Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to jsou zase PR kecy.
    Randy Pitchford se může jít zahrabat.
  • RPG: Pro mě osobně je RPG toto: možnost rozhodování o směřování příběhu ( př. questy s více možnostmi řešení), možnost volit si vlastní způsob průchodu hrou(bojovník,mág, stealth...), vylepšování postavy( to jsou ty bodíky) a v neposlední řadě bych zmínil i iluzi opravdového- fungujícího světa. Z diskutovaných her nepovažuji za RPG ani diablo, ani Dark Souls (obojí víceméně akční hry), naopak takový Mass effect a zaklínač pro mě RPG hrami jsou (mnou zmíněná kritéria víceméně splňují).

    AC: Assassins creed série v sobě mnohé RPG prvky má, ale pochybuji že by ze hry do budoucna udělali opravdové RPG (sic předpoklady by zde na to byli - otevřený a detailní svět AC her k tomu vyloženě vybízí), tj. jedná se spíše o klasické marketingové plky, které mají hru zviditelnit (a to se daří) a ponejspíš také snahu zaujmout segment hráčů her jako Witcher, Dragons age apod.
    • BTW? Jak dokázals hrát Zaklínače za stealth či mága a jak si dokázal v Zaklínači 2 dávat bodíky do vylepšovaní postavy. BTW Iluze opravdového světa? Myslíš Mass Effect a mega obrovskou planetu a naní jeden uzoučký koridor? Takzvaně celý tvůj přisvěvek je průjem až to hezké není, Diablo 3 je samozřejmě daleko více PRG než Ass Effect viz Paragon system, o Dark Souls ani nemluvě, to je více RPG než Witcher + Ass Effect dohromady
      • V zaklínači je možné směřování postavy ovlivnit spíše méně než v obdobných RPG hrách, možnosti zde ale přesto jsou- především v oblasti znamení, kde se člověk musí rozhodnou jakou schopnost bude rozvíjet- viz. útočné znamení (odhození, oheň) obraný štít, pokládání pastí- výběr kouzla do určité míry ovlivňuje jakým způsobem člověk souboje prochází(mnou zmiňovaní mág, stealth apod. byli pouze příklady). Hl. rpg devizi zaklínače ale tkví spíše v nelinéárním příběhu- questy s vícero možnostmi řešení. Jinak sytém vylepšování postavy (bodíky) v obou witcher hrách je, a hraje zde poměrně důležitou roli. Iluzí reálného světa mám na mysli především přítomnost nebojových zon- map, kde je možné se volně pohybovat, diskutovat s postavami, nabírat questy apod., nemusí se nutně jednat o velké otevřené mapy ala TES či Gothic, sic je to velkou výhodou. Jinak co si myslím že je rovněž důležitým aspektem RPG her (a co jsem v předchozím příspěvku nezmínil) jsou interaktivní rozhovory, bez nichž si dokážu RPG hru představit jen velmi těžko.
        • Zaklinac i Dark Souls jsou jednoduse primitivni akcni RPG. High RPG jsou pak RPG, kde o uspechu rozhoduji ciste vlstnosti postavy, nikoliv hrace, coz jsou predevsim RPG s tahovymi souboji. Mozna i Fallout3 s jeho VATS systemem nebo Baldurs Gate s pauzovatelnymi boji, kdy lze v pauze rozdat prikazy, lze vzit na milost.
          • Souhlas, plus v kvalitní RPG obsahují i nebojové staty a schopnosti, jako inteligence (která se ve hře aplikuje na různé akce/dialogy), charisma, technické dovednosti, lore, diplomatické jednání, zastrašování, bystrý úsudek, znalost jazyků atd.
    • ty máš dost, tupá TPS Ass Effect prý RPG, tak to už je fakt konec světa...
  • MARTASLJ19
    Kokos ten Ubisoft už okolo všetkých svojich rozpráva také pič***** že tomu už ani nikto neverí *1*
  • konečne dustojny vyzyvatel skyrimu v souboji o titul krale rpg žanru. 2d blbin z kickstartru uz bylo dost
    • No až na to, že AC není RPG a Skyrim není zrovna příklad klasického RPG. Nicméně obě hry jsou dobré. Aleje vidět co někteří lidé považují za RPG *1*
    • N7N7
      Přesně tak. *3*
  • Jen další záminka na hromadu DLC blbin co pidají to či ono i když to praktické využití bude mít minimální. I v multiplayeru by si podle mého měli být všichni rovni už od začátku a ne že tam budou běhat nabušené postavy a likvidovat nově příchozí jako na běžícím pásu = frustrace zaručena...
    • Tam nebude multiplayer , ale kooperativní mise, takže tam to bude jedno.
  • flash789
    RPG her je hodne, ale Asík mezi ne nikdy nepatril a patrit nebude, ani kdyby se v UBI staveli na hlavu a cpaly to svetu postou do schránek:)

    PS: UBI se snazi rozpoutat oblbovaci kampan o tom ze vlastne jejich novej AC bude rpg, doufam ze všichni co vedi co to rpg je jim nenaleti, protože kdyby budouci rpg hry byli jako AC tak potes panbu..
    Holt udelali trosku otevrenej svet, a hned si ymsli ze lidem vnuti ze vlastne delaji něco jako třeba Witcher 3...ono se ted lip prodava když mají nekde nalepku rpg, pitomci..
    • doporucuju si najit par pratel, schazet se na mumblu a presunout se z ubohejch ignorantu postujicich sem do diskuze ke komentovani prave tech ignorantu a jejich smesnejch nazoru s jiz zminenimi prateli.
    • A ti co naletí tě pak budou přesvědčovat, že RPG je snad i CoD...
    • Veskoslav
      AC nikdy nebylo RPG? A co to bylo? FPS? RTS? TPS? Sportovní? Závodní?
      • flash789
        Akcni adventura?..ze by?
        • Veskoslav
          Píšou to na wikipedii, tak to asi bude pravda...A když vidím, že i Deus Ex je akční adventura či Alone in the dark je akční adventura, tak jo AC je akční adventura *1*
          • Deus Ex je akční RPG, i když o tom "akčním" by se dalo polemizovat, vzhledem k tomu, že hra lze projít bez zabíjení a většina činností včetně míření je závislá víc na statistikách/skillech než na skillu hráče.
            • Klasická debata po ani už nevim kolikátý, která většinou začíná tím, že Diablo není RPG a končí tím, že Diablo je akční/hack and slash RPG. *1* Stačí tohle rozlišovat (plus ještě JRPG, což je další specifický podžánr) a tyhle debaty budou zbytečný.
            • Pethulla
              Tuž musim přiznat, že tohle fajne tema: Co je RPG? už tu teda dlouho nebylo. Pokud teda někdo fakt bere za nosnou minci RPG to, že se přerozdělují bodíky, tak bych doporučil ultra drsné RPG s názvem NBA 2K14, konkrétně mycareer mód - tam je možností, že se vám protočí bulvy.
            • flash789
              Jo to taky a k tomu asi dalších sto věci co AC nemá, nemel a mit nebude :)
              A ne nebudu se poustet do diskuze co je a není rpg, k tomu me nikdo uz nemůže donutit...
            • Vlastně RPG je každá hra, ve které máme možnost vytvořit si charakter podle svých představ.
            • Tj... Nějak to označení nechápu, protože z toho vyplývá, že RPG je všechno...
            • flash789
              nejakou roli hrajes i v Transport Tycoonu a taky se tam toho dost vylepsuje...a kupodivu..to je strategie..to je bordel co?:)
            • A proč AC není RPG? Role se tam nějaká hraje, postava se více méně vylepšuje... Tak nevím co tomu chybí aby to bylo RPG.
            • flash789
              hra jako je AC ma koreny nekde kde byl první Alone in the Dark a Tomb Raider a dejme tomu Thief takovy praded a prababa, na tohle fakt wiki nepotrebuju. S RPG to nemá spolecnyho vůbec nic, leda to ze PR sekce hracum tvrdi ze tam mají silne rpg prvky..ted nove ze to JE vlastne rpg..ale nic..klidne si kupujte AC:Unity rpg..když vam to udela dobře:)

              A co se tyce Deus Ex..koukal bych spis sem, pro ty co si nejsou jisti v kramflecich:)
              http://en.wikipedia.org/wiki/Deus_Ex
            • Veskoslav
              Já to vím, mě to říkat nemusíš, já jsem to četl tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ak%C4%8Dn%C3%AD_adventura
    • Ehm, sorry, ale Witcher 3 a ani 1 a 2 neboli nejak velmi RPG...
      • wenceslaus
        Ehm... obojí bylo hodně RPG.
        • max. tak akcna adventura
          • wenceslaus
            Aha.... hry kde jen rozděluješ staty ala Diablo neberu jako RPG. To není Role Play a zůstává jen to Game. RPG potřebuje i dialogy a rozhodování.
            • flash789
              Jo, Zaklinac je rpg, a ma o dost lepsi tu část s pismenkama nez tu s cisilkama:)
            • wenceslaus
              Rád bych byl tank liberální ale nemůžu si pomoct - když bych chtěl zkrátit charakteristiku, tak bych dospěl k tomu, že "RPG je příběh" ne že "RPG jsou čísla". Tj. příběh opravdu stavím nad čísla.
              Diablu jsme kdysi říkali „klikačka“ :-) Ale asi ano, akční RPG bych to byl schopnej nazvat.
              Trochu mě prvu rozhodilo, že někdo nebere Zaklínače jako moc RPG... pro mě je přímo ukázkové.

              *podle Wiki je RPG "ruchnoy protivotankovy granatomyot" či "rocket-propelled grenade". :-)
              ** to „akční RPG“ ale stejně beru jako ústupek době, kdy se ta zkratka už holt často nepoužívá v původním smyslu.
            • flash789
              Ale nerikej:) myslim ze není třeba abych tu vyjmenoval třeba 20 slavných rpg které na tom zavisle jsou. urcite je znas ne? Vampire je rpg zamarene prave primarne na ten pribeh a rozhovory, presne pro lidi kteří to mají radi, zrovna tak Dark Souls je rpg zamerene pro lidi kteří radi cisilka a souboje. To ze uvedes jeden priklad hry která to ma jinak jak jsem napsal, ještě neznamena ze to nejak meni zaklady o tom o cem je definice rpg. když chces něco definovat tak je třeba se podivat do historie, kde ta definice vznikala, a všichni vime ze tam byli hlavne ta cisla a souboje, a je zcela jasne ze postupem doby vzniknou ruzne verze od tohoto zakladu.

              PS:a ty znas nejaky rpg kde neni pribeh?..i to Diablo ho ma, sice nic moc ale ma :)
            • Veskoslav
              To není pravda. Spousta RPG to nemá ovlivněné nějakým bodovým systém. Evidentně je pro tebe RPG jenom ta hra, co má bodovací a rozdělovací systém, kde si naklikáš 20+ do síla, 5+ do inteligence atd. Ale to je nesmysl proboha. Příkladem může být například Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Jedna z nejlepších RPG her historie. A právě příběh je nejsilnějším článkem právě u RPG her. Nikoliv u FPS či RTS. RPG bez příběhu není nic. FPS bez příběhu jsou desítky.
            • flash789
              když hrajes nejaky rpg, většinou to rozhodovani v nejakym rozhovoru je zavisle prave na tech cislech, inteligence třeba, nebo nejakej sklil na presvedcovani, zastrasovani atd. Ve vetsine rpg se bez tech cisel v pozadi abych tak řekl ani nevy*eres. Mluvíš o rozhodovani, ono to rozhodovani, ten role play je ale taky o tom ze se rozhodujes kam vlozis body, co si obleces, nebo třeba jestli z maga udelas necromancera. A hle, když mas necromancera tak se ti oteviraji nove moznosti v rozhovorech, jenze jsi napred musel mit inteligenci třeba 50 aby ten necro sel udelat. Tim chci rict, ze tvrzeni o tom ze ala diablo hry nejsou rpg ale jen game je pitomost. prihodny nazev je akcni rpg..
              Ale bavime se tu je o odlišných preferencích, někdo radsi pribeh někdo rozvoj postav..nekomu staci to nekomu ono, někdo chce oboji.Nemuzes tvrdit ze globalne pro všechny je v rpg dulezitejsi pribeh, protože to tak není. Ja jen na tohle rad upozorňuju, protože plno lidi vidi v rpg prave jen ten pribeh a rozhodovani, a moc se pletou. Jde jen o to ze je zrovna pribeh a věci kolem nej nejvic bavi, ne ze to definuje rpg.
            • wenceslaus
              Tak znova... neber to z extrému do extrému. V mnoha RPG systémech doporučují používat kostky jen v nejnutnějších případech (storytelling system) a existují i RPG, který popisuješ jako „hru na povídanou“... rozhodně bych to neoznačil za nevýživnou část - spíš tou důležitější.

              Všechna ta čísla a schopnosti postav jsou samozřejmě taky součástí - ale zdaleka to není jen o nich. Slouží jen jako nástroj ale Role Play (příběh, rozhodování) je teprve cíl.
            • flash789
              psal jsme to uz 100x..tak po 101...když z rpg das pryc staty a ty věci kolem toho..tak ti zustane zase adventura..a otázka je co by vlastne hraci třeba stolního DaD hrali kdyby jim vzali ty staty a cisilka, zrejme hru na povidani...proste silu zakladu ala diablo bych nepodcenoval, mohla by pak zustat jen okousana kost..a ta je dost nevyzivna:)
      • flash789
        to mate dobry ze na slovensku uz mate Witchera 3:)..jedu tam
        • Taky mi přišlo divný, že o W3 mluví v minulém čase.
  • Co si má člověk myslet, když vidí video s Assassinem, které se jeví víc jako RPG, než posledních půl tucet videí s DA:I? *5*
  • Mato1987
    Nejako mi uniká zmysel toho, prečo sa hra stále volá assassins creed. Okrem teda toho očividného, že jednoducho sériu treba podojiť až dovtedy, pokým nie je úplne vysušený aj ten posledný slabučko kvapkajucí cecík zo starého zvráskaveného vemena.
    • A ty bys tak úspěšnou značku poslal k ledu, kdybys byl na jejich místě?
      • Mato1987
        Nie, že by to bola práve najvhodnejšia otázka akú si mi mohol v tomto kontexte položiť, nie som človek natoľko kompetentný, aby som ti vedel na ňu fakt príslušne odpovedať, ale určite by som nevydával jeden diel za druhým každý jeden rok, biznis je biznis, ale kvalita hry nevyhnutne a rapídnym spôsobom upadá, najmä, keď je tento biznisový model tak úspešný a nevyužíva a hlavne nezneužíva ho len ubisoft, všakže?
        • Myslim ze kdyz uz se tu to AC tak proklíná tak by asi bylo fajn říct v čem přesně ta kvalita tak rapidně upadá ne?
          • flash789
            to netusim, ja ho nehraju..ja hraju většinou rpg..
            • Tak v tom případě není AC nic pro tebe ona je to v základu pořád akční arkáda :D jen se "honosí tím" že se tam sem tam objeví RPG prvek :) tzn.(dle mainstream uvažování) úprava vnějšího vzhledu,schopností atd... a tady se jen mluví o tom že jich tu bude asi víc :D nepřijde mi že by si to chtělo hrát na něco co to není ale Marketingový kecy udělaj svoje :D
      • flash789
        to asi neposlal, ale podstatny rozdil je v tom ze on je na miste hrace:)
    • Ristoro
      Neklesá na kvalitě jako CoD, funguje změna období, v každém díle badass hrdina a nadprůměrný příběh a nakonec možnost prohlédnout si každé město do detailu a podle videa vypadá i soubojový systém solidně překopaný. Divíš se, že to funguje? A s tím dojením je to už trapné, úplně každý by se snažil prodávat silnou značku. Ať si každý mluví co chce, Unity má na to pokořit dvojku.
      • Mato1987
        Ak ma ospravdelníš, prestal som tvoju reakciu čítať, hneď ako si napísal niečo o "badass" hrdinovy, soráč.
        • Ristoro
          V klidu, já jsem rád, že jsem vůbec přečetl tu sračku cos napsal :).
          • Mato1987
            V profilovom obrázku máš hitmana, to je hra, ktorá je stará už takmer 14 rokov, nechápem potom prečo máš v profile obrázok hlavnej potavy tejto hry, keď sa aj tak správaš ako nevychovaný sopliak.
            • Vyhodte uz nekdo toho cobola do pi*e! *7*
            • Mato1987
              jejdasek jejdasek, niekedy sa tak na chvílku zamyslím a uvažujem, ako je len možné, že dokážeš vôbec do tela privádzať kyslík a odvádzať von oxid uhličitý.
            • Nevychovany soplak je ten, kdo partnerovi v diskusi arogantne tvrdi, ze jeho prispevek ani necetl.
            • Mato1987
              Nechcem tu viesť dlhosiahle debaty o ničom. Tak teda v krátkosti len zhrniem to podstatné. Napísal som svoj názor, čo sa týka problematiky dojných kravičiek a ty si následne napísal ten svoj názor, aspoň teda dúfam, lebo som to nečítal, keďže nemám rád keď sa niekto nevie vyjadrovať bez toho, aby si pomohol anglickou barličkou. Ty si následne nelogicky zareagoval na môj komentár pomerne prchkým spôsobom načo som ja patrične odpovedal.
              Chybne som si myslel, že ak obľubuješ hitmana, tak asi budeš z tej staršej generácie hráčov, ale hneď som zistil, ktorá bije, keď si na mňa opakovane zareagoval, tentokrát ale vulgárnejšou formou.
              A aj práve preto považujem tvoj názor za irelevantný. Je mi preto absolútne fuk, či môj komentár vnímaš ako odmeraný.
            • Ristoro
              Co má můj avatar společné s mým chováním? V profilu ho mám, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších herních postav. Ty si tady začal strašně povýšeně, že jsi můj komentář ani nedočetl, tak jsem logicky zareagoval. Snažím se s lidmi vždy vycházet slušně, ale to co jsi napsal, prostě sr4čka je a tím co jsi napsal teď, jsi to jen potvrdil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit