Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A ještě dodám, že průměrně vzato žena a muž se psychologicky, vnímáním a hodnocením světa liší a to tak, že se navzájem doplňují. Ale i mezi muži jsou vynikající kuchaři a jsou i ženy, které dokáží připálit i vodu na kafe. Stejně tak jsou schopné techničky a naopak muži, kteří mají pracovní úraz sotva vezmou do ruky šroubovák. V MHD jsou jako řidičky ženy, a proč by nemohly být? Některé ženy řídí auto bravurně, zatímco někteří muži... *2*

    Osobně mi vadí ty různé "gendrové kvóty". Když budu vybírat na nějakou práci z adeptů, tak si jistě vyberu takovou osobu, která nejlépe vyhovuje kladeným požadavkům. A může být v daném místě třeba 80% žen. Samozřejmě když budu potřebovat pečovatelku pro malé děti, tak pro to má zpravidla víc předpokladů žena než "muž na mateřské". Stejně tak nebudu žádat, že 50% horníků a kopáčů musí být horničky a kopačky. Nebo propustit 50% zdravotních sester a dát místo nich zdravotní bratry? *2*
  • Při průzkumu jste nevzali v úvahu jednu věc, která je všeobecně známá. Je u nás dobrým zvykem, že kvalifikovaná žena má nižší mzdu než stejně kvalifikovaný muž na stejné pozici. Firmy si vyberou ženu, protože předpokládají, že je přijde levněji.. Je to diskriminace nebo ne?
    Babka
  • Pane jako anonyme kam čert nemůže tam nastrčí ješitné muže! *16* *16* *16*

    Když žádáte o ruku slibujete modré z nebe ale po svatbě jsme pro vás jen služky.
    Vy máte hospodu a televizi. Nám necháváte jen špinavé ponožky a talíře. *16* *16*

    Budeme mít dítě. Jistě. Vaše práce nezabere ani tři minuty. Pak vstanete a pa pá.
    Utrpení v podobě těhotenství a porodu přenecháte nám. *16* *16*
    Žena ne vy musí řešit dilema kariéra nebo dítě.
    Muž se může sebrat a jít zatímco žena musí brát ohled na děti. Takže často v pekle
    manželském setrvává. *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
    • Ale no tak, soudružko pusinko, některé ženy mají chybu v tom, že jsou nedůtklivé a nemají smysl pro humor. *3* *3*

      Já jsem modré s nebe své nastávající před svatbou nesliboval, ale ujasnili jsme si naše společné soužití a docela jsme se shodli. Žena mě do kuchyně nepustila, nanejvýš snad uvařit kafe. protože vaření bylo jejím koníčkem. A tak jsem vybavil kuchyň všemožnou technikou, abych ji to usnadnil. A vytvořili jsme si takovou nepsanou dohodu o dělbě práce: žena pečovala o domácnost a o děti, já jsem se věnoval údržbě a opravám bytu a domku. A na televizi jsme se pak vždy mohli dívat po práci všichni společně. Nepociťoval jsem potřebu chodit do hospody, věnoval jsem raději čas rodině, práci a učení se novým věcem. Jedině při rodinných výletech byl vždy čas zajít do restaurace na jídlo. Žena si nikdy na "manželské peklo" nestěžovala. *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4*
      • Pak patříte k vymírajícímu druhu mužů - gentlemanů. *3*
        • Děkuji za poklonu. Ale všichni jsme smrtelní. I já. *3*
          • Jsem přesvědčena že život smrtí nekončí. Přečetla jsem hodně knížek na toto téma
            a také jsem měla osobní zkušenosti ( seance zjevení ).

            Jinak hovořila jsem o ženách které zůstávají s násilnickým mužem protože
            dětem nechtějí vzít domov a kompletní rodinu. Je otázka zda je to dobře či špatně.
            • precetl hodne knizek . Vsechny s velkejma pismenama. Napriklad takovej spisovatel Jirasko . Ten byl moc pylnej , napsal jich hodne a vsechny tlusty . Toho si vazim.
            • Také jsem přečetl hodně knih od odborníků o tom, že smrtí fysického těla existence člověka (a snad i pejsků nebo i jiných zvířátek) nekončí. Sám takové zážitky nemám, ale slyšel jsem vyprávět zajímavé zážitky některých lidí. Avšak "co" a "kde" přežívá, to přesně nevíme, protože tam už končí naše schopnost pochopení. Ale z hlediska současné psychologie, kvantové fysiky a informatiky lze leccos z toho vysvětlit.

              K tomu druhému odstavci se domnívám, že lépe je pro ženu rozejít se s násilnickým mužem a starat sama o děti, i když to není jednoduché. I pro děti je to lepší.
    • bych to tak horky nevidel , kolikrat je to otravovani z opacny strany . Na televizi se zenska muze podivat od zehleni nebo myti nadobi . Jen nesmi delat kraval aby nerusila. Do hospody muze taky zaskocit , kdyz doma dojdou jeji vinou treba cigara a dat si tam jedno do cesty . Nakonec kazdou chvili tady pisou jak nekde nasli nejakou matku valet se na ulici na plech a fakan porvaval ziznivej opodal . Cili zase jenom blba propaganda sovetsky kolchoznice.
      Tehotenstvi je prej nejkrasnejsi odbodi zivota zeny , pisou ty zeny obroditelky . Tak jak to teda vubec je.
      Karieru nahradi poflakovani na matersky a sladky nicnedelani . Ohled na deti viz vyse , to nebude taky moc horky . Peklo manzelske .. Jak pro koho . Zenska v nem casto setrvava protoze je lina se o sebe postarat , tak to hazi na ohled na deti . Tak to spis bude doopravdy ze ano ?!
      • poflakování na mateřský? Tak takovou hloupost může napsat jenom chlap-

        Říká se tomu mateřská dovolená. Já jsem děti hlídala a dovolená to rozhodně nebyla.
        je to obrovská odpovědnost dávat na ně pozor doma i venku.

        Když můžete jídlo které vám žena navařila sníst tak můžete také po sobě umýt talíř.
        Nejsme vaše služky ale partnerky. Vaše pojetí mužské nadřazenosti patří do 19 století.
        • kde jsou uz v tomhle o mnoho dal , napr. v Turecku , zenska dopoledne porodi a odpoledne uz okopava motykou na poli urodu. A jak ji to najednou jde ! Citi se takova lehci , uvolnena . Na jejim pracovnim vykonu je to hned znat.
          • Ha ha ha chlapáku. Jsme vaše rovnocenné partnerky. Ne služky.

            Pokud platí zákony reinkarnace tak se v příštím životě narodíš jako holka.
            Pak budeš prožívat to čemu jsi se smál - porod menstruaci i péči o domácnost.

            Pak už tak hloupě jako teď mluvit nebudeš zlato *15* *15*
  • Kam sám čert nemůže, tam nastrčí babu. *1*

    Slyšel jsem také názor, že jsou-li na pracovišti více než dvě ženy, měla by vždycky jedna být pro výstrahu odstřelena. *1*

    Tak ženské, a vrhněte se na mě jako sršni. *1* *1* *1*
  • Danieli i když jsem holka řekla bych že máš pravdu.

    Zažila jsem zajímavé hádky na pracovišti jako studentka na brigádě.
    U kluků vadí dlouhé vlasy i když je mají v copu zatímco u žen to problém není.
    v létě zase holky nosí minisukne zatímco klukům se kraťásky v práci většinou netolerují.

    Ale když je moc žen pohromadě také to nedělá dobrotu. Starší žárlí na mladší.
  • Jistě jste myslela protežované, nikoliv protěžované, což jsou dvě zcela odlišná slova se zcela jiným významem.

    Jinak já se rovněž domnívám, že v tuto dobu existuje spíše diskriminace mužů, především z Vámi uvedeného upřednostňování atraktivních žen. (Nabízí se otázka, kdo o přidělení pozice rozhoduje a zda osobně preferuje muže (heterosexuální žena/homosexuální muž), nebo ženy(heterosexuální muž/homosexuální žena), ale i v případě heterosexuálních personalistek se obávám, že je často "sesterská soudržnost" (nebo jiné důvody) vedou k upřednostňování žen.)
  • Vtipálci. Řekla bych že hezčí holka má vždy větší šanci než muž.
    Když je konkurz na sekretářky tak vždy zvítězí mladší holčina nad starší paní.

    Ale vše je relativní. Měla jsem kamarádky profesně úspěšné a ředitelem protěžované.
    Pak však přišlo těhotenství a zájem pana šéfa skončil.

    Jsem ráda že jsem samostatná a nejsem odkázaná na rozmary nadřízeného chlapa.
    • Plně souhlasím, taky jsem ráda, že toto řešit nemusím. Nicméně hezká holka, pěkně oblečená a upravená, u ní se i né uplně ideální kvalifikační předpoklady dají tolerovat.
    • nedivim tomu riditelovi ze zajem koncil. Muset hledat na rychlo pro neschopnou sekretarku co si to neumi ohlidat tatinka je nekdy problem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit