Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • ivanka386

  Smutné je, že jakýkoliv zero-waste a odpadová politika končí u vrátnic velkých firem, kterým dost často pojmy jako roční hlášení za odpady nic neříkají. :) Ale tak co, každému co jeho jest. My doma třídíme, snažíme se nakupovat v bezobalových prodejnách, a celkově se co nejvíce přiblížit zero-waste (i když to je trochu utopická myšlenka, ale chápeme se). A když přijdu do práce, tak dělám, že to nevidím. :/ :D 

 • My v naší firmě vytváříme takové produkty, které prostě obal mít musí a to hlavně z hygienických důvodů. Ekologie nám však rozhodně není lhostejná, takže jsme alespoň tento problém částečně vyřešili pomocí reklamní tašky, která je vyrobena z recyklátu, tudíž je šetrnější k životnímu prostředí.

 • Wolfcastle

  Ano umím vše co vyhodím do popelnice se sveze do spalovny kde se to recykluje na teplo/energii z komínu díky pokročilé filtraci jen pára a z pod kotle štěrk.

  Život bez odpadků a ještě se v zimě zahřeju...😛

 • Proč se všechno balí do nevratných obalů? Protože jejich výroba je velimi výnosný kšeft - jednou se použije a zahodí; pro příští použití je třeba koupit nový obal a zisky (ekonomika) výrobců rostou a rostou... Ale na každé módě se zatím vydělalo a tak jsem zvědav s čím příjdou firmy, aby vydělávali i na módě zero waste.

  Pozn.: "Růst ekonomiky" je dnes synonymem pro růst zisků majitelů akciových společností a firem vůbec.

  • mun.go

   Ne. V tom není problém. Problém je v materiálu těch nevratných obalů.

   Plastové obaly jsou tak levné, málo váží a tak dlouho vydrží ... a je jich hodně.

 • Nadčasovými imperativy jsou střízlivost, věcnost a zejména přiměřenost. Mnohé módní vlny gradují až do hysterických scén a tak fakticky popírají účel a smysl svého vzniku. Opojení novou vlnou žití bez odpadu je  pro některé lidičky velmi silné a vzrušující. Fanatičtí zastánci bezodpadového žití nejsou schopni vyhodnotit základní otázky bytí a namísto odpadu kumulují svůj škůdcovský potenciál, protože zejména ostentativně přehlížejí zákon přiměřenosti a ohleduplnosti k oprávněným zájmům ostatních lidí, kteří nechtějí být fanatičtí a nechtějí se vrátit do zemljanek, protože na drahé žití vyhovující požadavkům ekologicko-klimatických aktivistů prostě nemají peníze. Opočlověk žil příkladně bezodpadově, protože s jeho výkaly a dalším odpadem z hodování atd. si příroda hravě poradila. Ovšem já se nechci vrátit do pravěku. Chci si v přiměřeně užívat komfort, který mně současná doba přináší. Kdo chce žít bez uhlíkové stopy a ekologicky nechť tak žije, ale ať nechá žít i ostatní lidi, kteří nemají chuť propadat při každém novém módním závanu hysterickým záchvatům. Egomaniakální psychopati nepochopí, že každý člověk má právo žít podle svých představ.
 • Největší problém je v tom, že ten živočišný druh "homo 2x sapiens" se přemnožil a zapomíná, že je součástí přírody, nikoli jejím pánem. A jelikož platí obecný zákon akce a reakce, který vyjadřuje obecnou snahu zachovat ve všem rovnováhu, tak ona to Příroda "srovná": přijdou potopy, sucha, záplavy a jiné klimatické změny a pohromy. A pak zůstane pár jedinců z těch bezmála 8 miliard "homo 2x sapiens" a  budou si někde v jeskyni u ohně vyprávět legendy o tom, že lidé se vzbouřili proti vůli přírodních bohů žstva a přestali je uctívat a ti je za to potrestali.  

  • Evropané se nemůžou snažit být ekologičtí a zároveň se snažit přestěhovat obyvatelstvo Afriky a Asie do Evropy. Merkelovské principy jsou protichůdné a kontraproduktivní  a pro evropskou civilizaci zhoubné.
 • Marcelskrc

  No trend pro nudici se Evropany. V Indii na to hážou bobek

  • Wolfcastle

   Přesně plasty v mořích jsou jen a pouze protože někde vyvážejí odpad domoře či tam skládky rovnou shrnou do moře! Ne proto že v evropě lidi používaj petky a brčka, který končí buď ve tříděném odpadu či ve spalovně....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit