Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A ono to je úplně jinak, Bůh řekl,dal jsem jim vše co mam já,dal zemi, světadíly,a oni toho zneužívají, míchají se mezi sebou,spi každý s každým,já jsem jim řekl, milujte se a množte se a oni? No, chlap s chlapem, žena se ženou. No hadem to začlo,hadem to ukončíme, řekl si Bůh a vypustil netopýry, které snědl had a hada lidi a už to jede....

  • Za připomínku stojí i film POZOR VIZITA z roku 1960 (režíroval Karle Kachyňa). 

    Na  infekční oddělení jedné nemocnice je + jako bacilonosič břišního tyfu - izolován starý PREPSL, tulák bez rodiny, světoběžník s osobitou etikou a svérázným pojetím svobody.

    Jde o příběh, postavený na velmi vyzrálém výkonu Rudolfa Hrušínského, s hezkým a zároveň i smutně nostalgickým vyzněním. 

    Pan Adolf Branald totiž nenapsal a pan Karel Kachyňa poté nenatočil žádné velké drama, ani rozesmátou komedií,  ale sondou do životních příběhů lidí, co musí nedobrovolně trávit svůj život v nemocnici.

    -----------------------------------------------------------------------------------------

    Ostatně, kdo zná dílo pana Branalda a filmy, na základě jeho knih vzniklé - dovolím si připomenout DĚDEČEK AUTOMOBIL pana Alfreda Radoka - tak není překvapen.

    • Film Pozor vizita - je z roku 1982...

      Jen pro upřesnění...🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit