Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • RPG: Pro mě osobně je RPG toto: možnost rozhodování o směřování příběhu ( př. questy s více možnostmi řešení), možnost volit si vlastní způsob průchodu hrou(bojovník,mág, stealth...), vylepšování postavy( to jsou ty bodíky) a v neposlední řadě bych zmínil i iluzi opravdového- fungujícího světa. Z diskutovaných her nepovažuji za RPG ani diablo, ani Dark Souls (obojí víceméně akční hry), naopak takový Mass effect a zaklínač pro mě RPG hrami jsou (mnou zmíněná kritéria víceméně splňují).

    AC: Assassins creed série v sobě mnohé RPG prvky má, ale pochybuji že by ze hry do budoucna udělali opravdové RPG (sic předpoklady by zde na to byli - otevřený a detailní svět AC her k tomu vyloženě vybízí), tj. jedná se spíše o klasické marketingové plky, které mají hru zviditelnit (a to se daří) a ponejspíš také snahu zaujmout segment hráčů her jako Witcher, Dragons age apod.
    • BTW? Jak dokázals hrát Zaklínače za stealth či mága a jak si dokázal v Zaklínači 2 dávat bodíky do vylepšovaní postavy. BTW Iluze opravdového světa? Myslíš Mass Effect a mega obrovskou planetu a naní jeden uzoučký koridor? Takzvaně celý tvůj přisvěvek je průjem až to hezké není, Diablo 3 je samozřejmě daleko více PRG než Ass Effect viz Paragon system, o Dark Souls ani nemluvě, to je více RPG než Witcher + Ass Effect dohromady
      • V zaklínači je možné směřování postavy ovlivnit spíše méně než v obdobných RPG hrách, možnosti zde ale přesto jsou- především v oblasti znamení, kde se člověk musí rozhodnou jakou schopnost bude rozvíjet- viz. útočné znamení (odhození, oheň) obraný štít, pokládání pastí- výběr kouzla do určité míry ovlivňuje jakým způsobem člověk souboje prochází(mnou zmiňovaní mág, stealth apod. byli pouze příklady). Hl. rpg devizi zaklínače ale tkví spíše v nelinéárním příběhu- questy s vícero možnostmi řešení. Jinak sytém vylepšování postavy (bodíky) v obou witcher hrách je, a hraje zde poměrně důležitou roli. Iluzí reálného světa mám na mysli především přítomnost nebojových zon- map, kde je možné se volně pohybovat, diskutovat s postavami, nabírat questy apod., nemusí se nutně jednat o velké otevřené mapy ala TES či Gothic, sic je to velkou výhodou. Jinak co si myslím že je rovněž důležitým aspektem RPG her (a co jsem v předchozím příspěvku nezmínil) jsou interaktivní rozhovory, bez nichž si dokážu RPG hru představit jen velmi těžko.
        • Zaklinac i Dark Souls jsou jednoduse primitivni akcni RPG. High RPG jsou pak RPG, kde o uspechu rozhoduji ciste vlstnosti postavy, nikoliv hrace, coz jsou predevsim RPG s tahovymi souboji. Mozna i Fallout3 s jeho VATS systemem nebo Baldurs Gate s pauzovatelnymi boji, kdy lze v pauze rozdat prikazy, lze vzit na milost.
          • Souhlas, plus v kvalitní RPG obsahují i nebojové staty a schopnosti, jako inteligence (která se ve hře aplikuje na různé akce/dialogy), charisma, technické dovednosti, lore, diplomatické jednání, zastrašování, bystrý úsudek, znalost jazyků atd.
    • ty máš dost, tupá TPS Ass Effect prý RPG, tak to už je fakt konec světa...
  • Dyť Witcher má linearní příběh až běda(že si zvolíš jednu stranu je sice hezké, ale stejně to dopadne stejně), tématický a rozvětvený má Dark Souls. Ty si vedle jak ta jedle...Witcher 2 nemá vylepšovaní postavy, to měla maximálně jednička, dvojka je jen linearní, filmová hrá s pár perkami, které odemykáš. Tohle ale asi změní trojka a ten RPG systém upraví, jelikož dvojka byla jedna velká katastrofa z pohledu RPG....
    • Ty máš očividně nějaký psychický problém, který potlačuješ japonskýma pohádkama. Jestli sis nevšiml tak tady nikoho nezajíma tvůj názor na Dark Souls a ani tvůj ještě hloupější názor na ostatní RPG.
    • Dark Souls je RPG maximálně tak na úrovni Diabla. Prakticky nulový roleplaying a vlastnosti postavy mají menší vliv než skill hráče, což z toho dělá akční hru okořeněnou RPG staty.
      • samozřejmě blbost, bez vylepšovaní statů můžeš zapomenout na těžký zbraně, na magii, hexes, miracles, na pohyblivost postavy, na výdrž postavy, na parry, na defense atak bych mohl pokračovat, takže v Dark Souls je to krásně vybalancované, záleží na skillu, ale i na čisílkách, né jak RPG z pravěku, kde nepotřebuješ žádný skill :D. Ještě, že jsou už mrtvá a máme tu pořádná RPG...
        • Až se to tvoje DS aspoň minimálně přiblíží třeba Baldurs Gate pak si říkej že to je RPG. Zatím je to jen hodně divná japonská akční hra s rpg prvky...
          • To nemá smysl, on neví která bije. Takoví trotlfanboy neználci jako on si vždycky upraví realitu a vymyslí svoje vlastní definice, aby se jim hodily do krámu a ještě s tebou o nich budou polemizovat. Ztráta času s peasantem. Nechme ho žít v iluzi.
        • GGGho Gayboys si potrpi na koridorovy "rpg" a mackani jednoho buttonu. *14* *4*
          • to je aspoň "inteligentní" přísvěvek, ty budeš patřit ke gumídkové rase hrající na pc, btw nevím zrovna u DS potřebuješ celý gamepad a ne jak u historických RPG, kde ti stačilo jedno tlačítko na myši *1* *1* *1*
            • No jako kdyby na tom záleželo. Já si zahraju a u toho si třeba i vymastím péro zato ty si polámeš ruce na páčkovači *1*
    • ani ne
  • Alucard
    Tady se zas vyrojilo idiotů, jinak abych vám osvěžil pamět, BG v podsatě nemělo normální příběh, je to jedno klišé postavené na druhým, všichni současní tvůrci by se měli učit od FromSoftware, jak se tvoří herní svět a mytologie kolem něho, jelikož 99% produkce jsou proti Dark Souls naprosté odpady včetně Zaklínače, Baldurs Gate, Icewind Dale apod...
    • Strasne dristy..Forgotten realms je svet na ktory sa Dark Souls 'mytologia' nechyta ani nahodou. Ale je strasne smiesne, ked taky vykladaci ako ty maju z nutneho a nudneho pozadia stvoreneho pre akcnu hru druhe vianoce.
    • nekromant33
      Ne.
    • Inquisitor
      No srovnávat Baldurs Gate s Dark Souls může jenom typicky fanatický fanoušek Dark Souls.
      • Alucard
        Dark Souls je v mnoha věcech míle před Baldurs Gate, BG nemá svůj svět, nemá originální poentu, nemá originální svět, nemá lore postavený na smrti, příběh je v podsatě klišé na druhou, hratelnost záleží, co člověk přeferuje, ale věci okolo světa a propojení postavy a chápaní světa je BG proti Dark Souls jako blecha, zanedbatelná blecha... Jenom současní ignoranti, kteří neprozkoumají ani 10% informací, co nabízí Dark Souls tu můžou mektat takové nesmysly. Takže ano srovnávat je to nesmysl, jelikož jako hra je Dark Souls míle před BG, ano míle. A ještě by jsme mohli zmínit atmosféru, jeden z nejdůležitějších prvků her, bohužel casualnímí stády přehlíženou. V tom je Demon Souls jednou z nejlepších her historie, atmosféra teče z každého polygonu, takže ani tady se BG nechytá...
        • Asi ti nedošlo, že mezi BG a DS je rozdíl 15 let. Opravdu hádat se tady s tebou nemá cenu. Pořád tu někomu vnucuješ svoji oblíbenou hru a nenapadne tě, že se třeba někomu ta hra nelíbí a ani ho nezajímá co úžasného ta hra skrývá. Nejsem žádný fanboy Divinity (ani jsem to nehrál) ale čím míň barev tím to opravdu není lepší hra jak si ty myslíš. Jestli se takhle bavíš i jinde než na netu tak to tě lituju. Tebe asi museli ve škole hodně šikanovat. Opravdu bych ti nepřál potkat cholerika jako jsem já, protože bys dopadl hodně špatně synečku.
        • wenceslaus
          Co na to říct... jen slepě kopeš kolem sebe. Nemá lore postavený na smrti? Co je to za argument? Nemá svůj svět? Jistě, protože se odehrává ve Forgotten Realms :-) cože je pro hru podle ADnD jen plus.

          Jen se snažíš svoje osobní manga preference povýšit na nějakou objektivní pravdu....
          • Alucard
            Všichni víme, že Forgotten Realm je klišoidní sraačka... Tam kde je smrt vysvětlena a smrt přestavuje základ lore získává úplně jiný nádech realičnosti, než když chcípneš a hodíš F6
            • A nejvíc realistické je, že všechny postavy jsou pokémonské děti ale jména mají jak západní hrdinové. Tady je vidět jak i vývojáří vědí, že je to trapné. Už vážně chybí jenom pětisetkilové meče a růžový pet dráček *1*
            • Když už argumentuješ hrama o smrti a fanaticky tady onanuješ a vynášíš tu hru do nebes, tak se jen tak bokem zeptám jestli náhodou nemáš nějaký plakát s DS. Já jen, že pan Planescape Torment si potřebuje vytřít zadek. *15*
            • Alucard
              Víš jak to je, s jednou nesouhlasíš, ale z ostatními 99 ano, takže pro mě jsi jen pohunek mistra trolla, nic víc. Jen tak pro info kolik hodín jsi nahrál v Demon Souls či Dark Souls, že se o té hře vlastně diskutuješ? Nelži mi, jelikož padne otázka na kterou ti nepomůže ani google...
            • wenceslaus
              Viděls snad, žebych s ním měl společný názory? On pvažuje AC za RPG... já absolutně ne. Jen odbočuješ a snažiš se o ad hominem...
            • Alucard
              Ano. Všechny hry ve srovnání s Dark Souls jsou špatné, jelikož Dark Souls nebo Demon Souls posunulo herní zážitek zase o pořádný kus dál. Ty jsi známa firma, jeden z posledních tupců držící s mistrem trollem Veskoslavem...
            • wenceslaus
              Co to máš za tu obsesi s Veskoslavem? A tvoje vysvětlení je úplně mimo... všechny hry, které nejsou o smrti jsou špatné? Mám pocit, že mluvím s fanatikem.

              *Nebo hry které nejsou z Japonska jsou špatné?
            • Alucard
              Na poměry herního fantasy je Dark Souls něco jako Joyceho Odyssesea a smrt jen střípek do skvělé utkaného světa, který nemá v herní branži konkurenci, jedinci jako Veskoslav nebo jeho pohunci jako ty, to nikdy, ale nikdy nepochopí, musel bys nahrát stovky hodin v Demon Souls či Dark Souls, abys pobral všechny ty úplně či neuplné informace, náznaky, tu všudypřitomnou skepsi, depresi, melancholii, prostě tíživou atmosféru smrti.
            • wenceslaus
              Realističnosti? To hledáš v Dark Souls? :-D Navíc to opravdu není nic tak extra... v EVE se zase místo obyč respawnu klonuješ, ale že by to kvůli tomu byl super stylový a promyšlený příběh? To je to poslední, na čem záleží...
        • wenceslaus
          #Fanboy
          • Alucard
            Ne idiote, jen člověk který hrál obě hry nedávno a může racionálně posuzovat bez nějaké trapné nostalgie.
            • Alucard
              Ty jsi jeden z posledních Veskoslavových přisluhovaču, takže se s tebou bavím jako s odpadem, kterým jsi *3*
            • wenceslaus
              Lehce ztrácíš nervy... a tím to jen potvrzuješ :-)
    • Aneb když si CoD děcko poprvé zahraje slušnější akční RPG a pak vysílá svoje těžké moudra RPG světu. *15*

      Dark Souls PS3 - Metascore: 89, User Score: 8.6
      Dark Souls II PS3 - Metascore: 91, User Score: 8.3

      Baldur's Gate PC - Metascore: 91, User Score: 9.1
      Baldur's Gate II PC - Metascore: 95, User Score: 9.3

      Ale jinak je to odpad. Bad troll is bad. *7*
      • Alucard
        vytahovat Metacritit může jen naprostý,ale naprostý zoufalec
        • To sedí od trolla, který tu nepředvedl jediný kloudný argument. *15*
        • mit pristup jako ty a psat *** jako ty muze jen naprosty *** *12*
          lel *7*
    • obávám se, že svým příspěvkem jsi úbytku idiotů v této diskusi rozhodně nijak nepomohl, ba právě naopak
  • to jsou zase PR kecy.
    Randy Pitchford se může jít zahrabat.
  • konečne dustojny vyzyvatel skyrimu v souboji o titul krale rpg žanru. 2d blbin z kickstartru uz bylo dost
    • No až na to, že AC není RPG a Skyrim není zrovna příklad klasického RPG. Nicméně obě hry jsou dobré. Aleje vidět co někteří lidé považují za RPG *1*
    • N7N7
      Přesně tak. *3*
  • poskadleni—Grafika uz taky nevypada jako na rannych videich, none? ☺

    shrnuti—Beztak mam po prvnim dile chut zahrat si spise ctyrku, nez kterejkoli jinej z assassinich dilu. Svezi vitr namorniceni mi drnka na tu spravnou strunu meho herniho apetitu.

    postesknuti—Jenze her je tak zatracene hodne a pribyvaji rychleji nez kdy driv. Nemozno stihat. Mor na indie vyvojare, nebo mozna na neschopnost lidskyho druhu vyvynout konecne nafukovac casu ☺
  • když mezi kámošema řeknu "Ubisoft", všichni už se smějou. tak málo mi stačí k tomu, abych byl populární.
    • "kamosema" *7*
    • No vidis a ja mam Ubisoft docela rad a hry od nich se mi libi.
  • Mato1987
    Nejako mi uniká zmysel toho, prečo sa hra stále volá assassins creed. Okrem teda toho očividného, že jednoducho sériu treba podojiť až dovtedy, pokým nie je úplne vysušený aj ten posledný slabučko kvapkajucí cecík zo starého zvráskaveného vemena.
    • A ty bys tak úspěšnou značku poslal k ledu, kdybys byl na jejich místě?
      • Mato1987
        Nie, že by to bola práve najvhodnejšia otázka akú si mi mohol v tomto kontexte položiť, nie som človek natoľko kompetentný, aby som ti vedel na ňu fakt príslušne odpovedať, ale určite by som nevydával jeden diel za druhým každý jeden rok, biznis je biznis, ale kvalita hry nevyhnutne a rapídnym spôsobom upadá, najmä, keď je tento biznisový model tak úspešný a nevyužíva a hlavne nezneužíva ho len ubisoft, všakže?
        • Myslim ze kdyz uz se tu to AC tak proklíná tak by asi bylo fajn říct v čem přesně ta kvalita tak rapidně upadá ne?
          • flash789
            to netusim, ja ho nehraju..ja hraju většinou rpg..
            • Tak v tom případě není AC nic pro tebe ona je to v základu pořád akční arkáda :D jen se "honosí tím" že se tam sem tam objeví RPG prvek :) tzn.(dle mainstream uvažování) úprava vnějšího vzhledu,schopností atd... a tady se jen mluví o tom že jich tu bude asi víc :D nepřijde mi že by si to chtělo hrát na něco co to není ale Marketingový kecy udělaj svoje :D
      • flash789
        to asi neposlal, ale podstatny rozdil je v tom ze on je na miste hrace:)
    • Ristoro
      Neklesá na kvalitě jako CoD, funguje změna období, v každém díle badass hrdina a nadprůměrný příběh a nakonec možnost prohlédnout si každé město do detailu a podle videa vypadá i soubojový systém solidně překopaný. Divíš se, že to funguje? A s tím dojením je to už trapné, úplně každý by se snažil prodávat silnou značku. Ať si každý mluví co chce, Unity má na to pokořit dvojku.
      • Mato1987
        Ak ma ospravdelníš, prestal som tvoju reakciu čítať, hneď ako si napísal niečo o "badass" hrdinovy, soráč.
        • Ristoro
          V klidu, já jsem rád, že jsem vůbec přečetl tu sračku cos napsal :).
          • Mato1987
            V profilovom obrázku máš hitmana, to je hra, ktorá je stará už takmer 14 rokov, nechápem potom prečo máš v profile obrázok hlavnej potavy tejto hry, keď sa aj tak správaš ako nevychovaný sopliak.
            • Vyhodte uz nekdo toho cobola do pi*e! *7*
            • Mato1987
              jejdasek jejdasek, niekedy sa tak na chvílku zamyslím a uvažujem, ako je len možné, že dokážeš vôbec do tela privádzať kyslík a odvádzať von oxid uhličitý.
            • Nevychovany soplak je ten, kdo partnerovi v diskusi arogantne tvrdi, ze jeho prispevek ani necetl.
            • Mato1987
              Nechcem tu viesť dlhosiahle debaty o ničom. Tak teda v krátkosti len zhrniem to podstatné. Napísal som svoj názor, čo sa týka problematiky dojných kravičiek a ty si následne napísal ten svoj názor, aspoň teda dúfam, lebo som to nečítal, keďže nemám rád keď sa niekto nevie vyjadrovať bez toho, aby si pomohol anglickou barličkou. Ty si následne nelogicky zareagoval na môj komentár pomerne prchkým spôsobom načo som ja patrične odpovedal.
              Chybne som si myslel, že ak obľubuješ hitmana, tak asi budeš z tej staršej generácie hráčov, ale hneď som zistil, ktorá bije, keď si na mňa opakovane zareagoval, tentokrát ale vulgárnejšou formou.
              A aj práve preto považujem tvoj názor za irelevantný. Je mi preto absolútne fuk, či môj komentár vnímaš ako odmeraný.
            • Ristoro
              Co má můj avatar společné s mým chováním? V profilu ho mám, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších herních postav. Ty si tady začal strašně povýšeně, že jsi můj komentář ani nedočetl, tak jsem logicky zareagoval. Snažím se s lidmi vždy vycházet slušně, ale to co jsi napsal, prostě sr4čka je a tím co jsi napsal teď, jsi to jen potvrdil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit