Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • po válce otočil a oslavné články o nacismu popíral
  • V jiném svém článku v Přítomnosti, v Dynamickém životě z 26. 4. 1939 na počest Hitlerových narozenin, Peroutka píše: „Adolf Hitler mluví jako Němec, myslí jako Němec a jedná jako Němec. Nebylo by většího, a pro toho, kdo se mu oddá, osudnějšího omylu, než domnívat se, že se pohybuje jedinec tam, kde ve skutečnosti se pohybuje vůle celého národa…“ Jistě, doba byla vypjatá – ale také mnozí spisovatelé již do novin nepsali – a celá řada jich žila v nucené emigraci. Mnoho lidí, zvláště z řad německých komunistů a sociálních demokratů, poznávalo, co jsou to tábory na smrt. Nebylo by od věci znát například názor L. Feuchtwangera na výše citované řádky. Nebo dokonce na řádky z dalšího Peroutkova článku, tentokrát datovaného k 22. 2. 1939 (Židé, Češi a Němci): „Musím učinit jedno přiznání: nemám žádného talentu k antisemitismu, ale při pohledu na bývalou německou literaturu několikrát jsem si pomyslil, že by ve mně mohlo vzniknout pokušení kulturního antisemitismu, kdyby, podobně jako tam, málo asimilovaní židé se zmocnili ducha naší literatury a našich novin a kdyby svými způsoby a svým myšlením zastírali naše způsoby vlastní a přehlušovali ráz myšlení našeho."
  • Takže článek není - takže Zemane jsi lhář!
    • opilý lhář !*1*
  • časopis byl pln obdivných článků k Hitlerovi
  • Že se ten alkoholik nestydí, otírat se o Peroutku, ten do KSČ nevlezl, jako ten notorik...
  • Takový hlad to je hrozný prevít.Já měla jednou takový hlad,že jsem si namazala chleba vlastním h o v n e m.A věřte,že to nebylo špatný.Docela jsem si na tom pošmákla.
    • Zloději nicků je krásné že popisuješ jaká je u vás v Rusku bída
      ale dělej to pod tvým jménem - Ivan. *2* *2*
  • Zajímalo by mě, zda pije za naše či za svoje...
  • Takže článek neexistuje - jinak řečeno soudruh Zeman zase lhal a pomlouval.

    Paní Peroutková podává žalobu na stát takže lidé ji budou platit odškodnění za
    svého nezodpovědného mluvku Miloše.
  • On snad pije ještě více než Gottwald! *12*
  • Chlast je opravdu svinstvo, jak je viděti na té ruské vysílačce.. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit