Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Řepka za to nemuže.Tomaš Řepka za to nemůže. Muže za to Andrej vogo, proto mu stoupaj praference chapeš vogo ? *9*
  • Dnes jsem tu za chlapa, pa Simča, už sem vůbec, ale vůbec nechodím!
  • žlutý babičok
  • Řepka není žádná hysterie, ale holý fakt, který hlavně alergickou populaci, kterou řepka ohrožuje, čítá přes 800 tisíc občanů, kteří v důsledku přebujelého pěstování tohoho " žlutého svinstva " a jejího hnojení pesticidy, mají problémy s dýcháním, s pálením očí a potažmo mohou trpět vážnými záněty spojivkového vaku apod... A kdo tvrdí, že to není řepkou ale borovicemi, tak nemá všech pět pohromadě, anebo je zaměstnancem Agrofertu, anebo jenom leze Babišovcům do řitního otvoru, což u Čechů není nic neobvyklého... V tom patříme ke světové extratřídě, někomu se nořit do rektálního otvoru...Borovice mají podstatně těžší prachové částice a jejich podstatně méně, než stovky a tisíce hektarů tohoto nesmyslného žlutého svinstva...Slovy Babiše:" Žlutý baron jsem já, mě každá cikánka zná...Dukátů mám na tisíce..... *7* *9* *5* PS: Patříme evropsky ke státům s největší osázenou plochou řepky čítající okolo 16 % orné půdy, což je naprostá katastrofa, kdy běžný evropský průměr je okolo 3-5 %. Rakousko, nebo Německo si vystačí s cca 5% procenty... *8* *9* *7*
    • Řepka na alergickou populaci velký vliv nemá, léčím se (u Prof.Vondry) od dvanácti let, mám tedy dlouholetou zkušenost.
      Pesticidy se nehnojí.
      Řepkou nelze pole osázet, ale pouze osít, je jednoletá, učí se to ve vlastivědě.
      Současná pylová záplava je způsobena zejména smrkovými monokulturami a začala v době, kdy řepka ještě nekvetla. Dnes, kdy je řepka v plném květu, pylová vlna již opadla.
      Kontrolní otázka: Dokážete na poli poznat řepku od hořčice?
      Němečtí zemědělci byli agrotechnickými důvody*) donuceni pěstování řepky omezit, takže ho podnikatelé jako každou jinou nepohodlnou výrobu "outsourcovali" do podrozvinutých zemí.
      Závěr: Lze konstatovat, že jste pouhý žvanil, což u Čechů není nic neobvyklého.
      _________________________________
      *) Pokud se v problematice jen trochu orientujete, dokážete uvést alespoň jeden?
    • Ty jsi mi ale vědec!
      Ne, jsi blbec!
      • alicia1
        Uslintaný kuse hovězího neschopný ani vyžvýknout vlastní nick.
  • Je tomu naopak. Výzkumný ústav agrozetu zjistil, že pyl z řepky je naopak pro lidský organizmus léčivý a proto z něho budeme platit daň. *14* *14* *14*
  • Islámská EUtopie má na kahánku, do deseti let krachne, politologové to již spočítali!
    • Ovčáku, podlé a ubohé. Nebo že by Hrebeňár Kulihrach BTW?
  • Řepka se pěstovala i před 30ti lety, tak to není žádná novinka.
    • mun.go
      Ano, řepka se pěstovala i před 30 a více lety.
      Řepkový olej se používal hlavně na mazání při třískovém obrábění kovů (frézování, soustružení / řezání závitů). Řepkový olej obsahoval jedovatou kyselinu erukovou:
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_erukov%C3%A1
      Dnes se údajně pěstuje "nízko-eruková řepka":
      http://spotrebitelzakvalitou.cz/users/files/famy-bludy/Erukova-kyselina.pdf
      Olej z "nízko-erukové řepky" jednak stále obsahuje kyselinu erukovou (byť prý v zanedbatelném množství), jednak nemusí každému vyhovovat jeho chuť a vůně při tepelném zpracování.
      Dotované zpracování řepkového oleje na biopalivo (bionaftu) je totální nesmysl, který v konečném důsledku poškozuje zdraví obyvatel a životní prostředí planety, stejně jako každá monokultura.
      • Ještě k odkazům:
        - ten z "wiki" je bez komentáře.
        - ten druhý je místy zmatený. Například v tom, že do kojenecké stravy a do pamlsků pro větší děti se bohužel používá olej kokosový a palmový.
      • Bezerukové odrůdy byly vyšlechtěny v sedmdesátých letech minulého století a tehdy se začínaly ve velkém pěstovat.
        Máte pravdu, biopaliva jsou ekoteroristickým nesmyslem, ať je to řepkový olej či jeho metylester, kukuřice zpracovávaná na bioplyn, pšenice pálená v elektrárenských kotlích...
    • Radek01
      To jistě. Jenže na daleko menší ploše.
      • A převážně do potravinářství.
  • Celá tahle "pseudokauza" je jen dalším výplodem závistivců, kteří zde v českém prostředí neodpouštějí úspěch - a to ani v podnikání, ani v politice. Prostě vše, co může Babišovi ublížit, tak se vrhne do veřejného prostoru (ať už je to nikdy neprokázaná spolupráce s StB, zcela legálně vydané korunové dluhopisy, vyfabulovaná pseudokauza "Čapí hnízhdo" nebo naprosto běžné jarní emitování pylu jehličnany ĺetos velmi silně kvetoucích, a podpořené výjimečně suchým počasím). Vše jen lži, lži a zase lži... Ještě že voliči jsou myslící lidé, a jejich podpora tím lhaním není ovlivněna (jak ukazují průzkumy volebních preferencí). Doufejme, že k rozumu přijdou i ostatní, a že při případných předčasných volbách (které zaviní ti, kteří odmítají akceptovat volební výsledek voleb minulých) a výsledek hnutí ANO bude ještě výraznější, než minule.
  • stojí za přečtení :https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-zradil-svoji-vlast-jedna-v-zajmu-ruska-pata-kolona/r~738631944f8411e88b47ac1f6b220ee8/
  • Z východu nám hrozí rudé nebezpečí a teď už i žluté nebezpečí?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit