Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tento typ hier v súčasnosti nemá veľkú šancu na úspech. Iba pre fanúšikov a nostalgikov. Stráviť pol dňa generovaním správnych stats pre partu predtým ako začneš vôbec hrať ? Desiatky questov v logu až zabudneš ktorý vedie v dejovej línií a ktorý je nepovinný. Opakované quick savy a loady pri každom súboji. A to moby boli ťažkí už v začiatočných lokáciach. Preklikávanie sa horou dialogov na úkor akcie. Nutnosť odpočinku po každom súboji aby sa ti obnovili kúzla. A to som hral BG 1 aj 2 / mam dokonca ešte original CD /, ale podobná hra by ma v súčasnosti už asi nebavila.
    • Jo. Ještě že máme hry jako CoD.
    • este stastie ze mas tolko hier v sucasnosti na vyber *3*
    • adahn
      Dohrávám Torment/Fallout 1+2 rok co rok a baví mě to pořád. Určitě by se našlo dost lidí, pro které by taková hra byl splněný sen, originál je totiž umělecké dílo. Jasně, milionové prodeje by asi nebyly, ale tak už to chodí s hrama, co vyžadujou přemýšlení.
      • Planescape je pre mňa jednoznačným dôkazom toho že aj "obyčajná" videohra dokáže byť skutočným umeleckým a emocionálnym klenotom.. pamatná otázka - "what can change the nature of a man" je pre mňa si najkultovejšou frázou vo videohernej histórii..
    • USER47
      Na planescapu je důležitá kvalita scénáře a způsob vyprávění příběhu. Spousta herních mechanismů je bez diskuze hodně zastaralá a už tehdy nebyla nic extra (například oproti BG sérii naprosto debilní interface). Dobře napsanej příběh/dialogy/postavy se ale dají implementovat i do moderněji pojatý hry.
  • Samozrejme za predpokladu ze to bude delat prave Avellone...:D
  • Tak wasteland 2 jsem podporil 30$. Do planescape 2 bych klidne dal i 50$ pokud by to rozjeli na kickstarteru. Za to riziko ze to treba nedokonci mi takova budouci hra stoji. Snad to spusti. :|
  • adahn
    Tak tohle by byl jedinej projekt, kvůli kterýmu bych se i na ten Kickstarter přihlásil (možná by to byl býval i Wasteland 2, ale první díl jsem nehrál).
  • Planescape Torment byl nejlepší. Co se mě týká tak nikdy nepřekonaný.
  • GlaDOS
    Doufám, že nezůstane jen u nápadů, ale časem to bude i realizovat.
  • USER47
    Vedle Planescapu se se vztyčenou bradou může klidně postavit ještě opomíjený KotOR 2, mimochodem taky Avelloneho práce:).
    • Naprostý souhlas. KotOR2:The Sith Lords a NW2:Mask of the Betrayer jsou dvě naprosto vynikající a podceňované hry. Jsem rád, že existuje někdo, kdo má podobný vkus jako já.
      • Ho hó, jsem rád, že jsem na Games narazil na lidi, co sdílí můj pohled na Sith Lords a MotB! *1*
      • Cahir
        Mám to taky tak. Protrpěl jsem NWN2 a následně si datáč neskutečně užil.
        • ja som si zas neskutocne uzil NWN2 a datadisk som nedokazal dohrat lebo som prisiel o vsetkych mojich milovanych companionov a bol to sok ktory som nedokazal prehriznut
        • Rád by som ťa napodobnil, ale 60 hodín utrpenia by som asi nezvládol ... *9*
          • Tak si přečti příběh NWN 2 na wiki a začni rovnou s MotB.
    • Já bych ještě přidal Mask of the Betrayer, což je sice jen datadisk, ale příběh a postavy jsou typicky Avellonovské (čti vynikající).
      • obrovský palec hore za to že si to spomenul - jednoznačne jedna z najmenej docenených hier /hoci ide o datadisk pôsobý to ako samostatná hra/ vôbec!!
      • adahn
        Dobrá připomínka, původní NWN2 jsem si hodně užil, ale až MotB byl naprosto vynikající.
      • USER47
        Pravda, na to jsem zapomněl...Zatím se prokousávám pouze vanilla NWN2, a to jen proto, abych mohl vyzkoušet ten vychvalovanej datadisk:).
    • Cahir
      V jednotlivostech možná, po stránce kompozice, herních mechanik, hlavní zápletky a celkové "poladěnosti" nikoliv. Nechápej mě špatně, tu hru mám rád, ale je to prostě nedodělek, nedochůdče a promarněnej potenciál. V jednu chvíli to člověka úžasem zvedne ze židle, aby ho to za pár chvil totálně uzemnilo. A ano, znám okolnosti vývoje - to ale na věci nic nemění.

      Uvidíme, co přinese ten community content.
      • USER47
        Já to hrál v oficiální verzi i s jednou z posledních verzí TSLRCM modu a žádný až tak zásadní změny tam nejsou. Sem tam nějakej dialog či scéna, co trochu vyjasní některý nedořešený věci, ale v zásadě je to pořád stejnej KotOR. Ovšem ani tak si nemyslím, že by to z pohledu herních mechanismů bylo o moc horší než PS:T. Celý je to trochu neohrabaný, je tam spousta zbytečnejch blbě vybalancovanejch soubojů atd, ale úplně totožnejma problémama trpěl už Planescape. Akorát tam bylo míň kritickejch bugů a nemělo to tak odfláklou vizuální stránku.
  • Cahir
    Chris na Baldur's Gate nedělal... V současnosti opravdu dělá na Wastelandu2 a to "oběma nohama" pokud vím.
    • tiez som si myslel, ale na wikipedii ma BG spomenuty ze na nom pracoval
  • smejki
    "a zmiňoval cosi o možné pomoci s vývojem Wasteland 2"
    ehm... was? MCA na WL2 dělá. Tyhle designové plány na duchovního nástupce PS:T vyslovil někde v mezičase. Píše po večerech do šuplíčku a vytahuje info z minulých interních jednání v Obsidianu. Bůhví, co tam teď zbytek osazenstva kutí (vedle Southparku), možná rozpracovává právě duchovního nástupce Tormentu.
    • Cahir
      Dělaj na Wheel of Time.
      • madmanito
        Co jsem tak četl tak měli jenom pomáhat jinýmu studiu s rozjezdem značky,ale asi to nějak nedopadlo...
      • smejki
        jaktože mi tohle uniklo? O_o
        • Cahir
          Většina lidí si myslí, že projekt je mrtvej - oznámili to už v roce 2010 a od tý doby ani slovo. Před nějakou dobou jsem ale koukal Sawyerovi na twitter a zrovna hned první tweet byl dotaz na WoF. Josh napsal, že projekt mrtvý není, ale že nemůže víc říct...

          Ono to dává smysl, jelikož na SP jeho tým nedělá.

          EDIT: Teď to nejsem schopnej dohledat, tak snad vás tady netahám za nos. *1* Ale ten tweet si pamatuju.
  • Nic tak kvalitního už bohužel nevznikne..... kam se na o hrabou všechny ty zabugovaný primitivní Skyrimy, obliviony a dragon age hry..
    • Trol.diskuzni
      Skyrim? O mrtvých jen dobře...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit