Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ten titulek je tak skvělý, že bych si i přál, aby to bylo skutečností *1*
  • takova drobna poznamka, co bych vylepšil. vadi mi že je tam jen jeden typ budov (nebo dva), pro každou uroven. bylo by fajn kdyby typu budov bylo víc jako v simcity. Tohle mi vadilo i v Tropicu že pak mesto vypada tak nejak jednotvarne.
  • z recenze jsem se vubec nedozvedel, jestli tam je možnost i nekonečne hry, s nahodne generovanymi mapami. Nebo jestli je tam jen kampaň s napevno danou mapou. Ja o hre uz neco zjistil a videl jsem i videa, ale nekdo jiný by se z toho ani nedozvedel že AI protivníci nejsou na vaši mape, a jak funguje obchod. Abych to zkratil, recenze nejspíš psaná z obalu, informačne chudá a predešle dily autor nehrál.
    Jinak klobouk dolu, grafika vypada naprosto uchvatne.
    Serii anno bych označil jako takove hacknslash RPG mezi budovatelskymi strategiemi. Nejde o nic naročneho nebo komplexního, ale stejne jako diablo, i tohle pres svoji jednoduchost muže zabavit. Jde jen o grind surovin a postupne odemykani. ten vyvojovy strom neni nijak složity, je jen dlouhy.
    Prave mam nainstalovane 2070.
    • Co to kecáte za nesmysly? Ve všech dílech Anno byli Ai protivníci a šlo bojovat, ve všech byli nekonečné hry a generické mapy, dokonce v 1503 byl i multiplayer, nebo v 1602?
      Pro redaktora a autora článku, až budete psát kvalitní recenze her, my Vaši klienti, vypneme AdBlock, do té doby si své peníze za poprůměrnou práci nezasloužíte! AdBlock bude tedy stále zapnutý. ;)
    • kovar.jakub
      AI protivníci nebývali na mapě ani v předchozích dílech, stejně jako snad neznám budovatelskou strategii, kde by tam byli. Nepovažuji tedy za nutné to nějak primárně zmiňovat.
      U kampaně se u každé oblasti vybírá ze tří předem připravených lokací, žádné náhodné generování tam není - toto jsem v detailu nerozebral a mohl jsem, uznávám.
      Obchod mezi lokacemi popsán je, se stanicí není, uznávám - recenze ale nesupluje manuál. Otázky nicméně rád zodpovím, jestli ještě nějaké jsou.
      • "AI protivníci nebývali na mapě ani v předchozích dílech, stejně jako snad neznám budovatelskou strategii, kde by tam byli. Nepovažuji tedy za nutné to nějak primárně zmiňovat."

        1. byli

        2. transport tycoon
        • PreidaQ
          Já bych neoznačil TT přímo jako budovatelskou strategii, to je prostě tycoon.
          • Walldstein
            Hmmm... A co je dle Vás čistokrevná budovatelská strategie? Jaký je rozdíl mezi budovatelskou strategií a tycoonem??
            • PreidaQ
              Podle mě je tycoon spíš takový podžánr budovatelských strategií a proto to rozlišuji. Samozřejmě v tom někdo rozdíl dělat nemusí, ale já to rozděluji na tycoony (kde je účelem vozit zboží, starat se o zákazníky aj. za primárním účelem zisku) a čistě budovatelské strategie (kde je hlavním účelem na zelené louce něco vybudovat a peníze jsou prostředkem, nikoliv cílem).
            • elwiscomeback
              Pro mě to bylo vždycky tak, že tycoon byl limitován na minimální prostor a řeší se hodně drobnosti (ceny, potřeby návštěvníků, hodnocení) (theme hospital, RCT) a budovatelská strategia byla taková, no globálnější a neřeší tolik věcí - prostě stavím abych mohl zachvíli postavit ještě víc - tak to teda vidím já *1*
          • del0
            TT není budovatelská strategie, hmm... *7*
      • p.s.
        multak tam asi taky nebude že ne
        • kovar.jakub
          Není
          • Ani "Coop" ? V 1404 šlo sdílet ovládání "Imperia" s dalším člověkem po síti a bylo to super.
            • jak to fungovalo?
            • Tilwaen
              Souhlas - byla to jedna z nejlepších coop her, co jsem hrála. Moc mě mrzí, že na to další díly nenavázaly.
      • ta naražka na psani recenze z obalu byla jen takove rejpnutí, omlouvam se. ale s temai AI protivniky se bud pleteš nebo mam halucinace. zrovna hraju 2070 a mam tam jednoho protivnika protože jsem si to dal na easy (+ asi dalsi 3 charaktery primo na mape), na vyšší obtížnosti je tam vice protivniku a mužou se chovat i nepratelsky.
        jinak jasne, o obchodu tam zmínka je ale otázka je jestli nejde ve srovnaní s minulými dily o vyrazne zjednodušení
        • kovar.jakub
          Eh, tak to bych kecal - já si upřímně nepamatuju, že by tam byli, ale nehrál jsem obě Anna současně, ty vzpomínky asi už nejsou, co bývaly. To se omlouvám, vážně si to ale nevybavuju, že by někdo zároveň se mnou stavěl na stejné mapě... Ale možná se pletu, samozřejmě. Nicméně tady to tak vážně není.
          A obchod zjednodušený do jisté míry je, souhlas, nicméně i tak se dá obchodovat ještě na stanicích na mapě (ale jen kupovat).
          • starší díly měli normálně protivníky na mapě šlo s něma obchodovat nebo válčit....
          • Ve 2070 byli, předchozí jsem nehrál. Nicméně AI protivníci šli zaptnou třeba i ve stařičkém Transport Tycoonu :)
          • AI protivníci byli na mapě ve všech předchozích dílech, nevím jak tady...
          • walltar
            Nevím jak v 2070 ale v prvních dvou dílech byli AI protivníci a byl tam i boj... A byla to imho díky tomu mnohem lepší hra.
            • tu 2070 klidne zkus, jestli te tento typ her baví. docela solidni hra. mas tam treba životní prostredí, stavbu na dne oceanu, dve frakce + frakci vedcu, vyzkum atd. I když z te temy životního prostredí se dalo vytežit imo mnohem víc.
  • Je chyba jen u me nebo ta hra ma fakt desnou optimalizaci?Comp co celkem vklidu rozchodi Witchera 3 nebo GTA se s timhle vubec neporval
    • Inquisitor
      Strategie bývají náročnější.
      • Na Cpu kvůli AI nebo proč ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit