Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Bestii by porazil jedině návrat k socialismu.
 • Četl jsem tvé příspěvky a zjistil že jsi ještě hajzl který má kruh od nočníku vytlačený na řiti, proto je zbytečné se tebou zabývat....
 • kdo tu co chce zabijet?? na vine je kapitalisticky rezim se vsim vsudy. a ja ho neminim tady v cr zdokonalovat. at si to modrozlocinci vypijou az do dna!!
 • To Lery , to Indián
  Pravdu maj svejm způsobem oba. Každej si ale vyzobává to svý ego. A nikdo objektivně nepřizná klady i zápory tehdy a dnes. Jenom je potřeba si uvědomit, že ti, co v minulým režimu dělali tu nejhorší paseku jsou dnes vesměs vysmátí a u vesel. A tu paseku dělaj znova na jiný bázi. A blbý stádo jim jde na ruku, stejně jako v to minulým režimu. Jedno je ale jistý. V tem minulým režimu nemoh žádnej růst ěž k oblakům. To si hlídal jeden druhýho. Dneska jsme dál. Dnes už je to možný......
 • Chlapče studente, opravdu pořádně studuj a dospěješ k tomu, že Tobě jako studentu ekonomie nesluší "ideologické bláboly", ale fakta. Těch je v dokumentech dostatek, jen si je vyhledej, to určitě umíš. přece nejsi takový hlupák, jako anonym., alias "Pišta".Nejde o formování myšlenek, ale o skutečné fakta. Jen chce je opravdu přijímat a zabývat se jimi.
 • To: Indián.
  Vezmu to heslovitě.
  Zřejmě ses před rokem 89 bál, protože tvé svědomí nebylo čisté. Český národ je známý od středověku, že se v určitých dobách chová "prasácky" (Bitva na Bílé hoře, Doba pobělohorská, Bretschneiderové za Rakouska -Uherska, udávání za okupace, udávání po roce 1948). Dnes to není jiné. Špinavosti za Langera,Kubiceho no a ani Staník Gros není čistý. Dnes nemusí být udavači,stačí na ulicích "Velký bratr" a moderní sledovací technika včetně odposlechů, kreditních karet, občanky apod. Občan je sledován na každém kroku. Nevím, že by mě rodiče říkali, že by byli po roce 1948 žebráci. Ano nežilo se na růžích, protože poválečný stav republiky byl katastrofální. Zemědělství na nízké úrovni. Průmysl žil z tradice ČKD,Škody Plzeň či Poldovky. Hornictví na feudální úrovni . Neexistoval dostatek elektráren, nebyly rozvodné sítě a dvě třetiny republiky byly na 120 V. Byl nedostatek bytů, nedostatek škol, mateřských škol či jeslí. Neexistovala maloobchodní síť Studovat mohl každý, kdo se nevzpouzel proti tehdy platným zákonům. Dnes bohužel nemohou studovat ti, co na to nemají. Dříve bylo školství zdarma, včetně učebních pomůcek a režim to unesl. Dnes máme taky zavřené spoluobčany a to jenom za to, že malovali tykadla. Z vlastní zkušenosti vím, že existuje soudcovská mafie, která se chová hůře, než komunističtí pohůnci v padesátých letech. Je spousta lidí, která je zavřená nevinně a bez možnosti dovolání se spravedlivého rozsudku. Říkalo se, že komunisti po roce 1948 rozkradli republiku. neznám případ, že by se po roce 48 zestátněná fabrika zavřela a rozkradla. Naopak, stavěly se další a další nové továrny, elektrárny, hutě,kovárny,teplárny, sídliště, zdravotnická zařízení, obchodní sítě. Samozřejmě, že nelze srovnávat vývoj v technice a modernizaci. Ale před rokem 89 jsme byli velmi vyspělou zemí s rozvinutým průmyslem, s vysokou vzdělaností obyvatel, se zdravotnictvím na důstojné úrovni. S vysokou péčí nejen o kojence a rodiny s dětmi, ale i s důstojnou péči o seniory, pevnou pracovní dobou a jistotou zaměstnání. Pokud jsi dobře sledoval osoby, které byly nedávno vyznamenávány prezidentem republiky, tak jsi tam mohl zaslechnout ocenění za" předávání informací CIA, převádění osob, a vlastně poskytování špionážních informací pro rozvědky tehdy nepřátelských států. To se mi jeví ne jako boj proti komunismu, ale udávání a poskytování důležitých informací nepřátelským státům v době "Železné opony". Tvůj příspěvek je absolutně demagogický, plný nepravd a lží. Měl by ses stydět!
  • Nepřátelské státy? Možná pro vás a vaše rudé vůdce. Pro nás to byly v té době státy s nadějí na spravedlivý život bez útlaku a krutosti. Já mám svědomí čisté, to mě na vás vždycky zaujme, jak někdo je proti "rudému" režimu, tak to nutně musí být zloděj, tunelář, vykořistovatel apod., moc zajímavé. No nebudu házet hrách na rudou zeď, je vidět, že zrovna u vás to moc smysl nemá.

   Předtím jsem se snažil naslouchat i druhé straně, a snažil se tam najít cokoliv dobrého, cokoliv na tom vašem režimu, ale nenašel jsem nic, skutečně vůbec nic.

   Nemáme už si co říct, upřímně doufám že lidé jako jste vy budou jednou naraženi na kůl, za to co podporujete... komunisti posílali normální lidi jako já do pracovních táborů a i do "jiných" táborů (část mojí rodiny v nich skončila). Zaslouží si to oni i ti co je podporují. *4* Těším se na den, kdy se na tuhle utopickou ideologie navždy zapomene, ten pravý komunismusm, který tu ještě nebyl a ke kterému momentální levice směřuje by nikdy nemohl fungovat, brzy by se zhroutil.
   • Když jsi v tom minulém režimu nežil,nemůžeš o něm nic vědět. Z dnešní režimní propagandy se dovíš jen to špatné,o tom dobrém se mlčí,překrucuje,nebo lže.
 • ? (anonym) napsal/a: "zemi plné anarchie,zlodějů a žebráků,kde se budeš bát vylézt z domu"

  To mi trochu připomíná situaci před 89, tam jste se báli být i doma, protože sousedi vás udávali a bylo jim většinou fuk, že se s vámi znají deset let, stačilo jim, že možná tolik nevěříte v jejich boha (momentálního vůdce SSSR, většinou spíše ale jeho zakladatele Lenina). V té době byli nejvetší zloději ve vládě a pozor!, byli mnohem horší než ti hlupáci co tam sedí teď, žebráci jsme byli skoro všichni, hlavně my co jsme nebyli v KSČ, nemohli jsme jít ani na vysokou školu!, natož se potom uplatnit v zaměstnání pro vysokoškoláky. Dnes vám nikdo nezakazuje žádnou školu, a do zaměstnání vás taky pustí když na to máte. Na ulici jsme tehdy ani nemohli vyslovit vlastní názor, protože by nás šel hned udat náš soused, pevný vyznavač komunismu... Hnus!

  A jistota práce je pěkná sviňárna. Když už od mala vím, že budu mít zajištěnou práci tak mi ještě stačí vstoupit do KSČ aby se neřeklo a pak můžu těch 8 hodin jen stát v práci a opírat se o koště, a přesně tak to chodilo. Ti co pořád žadonili o jistotu práce byli ti nejlínější, kteří ji vůbec neplnili! Já do fabriky dlouhou dobu docházel a pracoval tam a pamatuji se ještě moc dobře jak to tam chodilo *7*

  Ale ze všeho nejhorší byla situace ohledně pokroku, obchodu. Dřív se tu nedalo skoro nic koupit, a ještě ke všemu ta kvalita byla dost pochybná už na první pohled, dneska máte přecpané obchody všemi možnými dobrotami, můžete si koupit co chcete, nemusíte nikde stát půl dne fronty. Vývoj se v té době naprosto zastavil. Kdyby jsme tu ještě ted měli komunismus, tak nikdy nemáme doma tak výkonné počítače, internet, nedívali bychom se legálně na západní filmy a seriály, jejichž kvalitě se ČR s ničím nemůže zatím rovnat, jezdila to pořád jen ošklivá stará auta, no jednoduše řečeno, co se vyvine za kapitalismu za 10 let, to se u komunistů vyvine za 250 let *7*

  A navíc budoucnost je hlavně v privátním sektoru, nikoliv ve státním, nikdy se nesmí omezit svobodné podnikání pro získání zisku, a hlavně nikdy se nesmí ničit vrstvy společnosti jak by Marx rád. Každý bychom měli mít to co si zasloužíme, což je spravedlivé.
  A to kolik bylo odsouzeno a zavrazděno lidí, NEVINNÝCH... to že republika byla na hlavně na západě obehnaná dráty jako jeden velký koncentrační tábor, to taky není uplně normální, že se nesmělo do zahraničí, no samozřejmě že ne, protože podívat se např. do USA a zjistit že se tam mají 1 000 000x lépe než u nás, protože tam mají kapitalismus a demokracii, tak se celá republika sebere a uteče tam najednou. Zůstali by tu jen přihlouplí posluhovači komunismu.
  • Indiáne, nesmírně výstižné, pod to se podepisuji. Rudá pakáž se ovšem vztekne.
   • Ubožáci. Rudá pakáž, modrá pakáž, oranžová pakáž. Vy všichni si totiž neuvědomujete, že ona pakáž co vraždila a co je teď nalezlá do všech stran nikdy komunisty nebyla . Byli pouze u komunistů, stejně jako dřív u nacistů a dnes pochopitelně se přelejvaj jako "nepostradatelní odborníci" všude tam, kde je moc a peníze.Takže znovu je u pravice, pokud je u moci, a klidně přejde k socanům, když budou u vesla oni. A vždycky budou pevně zahnízděni přes svý "zákony", ouřady a funkce. Všichni je známe. Pobíhaj mezi náma a žádnej jim to ani říct neumí. Jsme prostě blbej národ, kterej jim tyhle amorálnosti nejen žere, ale i podporuje....
  • To je doslovný přepis z učebnice vydané ideovou sekcí ÚVODS pro politickou výuku v Langerově institutu CEVRO.
   • Asi vás zklamu, ale není *15* . Já tady nedělám propagandu ODS, to rozhodně ne, to jsou taky pěkně pošahaní zloději, ale přeci jen lepší než komunisti, ikdyž to je taky trochu sporné, protože polovina ODS jsou ty červené špíny, které se schovávají za pravici a špiní její pověst.
    • Když ti tenhle bordel v zemi vyhovuje a nevadí ti rozkrádání,tak je to tvůj problém. Zřejmě si z Prahy,nebo okolí Prahy,tam lidé žijí v jakési izolované bublině,odtržení od reality zbytku země. Zajeď se podívat do malých měst a vesnic třeba na Vysočinu,na Ostravsko,nebo do jižních Čech a povídej tamním obyčejným lidem to,co jsi zde dnes napsal,určitě by to brali jako provokaci. Věř tomu,že by tě hnali svinským krokem.
  • Ále, soudruzi jsou dost stateční na to, aby mi dali mínus, ale na to aby to trošku argumentovali už asi nemají... *4*
 • Naše měna je opravdu tvrdá, mince jsou s pravého železa, stačí zkusit magnetem, takže mají pravdu.
 • Až budou komunisti ve většině funkcí situace se může rapidně zlepšit, pokud ne bude to pád do pekel který už dávno začal!
 • To bude určitě Václav Klaus, škoda, že po něm Vondrouš střílel jen plastové kuličky. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit