Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ha haaaaaaaaaaa to jsem se zasmal ne ale tomu ze vyhral Dark souls protoze to neni nejlepsi RPG ale u me nejlepsi hra tohoto roku.Smeju se komentum zabednenejch Skyrimistu *1* *1* *1*
    • Trolling Trolling Trolling nie, toto vôbec nie je teenegerske forum, vôbec, čosi, ani trochu, čo ja tu strašim...
    • zabedněnejch Skyrimistů?já sem taky Skyrim víš že za to to budeš mít dost mínusů *1*
  • http://petitionbureau.org/DarkSoulsForPC
    • Všichni podepsat Petici *4*
  • omylem poslany prispevek
  • Dark Souls? To to jako vyhrala hra ktera nejni na pc?no kde to jsme?.Já vám dam že se tam Nevešel Two Worlds II !!! *15*
    Dark Souls Může to být dobrá hra ale taky jsem pcčkář takže nemam možnost vyzkoušet a to možná pcčkáře mrzí.
    a Deus Ex Human:Revolution Beru spíše jako střílečku.
    • To že ta hra neni na PC je jako důvod proč by neměla vyhrát ? :D To snad nemyslíš vážně :D
      • Taky berete všechno moc vážně *15* a jak jsem psal pcčkáře to zamrzí,mě to taky mrzí že nemam možnost ji vyzkoušet.
        • Ak mas na Two Worlds II a Deus Ex: HR, tak nevidim dovod, preco by si nemal mat konzolu.
          • kotty
            Takze kdyz mas na auto tak mas i na barak? Uzasna logika. Navic nekdy to neni otazka penez jako spis duvodu (kupovat si konzoli kvuli jedne hre).
  • Ja som celkom rad, že to na Tiscali nevyhral Skyrim, aspoň sa do toho teenegeri, ktori neznesu iny nazor ako ten svoj, zbytočne nenavažaju, neflejmuju a mne sa nedviha tlak, môžem v klude pariť.
    Ja som PC gamer, takže Dark Souls nemôžem sudiť, môže to byť skvela hra, možno ak to vyjde na PC tak vyskušam -Hard RPG. Čo sa ale mne na Skyrime pači je to, že preživam dobrodružstva, pribehy, ktore sa mi vytvaraju pred očami, a vytvaram si ich sam, v otvorenom svete, nejde mi len o killing all...u mňa Skyrim.
  • Souhlasím. To že hodně (většina?) čtenářů nemá možnost si hru zahrát je jejich problém. Witcher 2 je v porovnání s tímhle jednoduchoučká hra pro malé děti. Skyrim se mi sice líbil, ale na titul nejlepší RPG roku neměl nárok.
    • A odkdy platí přímá úměra mezi náročností hry a její zábavností?
      • Ja bych rekl, ze odjakziva. Hra musi predstavovat vyzvu, aby bavila a zaroven musi jit hrat, aby prinasela uspokojeni. Prilis snadne hry jsou nudne a prilis narocne frustrujici. ZKus si zahrat hru pro petilete deti a uvidis, ony u tohy vydrzi dlouho, tebe ty primitivni jednoduche mechanismy omrzi asi po jedne minute :-).
        • Těžká obtížnost nerovná se kvalitní titul.
          • Nic takoveho jsem nepsal, nemusis mi to vyvracet :-).
          • Ale Dark Souls = kvalitní titul. Tady si člověk po zdolání bosse opravdu připadá jako by ho porazil sám a nejednalo se o naskriptovanou bitvu. Tomu pocitu se nic nevyrovná.
            • Malleth
              To máš pravdu, ovšem každej hráč to vnímá trochu jinak.
              Jsou typy lidí, kterým zdolávání překážek moc neříká. Já třeba nehraju DS kvůli tomu.
              Obtížnost je tam založená hlavně na tom, že smrt je opravdu všudypřítomná, má velkej dopad a pokud se hráč nenaučí hrát opatrně, nemá šanci se někam dostat.

              Nejvíc mě už v Demons Souls dostalo jakej zážitek je díky tomu prozkoumávání jeho světa. nejen že je originální a skvěle navrženej, ale díky strachu ze smrti člověka mnohe víc vtáhne. Cítí se opravdu jako hrdina v krutým fantasy světě. To si myslim, že zajímá hráče RPG mnohem víc.

              Některý lokace navíc díky tomu měli až hororovou atmosféru. Tower of Latria anyone ?
          • Malleth
            Dobře a smysluplně nastavená obtížnost je ale pro kvalitní titul nutnost.

            Neřek bych, že se dá nějakým způsobem srovnávat obtížnost DS a W2 na hard.
            Obtížnost Dark Souls stojí na úplně jiných principech než většina her a je základním stavebním prvkem hry.
        • Drak Souls je hra kterou nehraješ. Tu musíš musíš každým krokem zdolávat:) A i když si dáš Wyedžima 2 na hard tak se tomu stejně nemuže vůbec rovnat.
          • A proc mi to riaks, ja DS povazuji za nejlepsi hru 2011. A zase tak tezka neni. Demon´s souls byl obtiznejsi.
            • Hmm, to je zajimavy. Me boje prijdou na stejno tezke. Ale zmena nekterych herni mechanismu dark souls zjednodusuje. Treba ze v dark souls sebou muzes tahat vsechnu vyzbroj a vystroj, v demon!s souls si ji neunesl. Nebo pritomnost spousty respawnovacich mist oproti jednomu v demon´s souls tu hru taky velmi zjednodusuje. A tak podobne.
            • Malleth
              Mě přislo teda Dark Souls o dost těžší. V Demons Souls sem hodně bossů dal na první pokus a zbytek tak na třetí kromě Armor spidera a Meneaters (f*ck em).

              V Dark Souls sem měl (stejně jako všichni známí co to hráli) mnohem větší problémy.
    • Veskoslav
      Zmeň si obtížnost ty jednoduchoučká hro pro malé děti.....
  • RPG - pod těmito třemi písmenky se schovává tolik možností, příběhu a hlavně zábavy. Minulý rok byl tímto žánrem narvaný. Nejdřív Dragon Age 2 (kde je?) sice nedosahoval kvalit svého staršího bratříčka ale i tak to šlo hrát potom herní orgie s Zaklínačem 2 po kterém jsme zavítali do "neradostné budoucnosti" s Jensem a nakonec na podzim nám severské větry přivály Skyrim takže hráč s touto krevní skupinou vlastně celý rok nědělal nic jiného než "rozhodoval o budoucnosti světu a tvořil své vlastní příběhy" *4* . Teď se dostnu k vítězu i když jsem ho nehrál věděl bych, že by mě ta hra chytla a jen tak nepustila. Znovu bych měl depky z toho, že nemužu porazit bosse ale jakmile bych ho heroicky udolal měl bych o to větší radost, že se mi to s vynaloženým usilím podařilo. Už kvůli U3 a Dark Souls bych si PS3 pořídil...ehm pokud neudělá nikdo port na PC, což asi nebude *9* . Nicméně rok 2012 je před námi a s ním další rpg pecky alespoň pro mě jako třeba duchovní nástupce Gothicu, Risen 2 (rum a piráti dokonalá volba) a Mass effect 3 sice na sci fi moc nejsem ale i tak je to kvalitni hra. Už jen počkat na Dragon age 3, který doufám nezklame....tímto bych končil muj osobní názor na minulý rok a plný očekávání čekám na to, co nám přinese tenhle (možná poslední ) *1* *1* rok.
    • Asharak
      Osobně bych si přál nějakou pořádnou Izometrickou RPG stejných kvalit jako BG2, NWN, IWD a podobně, v lepším (novějším) designu a dalším skvělým příběhem a hodinami hraní. Chybí to tu. Pokud si vývojáři myslí, že čas isometric skončil a máme se přeřadit na pohled ze třetí osoby, tak to jsou podle mě vedle. (Diablo3 se nepočítá *4* )
      Ale komu by se chtělo v dnešní době do něčeho takového pouštět? :/
      • Paulcz
        Ještě ve hrách kromě isometrie chybí ručně kreslená a detailní renderovaná grafika, od dob Age of Empires II případně Knights of Honor jsem nehrál hezčí RTS :/
      • Tak zkus treba Avadon.
        • No jó:D Jsem úplně zapomněl, že jsem si Avadon o vánocích na Steamu kupoval...díky za připomenutí:)
        • Asharak
          Zkusím, dík *4*
          • Neni zac, ruznych her vychazi spousta. Ale lidi vetsinou vi jen o masovych top titulech u kterych se do marketingu nacpe strasna spousta penez a dostanou se tak do podvdomi hracu (coz bohuzel ukazuje, ze ty naklady na marketing smysl maji). Zajemci o okrajove nemasove zanry holt musi byt trochu aktivnejsi, tem nikdo informace na talir nenaserviruje a musi je sami aktivne vyhledavat. Treba u avadonu je skoda, ze se nedostal ani do nominaci. Protoze vetsina lidi podleha predstave, ze kdyz hra nema drahy marketing a hodne se o ni proto nemluvi, tak ani nemuze byt dobra. A vlastne ten avadon ani nezkusi hrat, bez ohledu na jeho kvalitu. Jsme otroci reklamy.
      • Izometrický rpg v dnešní době nemá šanci na uspěch .
        Ale i tak si myslim, že hry na infinity enginu sou pořád to nejhezčí a mám to radši než hnusnej plastovej unreal nebo ostatní 3D hry přepálený bloomem .
        • Má šanci na úspěch. A slušnou. Jen moderních izometrických enginu moc není, a nikomu se to nechce psát, protože je to o mnoho náročnější než udělat nový 3D engine, a těch je na trhu spousta k použití. Jo jo infinity byl nej :)
          • Kdyz ma sanci, tak proc isometricke rpg hry, ktere vychazi nejsou uspesne? Ve skutecnosti tyto hry pro vetsinu hracu zajimave bohuzel nejsou.
          • Paulcz
            To je blbost, klasickej isometrickej engine je asi milionkrát jednodušíí než soudobej komplexní 3D engine. Dneska se to navíc dělá tak, že jde o kombinaci 2D a 3D tvz. 2.5D, ve 3D se nastaví kamera na isometrický pohled a např. pro terén a postavy se používá 3D model zatímco zbytek grafiky (předměty, dekorace na mapu - stromy, zdi) jsou statické 2D bitmapy.
            • Neni pravda. Protože jsou věci jako vzdálenost, překrývání, apod. které se ve 3D řeší daleko snáze než v isometrickém enginu, kde je vše napůl.
              To tvé 2.5D je porad 3D akorád místo modelů se používaj sprity, což jediné co to ovlivní je rychlost a nákladnost vývoje protože se nemusí modelovat a animovat 3d modely ale jen nakreslí 8 pohledů obrázku.
    • Jo a zapoměl jsem na Diablo 3 kolébku rpg....jaký to jsem rpg milovník když jsem pozapoměl na tuhle klasiku, tak dodatečně přidávám. *1*
      • Diablo = kolebka RPG!! Asi jsi tuhle diskusi vyhral :)
      • Kolébku RPG? Tak ty máš dost. Ono ani Dragon Age a Witcher zrovna nejsou ukázkové RPG, spíš takové akční procházečky s vývojem postavy... Hrál jsi někdy třeba Wizardry nebo Might & Magic?
        • Tak jestli neni Dragon Age nebo Witcher rpg a místo toho tu cpeš jako ukázokove "rpg" might & magic, které rohodne neni čisté rpg ale spíše strategie s RPG prvky tak máš dost ty jak to tak čtu *4* . Akce rozhodně do rpg patří jinak nevim jak by jsi chtěl bez boje mít rpg...ale akce není všechno u mě na prvnách místech je příběh a atmosféra což obě hry mají k tomu je výborná hratelnost tak není co řešit a jsou to rpg hlavně DA:O. Chápu, že možná jseš nasranej ale nemáš být za co páč každý má jinej vkus jak se říká každý má jinej metr a každý je jiný měřitel *3* ale nepovídej mi tu že tyto dvě hry nejsou rpg *4*
          • Hele a co ta kolebka rpg? :) Jinak ani Withcer ani Dragon Age na Might&Magic 3-5 nemaji :)
          • Ehm, pleteš si "Might&Magic" a "Heroes of Might&Magic", to jsou dvě zcela odlišné série, byť od stejných autorů. *3*
      • Kolébku rpg?
  • Dark Souls ma zaujal zo vsetkych najviac. Vyjde to niekedy aj pre PC? Ked hej, tak kedy?
    • Kdyz se podivas na jejich repertoar: http://en.wikipedia.org/wiki/From_Software tak zjistis, ze je to velmi, velmi nepravdepodobne.
      • Tak nepravdepodobné ako dodatočná konverzia Ninja Blade spred dvoch rokov... *3*
    • Asi ne, protoze ted vznikla petice pro to, aby to vyšlo na pc *5* http://petitionbureau.org/DarkSoulsForPC
  • Amylee.Anderson
    Já čekala Zaklínače nebo Skyrim. Wtf?:D To dali určo schválně, abychom se tu nehádali, že ZASE Skyrim :D
    • Lidi se tu hádaj téměř v každý diskuzi a najednou by to mělo redakci vadit? :D *9*
    • jindra.veliky
      taky si myslim *15*
  • jindra.veliky
    uz tenhle clanek videl pan Grygar? ten vas vsechny vyhodi a Vanocni premie se budou vracet *15*
    • LOL, Fail *3*
    • Ehm................Tenhle článek napsal pan Grygar *7*
      • Yep a ještě k tomu, Lukáš není šéfredaktor, takže asi těžko někoho vyhodí, ikdyby chtěl, což nepředpokládám, když to psal sám :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit