni zasilky" jednoduse rekli ze ,balik nedostanu.Diky ceske poste za jeden ztraceny den a 1000kc v hajzlu.Jsem zvedavy ktery vladni parchant sedi v dozorci rade cz.posty a bohatne na te postovni zlodejne.Nevim jak dlouho by takova postovni sluzba operovala v civilizovane zemi.
  • Štos lejster??? To je zajímací, mě stačil jeden email!!!
  • ČP - časem přijde....... *1* *1* *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit