Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za krizi se schovává neschopnost politiků řídit tuto zemi. Ve skutečnosti je to úmyslná krize.
  • Mají se za co schovat. Nazvu to raději zlodějny.
   • Všechno rozkradenoi, předražené zakázky, zemědělství v háji. Hojí se na ubohých lidech, lidé nemají na základní potraviny a bydlení. Pitrové se nám vysmívají
 • Samej známej ekonom, všichni vědí co dělat a vše jde do perdele, jak je to možné? *16* *16* *16*
  • ... no jo, už i ekonomům to dochází že je něco špatně pak to někde kváknou a už je každej zná *7*
 • Slyšel z vás někdo vysvětlení jak je možné, že dluhy státu narůstají denně o miliardy a přitom Kalousek tvrdí jak jsou to výhodné půjčky. Zřejmě celý svět čelí jedné velké lichvě a EU místo , aby konala , mlčí........ *16*
 • Kohoutova teorie o úloze finančních trhů, jako záchrance hodnot je neúplná, zavádějící a scestná. Tak nejsem profi ekonom, ale něco o ekonomice vím. Finanční trhy (Forex, komodity, akcie, opce, Indexy, CFD kontrakty - "Contract For Difference" atd. ) jsou jistě nástrojem rychlého bohatnutí,. ale je třeba vidět, že nejsou pro každého. Dejme tomu, že naše vláda je v tomto ohledu úplný analfabet, ale i kdyby nebyla, ČR je příliš malá na to, aby na nich nějak výrazně zbohatla, zejména, když kromě ČNB jsou všechny ostatní banky jen dceřinné a patří cizímu kapitálu. A retailoví (=drobní) investoři nemají šanci na nich uspět, leda jen sem tam někdo náhodou ( viz příklad Sorose, který spekulací na pokles anglické libry vydělal stamiliardy a poslal libru o 30% hodnotově dolů ). Obrovský zahraniční kapitál drží v ruce klíč k finančním trhům - fundamentální informace !!! A ty nepouští ven na veřejnost. Takže se tradeři pouze "plácají v tom" , jak nudle v bandě a spoléhají na všelijaké signály trendů, či Fibonacciho úrovně a podobné nástroje technické anylýzy, které nemohou nahradit rozhodnutí oněch "velkých hráčů" na finančních trzích, kteří předstírají zahájení trendu vývoje cen, ale když do obchodů strhnou i retail, oškubají jej jak posvícenskou husu...Občas někdo, kdo "má nos" či štěstí, tak si přijde i k velkým penězům, ale většina prohrává. Drobný investor nemá tolik peněz, aby se udržel v trendu i při ztrátách a je "vykopnut " trhem s prohrou. Asi jako v pokeru- hráči blafují a přihazují, až nakonec vyhrává ten, kdo ostatní hráče "přeházel" penězma a vyhrává, i když měl nejslabší kartu. Penězi to ale přebil. A kdo nemá peníze, nemá ve hře co pohledávat. Na finančních trzích je to obdobné !!! Moc se toho lidem poradit nedá. Jen aktuální věci, ale ne dlouhodobé udržení. Např. nějaké zásoby trvanlivých potravin a vody či nápojů, mít finanční rezervu asi tak na 3 až 5 měsíčních výdajů a jinak spotřebovávat. Žádná záchrana to ale není, jen poskytne trochu času na nějaký "zázrak", myšlenku řešení, či zajištění příjmu, ale víc ne...pak děj se vůle páně ( jsem ateista, ale sem tento výrokm patří. ).
 • No...k vedení našeho státu se asi raději nebudu vyjadřovat. Ale zaujal mě titulek: Takhle můžete zachránit svůj majetek před krizí. Je pravda, že teď po koronakrizi jsou všichni vysoslí. A taky se všechno dost rapidně zdražilo. Všilmli jste si třeba cen nemovitostí? Kdo investoval do nemovitostí, tak si myslím, že vydělal. Někdo investoval do kryptoměn a je tzv. v háji. Já zkusila pár desítek tisíc investovat přes tuhle společnost:  https://www.premiot.cz/2021/04/27/jak-nejlepe-zhodnotit-sve-uspory/ a i mě hezky vysvětlili, jak zhodnotit své peníze :)

 • mun.go

  Když odhlédnu od data zveřejnění článku v roce 2013, tak bohužel stále v ČR přibývá lidí, kteří nemají dostatek disponibilních aktiv k tomu, aby je mohli investovat - jsou rádi, že přežívají ze dne na den a od výplaty k výplatě. A správně to níže popisuje Kocour (6. května 2013) - za 8 let se nic moc nezměnilo, spíše je situace horší.

  "Nejnadějnější majetkovou investicí jsou akcie" - krásná reklama pro burzovní makléře k přilákání (solventních) klientů.   

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit