Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Konečne sa aspoň na jednom webe začalo používať normálne hodnotenie. Za to má Aleš u mňa rešpekt. Možno si na games.cz zostrojili ten anti-psi modul z XCOMu proti vymývaniu mozgov. Len si to udržte aj pri ďalších tituloch.

    Najhoršie pre celý herný priemysel je práve to, že sa upustilo od striktného a poctivého hodnotenia a kde ktorá nadpriemerná hra s mega hypeom má 9-10. Smutné je ale to, že si to ľudia aj želajú! Je tragikomické sledovať ako niekomu dokáže pokaziť deň keď jeho obľúbená hra, ktorú už v deň oznámenia pasoval na hru roka dostane 7 (čo je stále dobrá hra!).

    Nečudujme sa potom, že vydavateľ radšej napchá prachy do marketingového oddelenia než na jej samotný vývoj. Musíme začať revolúciu inak bude všetko smerovať do sračiek. Ľudia budíček!
  • GlaDOS
    Problém je, že někteří si z AC 3 díky vydatné mediální masáži udělali hru roku, ze které si musí každý pustit do kalhot, dat 11/10 a prohlásit za hru tisíciletí. Pochopte ale, že recenze je subjektivní. Autor vypsal všechny věci, co mu vadily a podle toho dal známku (a všechny výtky jsou opodstatněné - přílišná linearita u dříve výrazně sandboxové hry mi taky hodně vadí). I přesto je 7 pořád dobré hodnocení. Jestli se to někomu nelíbí, tak aspoň autora sakryš respektujte a hru si užijte naplno. Svět se nezhroutí, když vaše oblíbená hra nedostane na jednom webu slabší, ale pořád dobré hodnocení.
  • Je sice fajn, že se redakce začala jako jedna z mála vracet k využívání všech deseti bodů hodnotící stupnice, ale tím si na sebe upletla pořádný bič. Pokud tu totiž vyhypované, krátké a absolutně neinovativní pokračování mainstreamových titulů budou dostávat osmičky (ne-li ještě vyšší známky), tak přijde tahle snaha vniveč a čtenáři tenhle spolek obrozenců rozsápají na kusy.

    Co se týče mého hodnocení jednotlivých dílů, Assassins Creed 1 byla naprostá paráda (i když trochu upozadil mého oblíbeného Prince) - 8/10, Assassins Creed 2 zkrátka nemá chybu - 10/10, Assassins Creed 2: Brotherhood - 9/10 a k Revelations jsem se bohužel ještě nedostal.
    • Hrat me bavilo jen jednucku, ostatni jsem zkousel, ale pokochal jsem se jen virtualnimi mesty a na shledanou. A to nemluvim o jednech z nejhorsich zkusenosti s technickou podporou, tou Ubisofti.
      • Souhlas, kvůli absolutně neschopné podpoře a zabugovanému UPLAY jsem skoro půl roku hrál AC2 a neukládali se mi uložené pozice... to byl očistec, když člověk nahrál 4-5 hodin a ty se neuložily *11*. Po vydání nové verze UPLAY už to pak bylo v pohodě...
        • Hele ja si chtel jen pripomenout jak byla jednicka dobra, tak jsem ji nainstaloval, na novej notebook. Ve kterem jsou dve graficky karty. Hra se spoustela jen pod integrovanou, kde nevypadala zrovna nejlip. Kdyz jsem manualne nastavil vykonou grafiku, tak se ani nezapla. Z technicky podpory, po dlouhych disputacich, nakonec vypadlo, ze novej HW a s nim spojeny komplikace neresi a ze mam smulu (jinak receno tech. podpora poradi hur nez google). Nakonec jsem se k reseni prokousal skrz warez CRACK a pri hrani jsem musel odpojovat pripojeni k internetu...
    • Je to velice správný postup,proč hru vychvalovat do nebes,když to prostě tak není
      Já jsem velice rád,že stupnice se zas používá.Ale nelíbí se mi,že lidi chtěj upřímnost a v závěru to slyšet nechtěj. A chtěj slyšet jak hra je dokonalá revoluční nepřekonatelná.
      Stačí se podívat na hodnocení CoD dílů
  • kostejnesmrtelny
    Tak nějak jsem to přesně očekával. Linearita toho, co tvoří jádro hratelnosti je ještě umocněná v zájmu wow efektu; místo toho k tomu uměle přilepíme spoustu nepodstatnejch kravinek na zabití času a prodloužení delší doby, protože hlavní dějová linka je strašně repetetivní.

    Dvě věci, který by mě zajímaly a v recenzi jsem se je nedočetl:

    - co obtížnost? Mění se nějak v průběhu hry, nebo je to pořád to samý jako ve dvojce?
    - mají ty nepovinný části hry nějakej skutečnej efekt na tu povinnou? Jakej konkrétně?
  • vonTossis
    Jsem asi šťastný člověk, protože je mi úplně jedno jaká čísla hra dostává v recenzích. Já jsem naprosto nadšen. Každopádně bych si dovolil jednu konstruktivní kritiku, protože si tohoto jevu všímám poslední dobou častěji. Zkuste hru recenzovat takovou, jaká opravdu je a ne podle toho, jaká jsou vaše očekávání. Recenze je plná toho, jak Aleš očekával více stealth atd.... To že je to ale jinak, neznamená, že si to zaslouží výtku, pokud je to uděláno dobře. Samozřejmě tomu i tak rozumím, ta hra k tomu docela svádí, ale i tak mi to přijde trochu nefér. Jinak dobře napsaná recenze.
    • ...presne o tom ale games recenzenti sú !!! O subjektívnych pocitoch z hier. Na to upozorňujem čitateľov games. Recenzent sa musí snažiť písať objektívnejšie. Znamená to, že aj keď ja osobne nehrávam futbalové hry ako Fifa, budem o nej písať nezaujato a konfrontovať kvality hry s ostatnými futbalovými hrami ako napr. Pro Evolution Soccer. Niekomu sa môže zdať fifa ako futbal pre dievčatá ale o tom to nieje. Ide o celkové spracovanie hry, či už technické či s pohľadu hrateľnosti a nevnášam do recenzie svoju nechuť z hrania, lebo ja som RPGčkar alebo fanúšik AC3 ... To tu vidí strašne málo ľudí, túto ne-profesionálnosť chalanov, ktorým ešte k tomu, akosi divne, stúpa čoraz vyššie sebavedomie....
  • hrál jsem všechny AC, hráčem jsem od roku 1989, kdy jsem hrál na Atari 2600, her jsem hrál až hrůza. jsem fanouškem série AC už od roku 2008. AC 1 mělo nejlepší hratelnost a byla tam určitá obtížnost. Byl to jediný díl série, který vás nutil hodně přemýšlet dřív než jednat, protože ty dopady byly bolestné. Byl tam všudypřítomný pocit obavy, že vás stráže odhalí, museli jste se stále skrývat a tiše zabíjet.

    AC 2 mělo lepší příběh a postavy, celkově asi vrchol série. Obtížnost ale šla dolů, napětí bylo menší. Celkově ale pecka.

    AC B a AC R už byly více o vedlejších aktivitách (farmení), které byly ve výsledku zbytečné, protože všechno šlo stejně udělat pouze šavlí. Ale stále jsem se bavil.

    AC 3 je v porovnání s AC1 a AC2 bída. Je to dobrá hra, ale rozhodně se nejedná o špičku. V poslední době např. hry Deus Ex, Skyrim, LA Noire, Alan Wake, X com, Witcher 2 nebo i Dishonored nabízejí vyšší kvalitu. Tyto hry mají u mě 8-9/10, AC 3 bohužel pro mě vypadlo z této ligy AAA her a kleslo na těch 7/10, to odpovídá.
  • Zadne spoilery :). Dohrano. Hlavni linie + vsechny namorni mise....zadne okouneni okolo, opravdu jen behani od mise k misi a ve finale 16h52m... (procentualni splneni cely hry ukazuje 46%) To je na dnesni pomery hodne dlouho kdyz vezmu v potaz, ze jsem opravdu nedelal nic jinyho nez ze jsem plnil mise a mozna tak hodinu stravil poflakovanim... Uz se tesim na druhe kolo...
    Mimochodem doporucuji kazdemu kdo se v tehle historii moc nevyzna (cti: neni expert) cist si Connoruv denik...bez toho se,vzhledem k casovym posunum tkerych se nezucastnite, muze stat ze spoustu veci nebudete chapat...
  • Inak mne to nové prostredie nevadí ale môj tajný sen je Paríž Francúzska revolúcia 1789 pre zabijaka a tajné intrigy je to obdobie ako vyšité.
    • Muj sen taktez, co treba takova vrazda Jeana Paula Maratta? :)
  • Asi dobre a realisticke hodnoceni nepodlehajici masivnimu hype. Jen skoda, ze tomu tak neni u vsech her.
  • Musím se autora recenze jednoznačně zastat. Ze hry mi zůstala jen hořká pachuť a pocit nudy. Jedná se vlastně o koridorovou vyvražďovačku, která svou tupou šablonou hráče vyloženě uráží. Pocit nesvobody hráče provází na každém kroku a o nějaké alternativní cestě nemůže být ani řeč. Často jsem měl pocit, že si nehraji, ale jen hledám a zkouším, co po mě vlastně herní vývojář chce a jak se rozhodl, že to mám udělat - mnohdy se jednalo o nelogické a tupé řešení, kterému se snažím apriori vyhnout.
    Relativně nedávno jsem měl tu čest s žánrově odlišnou, avšak hlavními postavami podobnou hrou, Dishonored. Zmíněná podobnost ovšem končí hned tam, kde začala. V Dishonored je doslova záplava možností, maximálně přehledný game gesign a hlavně pocit, že hru ovládá hráč!
    Recenzent byl k AC3 docela shovívavý a velmi dobře vystihl základní nedostatky. Proč se utápět v popisu tuny balastu, když celek a hraní samotné narušují významné chyby - máme nové auto, ze kterého je úžasný výhled a uvnitř je deset držáků na nápoje, navigace pro jízdu i po moři, pravda, nemá motor, ale toho si snad nikdo nevšimne...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit