Přejít na výpis diskuzí

Zeman používá nepravdivé argumenty, chystám žalobu, vzkázal Fajt

18.1.2019 9:44
17 příspěvků

Prezident Miloš Zeman podle historika umění a ředitele Národní galerie Jiřího Fajta při zdůvodnění, proč ho odmítl jmenovat profesorem, vychází z nepravdivých, zavádějících a zmatených údajů. Prezident dle něj není schopen interpretovat podklady, které dodal k profesorskému jmenovacímu řízení. Argumenty,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jó Fajte, kdybys netrval na úplatcích, mohl si být profesorem!

 • Od toho kořaly Zemana by se měly vysoké školy distancovat a úplně toho alkoholika vypustit od předávání profesorských dekretů. Raději nic než diplom z rukou vlastizrádce!
  • Ty prakundo z redakce Tischcali, nech si ty svoje moudra. 

 • Jirka Fajt je statečný bojovník! Třeba moc pěkně si zasloužil tituly na universitě v Berlíně. Kdo vyzkoušel-zná. To se zajde s kolegy na pivečko, vyhecujou se vzájemně a jmenování je na stole. Předpřipraví se téma, pečlivě se probere u pívka a pak hurá před komisi. Ráno jsou to veledůležití akademici, odpoledne už "alte kriegtstkamaraden" v solidní restauraci. Velice podobné je tomu na UK. Tak zas tady milí akademici nehrajte uražené.Jste takoví komedianti v talárech.

 • Kdo je soudem uznany, ze lze. Tomu prece nemuzu verit.


  • Máš pravdu dokonce dvakrát Fajta soud usvědčil ze lži

 • vanhorne

  V posledni dobe mivam obcas takove zvlastni vypadky pameti a zrovna ted, jako naschval mne takovy vypadek postihnul. Ne a ne si vzpomenout co znamena, kdyz nekdo pouziva nepravdive argumenty. Muze mne nekdo, kdo ovlada Czestinu poucit? Mjr. Terazky ten by se obratil na Kefalina, ktery by mu to objasnil, ja bohuzel tu moznost nemam.

 • Fajt má právo chystat žalobu, ovšem toto chystání mu nepomůže vylepšit si image před veřejností. Fajt se vydává na běh na dlouhou trať s nejistým ukončením. Na druhé straně by měl Zeman ctít svůj úřad tím, že bude důsledně plnit povinnosti vyplývající z tohoto úřadu. Jednou již Zeman ustoupil a tak byl M.C.Putna nakonec jmenován profesorem. A této skutečnosti jsou si vědomi další adepti na profesuru a o to více budou trvat na svých požadavcích. Zeman nechce ztratit tvář, nechce být jen jmenovacím a podepisujícím figurantem a tak se situace kolem jmenování profesorů nešťastně zauzluje a někteří ji vnímají jako další nepodařenou hradní taškařici.
 • ObcanHaveI

  Ale na druhou stranu mít úplatného profesora ... kdo to dnes má?

 • Ten senilní dem.nt, degenerovaný věkem, alkoholem, nikotinem a komunismem už neví co činí. Plní hlavně pokyny svých manipulátorů Ovčáka a Mynáře (který nejspíš přijímá pokyny z Kremlu) a přidává se k tomu jeho zloba, závist, sobeckost. Je nepochopitelné, že se u nás našlo 2,8 milionu ovcí a p.tomců, kteří si TO zvolili k obrazu svému a k ostudě Zemí Koruny České ve světě. ☹

 • Pan Prezident Zemanpravdu, kdo si sám řekne o úplatek nesmí být profesorem!

 • Pan docent Fajt má pravdu - podle § 74 odst. 1, zákona č. 111/1998 Sb. - zákon o vysokých školách, v platném znění  - v řízení ke jmenování profesorem se prokazuje pedagogická, vědecká nebo umělecká kvalifikace uchazeče, je-li tento význačnou a uznávanou vědeckou nebo uměleckou osobností ve svém oboru. 

  Předpokladem k zahájení řízení je předchozí jmenování docentem na základě habilitačního řízení, bylo-li součástí tohoto jmenování předložení habilitační práce. 

  Takže - jmenování profesorem je aktivitou, možná i problémem university, či jiné vysoké školy na území ČR. 

  Teprve na konci do procesu jmenování FORMÁLNĚ VSTUPUJE Ministerstvo školství a president, po němž se prakticky chce jenom, aby jako byzantský sultán "pohladil" adepta na profesuru po hlavičce a předal mu dekret - protože se od něho - ve smyslu znění zákona č.111/1998 Sb. - očekává! 

  Tato formalita je historicky podmíněná - zakladatelem university a jejím hlavním sponsorem byl panovník země, z jehož peněz byli vysokoškolští učitelé i placeni - na jehož stolec byl v této společnosti president posazen - ale bez toho, že by z presidentského fondu na plat akademických funkcionářů v době výkonu své i jejich funkce přispíval. 

  VYKONÁVÁ TEDY JEN HISTORICKY PODMÍNĚNÝ A HISTORICKY DANÝ ÚKOL - ABY JMENOVÁNÍ PROFESOREM MĚLO I MEZINÁRODNÍ VÁHU. Ale žádný panovník, tím méně president této země - nemá oprávnění posuzovat oprávnění vysoké školy profesorem jmenovat člena této vysoké školy profesorem  Prostě - nemá.

  A JE-LI  (VE SMYSLU ZNĚNÍ ZÁKONA č.111/1998 Sb.) PODPIS PRESIDENTA JEN A POUZE FORMÁLNÍ ZÁLEŽITOSTÍ, má pravdu pan president, když tvrdí, že by měl stačit podpis člena vlády, za resort zodpovědného. 

  Ovšem - pokuď jde o zvyklost, jejíž užívání je v této zemí po staletí zavedeno - pak povinnost připojit podpis pod jmenovací dekret pan president má (bez dalších svých komentářů)...

  • Uvažuji, co pana Fajta žene do všech těch sporů.

   Už s docenturou (habilitací) byly problémy a místo aby byl spokojen, jeho ctižádost (neodpracovaná za katedrou) nemá konce. Má to ve svém věku zapotřebí? Bude krásnější, mladší, nebo bude mít vyžehlenější pyžamo na noc? 

   Zase spory, soudy a i když nakonec třeba toho vytouženého profesora jednou dosáhne, zase to bude se skvrnou. Zeman, nezeman.

   Ale sebestřednost některých lidí je prostě chorobná. Být v tak vysoké funkci, tak by měl zachovat jistý nadhled, ale některým lidem není nic nikdy dost. 

   V tom jsou si Fajt a Zeman dost podobní. No jo, potkali se u Kolína.....😛


  • Velice přesně řečeno. Skutečnost jen ukazuje kam až občané naší země klesli za půlstoletí komunismu, když si sami TOHLETO zvolili jako svůj "symbol". Nečekejme potom, že nás bude svět brát vážně.

   • Už jsem Vás k tomu Občane vyzval jednou. A nejste hloupý, abyste tomu nerozuměl.

    Nestačí pořád zvracet na jednoho člověka. Neříkejte "kdokoliv", uveďte jasně - kdo je v současnosti (podle Vašeho názoru) takovou obecně uznávanou osobností, která by Vám konvenovala v této funkci? 

    Já osobně řečeno podle pravdy takovou osobu zatím nevidím. České tzv. elity neumí vyprodukovat skutečnou osobnost. Jeden klaun větší druhého.

    Nebo takového zase vytvoří média? 

    • Že bychom neměli nikoho lepšího než je ten zdegenerovaný ožralý MAN? Tak hluboko jsme ani díky půlstoletí komunismu a ruské koloniální správě neklesli.

     • Žijeme v jakémsi modelu demokracie už 30 let. A nic? Patnáctiletým z roku 1989 je dnes 45 - a žádná osobnost?!

      Zase žádné jméno? je někdo, komu by jste nelál? Za pár let budou lidé volit dalšího prezidenta. Snad se toho dočkáme ve zdraví, ale budeme muset někoho volit. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit