Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spoustu cen dostava i nadherne Ni No Kuni, zde ani nominace. :-( V tehle redakci pusobi ponekud zvlastni lide.
  • Path of Exile vyhrala hra roku na GameSpot ale tu sa nedostane ani do nominacie, ale kadejake &^@$ ano, redakce fail
    • axell1990
      až na to, že Path of Exile je online hra takže tady ani nemá co dělat. Proč není v článku nejlepší online hry to už je ovšem otázka.
    • Takže ty a Gamespot máte patent na pravdu?
    • Hra roku na GameSpotu nebyla Path of Exile, ale The Legend of Zelda: A Link Between Worlds.
      • to bola GOTY na 3DS, na PC bol PoE, pozri tu:
        http://www.gamespot.com/game-of-the-year-2013/ *8*
        • Ano, na PC byl PoE a na 3DS byla Zelda. A jako celkový vítěz napříč platformami vyhrála Zelda. Podívej se pořádně :)
    • martin.mares.984
      Proc fail??? Ja myslim, ze maji pravo na svuj nazor jako snad kazdy jiny hrac, redaktor nebo herni server. Napriklad Dragon Commander nebo Fire Emblem jsou hodne kvalitni hry a ze ti tam chybi Path of Exile? To je taky hodne kvalitni RPG a pokud Te bavi tak ho hraj a bud za to rad, ze mas hrat co kvalitniho a nemusi Te prece nejak tezce trapit, ze ne kazdy to chce vyhlasit RPG hrou roku... Jinak ze to na Gamespot vyhralo hry roku... a co? Kdyby se kazdy ridil nejakou takovouhle "autoritou" jako IGN nebo Gamespot tak budes mit vsude stejne TOP 10 - stejnych TOP 10 her ve vsech kategoriich na vsech serverech, casopisech apod. Jaky by tohle melo smysl...
      • poznate fuku? stavim sa ze ano, viete preco je tak popularny? pretoze ma vybudovane renome, pretoze ludia mu veria, pretoze ludia nemaju dnes cas pozerat vsetky hlupe filmy a hrat vsetky hlupe hry a presne to sa caka od "hernych kritikov" , poradit kam dat peniaze a co je vaznejsie , coraz vzacnejsi cas. Ak sa POE nedostane ani do nominacie tak TG straca renome, lebo na zaciatku clanku vyplakava ze seredne malo RPG bolo za 2013 a POE ani nespomenie, pre mna cervene svetielko ze nieco nie je v poriadku, ze sa neorientuju, stracaju renome
        • martin.mares.984
          Tohle muze byt nekonecna diskuze a to nema cenu. Fuku znam a dela presne to same co ostatni jako treba Pavel Dobrovsky, Petr Polacek apod. Pise nejaky nazor a hodnoceni a je jenom na ctenari jestli si z toho neco vezme nebo ne, je to take hodne o osobnim vkusu a o tom, jak se jako ctenar s tim ci onym redaktorem ztotznite. Navic je to o hodne slozitejsi kdyz do toho vseho jeste srovnavate media a nazory z ruznych kultur, zemi a spolecnosti - hrac/redaktor v USA je uplne jiny nez hrac z Velke Britanie - ten se zase lisi od hrace ze stredni Evropy, vychodni, hrace z Brazilie je take uplne jiny a proto se ty TOP zebricky take lisi.
          Path of exile jsem hral a je to kvalitni hra, ale zase na druhou stranu je dnes problem co si tak muzeme predstavit pod definici RPG, coz je taky problem... krome rubani nepratel, sbirani stovky predmetu a vybaveni a rozdelovani bodu do zkusenosti tam ostatnich RPG prvku moc neni pro srovnani treba se starym dobrym Planscape Torment, Fallout nebo Baldur's Gate napriklad.
          • suhlasim viac menej, nehovorim ze PoE malo vyhral, ale aspon ho mohli spomenut, co som chcel vypichnut ze MassEffect sa spomina v ramci RPG *3*
        • Ja bych tyhle rubacky s RPG prvky vubec do zanru netahal :)
  • nak mi tam chybi ni no kuni a jako pokazde se sebou hraji hru: copak asi redakce zvoli aby se nahodou netrefila s mainstreamem... zatim sem se netrefil ani jednou...
  • Ja nevim, ale zacinam byt na tyhle zebricky nejak alergicky. Asi i proto ze ja jsem razantne proti michani konzolovych a PC her. Mel byt jeden zebricek (pro kazdou platformu) s top 10 nebo top 5 hrami. Nic vic.
  • Thorar
    No, právě jsem díky tomuhle žebříčku a diskuzi zjistil jak ten rok 2013 byl slabej. Shadowrun Returns a Knights of Pen&Paper jsou jediná RPG z roku 2013 která jsem hrál, dohrál. Obě hry ovšem stály za to :-) Jo ještě mám rozehraného Van Helsinga.
    • jonatan.hanzlik
      Paper Sorcerer bylo také slušný dílo
      • Thorar
        A ono už to vyšlo? Já vim jen že v listopadu bylo demo a víc nic. Jo ta hra mě dost zaujala.
  • Já bych volil Shadowrun. Ale fakt coby jednookýho mezi slepejma. Koneckonců, že to byla letos bída nejlíp svědčí fakt, že se do nominace prokousaly pokémoni a podobný Mariové. A nakonec to u vás vyhrála hra, která vlastně ani neni žádný rpgčko, a jejíž jediná opravdu zábavná část byly kecací pasáže na lodi.
    • eStar
      Zajímavé jak je tu odsuzován Mario a Pokémoni a přitom byste byli překvapeni o jak kvalitní hry se jedná. Haters gona hate. Jinak mimochodem, Pokémon X & Y mají na metacritic hodnocení něco málo pod 9/10 jak od recenzentů tak od hráčů.
      • Hele, já nemam ani nic moc proti pokémonům a Mariovi jako takovejm. Dokonce věřim, že to oboje může bejt zábavný, protože koneckonců ty starý pokémoni, který byly snad ještě na game boy, zábavný byli. Hry s Mariem to samý. Vo tom žádná. Ale to nic nemění na mym názoru, že když 3 hry z kategorie rpg roku vyšly jenom na dost okrajový platformy, jedna je spíš strategie, než rpgčko a ta poslední byla primárně věc na tablety (i když mě bavila), něco je prostě špatně.
      • Pokemon je precenovana serie a kazdej "znalec" tvrdi jak tomu ostatni nerozumi. Pribeh to nema zadny, stovky potvor ktere absolutne knicemu nepotrebujes. Mas jednoho mozna dva pokemony a s nima lovis ostatni. Posledni dil ma nulovou obtiznost. Smesne RPG elementy. Pokud te bavi takovy system pro decka, ok, nic proti. Ale k poradnemu RPG to ma daleko, stejne jako vetsina her uvedenych v nominaci.
        • eStar
          S takovýmhle příspěvkem se nediv že si ostatní myslí že tomu nerozumíš.
      • Vůbec jim to nevysvětluj. Nepochopí to.
  • smejki
    Loňská RPG http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/rpgs-in-2013.88730/
    žalostný pohled
    • Keyz
      To teda. Zahraňují to menší projekty jako Shadowrun, Expeditions: Conquistador apod..

      Divím se, že Expeditions: Conquistador zde nedali. Úspěch to snad mělo.
  • Ni No Kuni
  • Podle logiky stylu LOL se hraje i v roce 2013 tak proč nemůže být hrou roku je pro mě hrou roku Baldur's gate 2, který hraju poslední roky tak 5-7x /rok . Jo jo příště si to dám asi solo za barda a snížím si staty na minimum aby to byla aspon trochu výzva
    • Chcipni
    • Ale LoL by mohlo vyhrát i RPG roku. RPG prvky tam jsou a to že to není loňské by jistě nějak okecat šlo :D
      • to mohlo ale zklamalo mě že nejlepší akční hru nevyhrál solitaire
  • je pravda, že hodně věcí opomenuli no :D já bych klidně ještě přidal i path of exile, to mi přišlo celkem dobrý
    • a když už jsem u toho tak ten deus ex na ios je prej taky slušnej, myslim, že do toho suchýho seznamu se mohla taky dát zmínka :D
      • Gordar
        Deus ex: the Fall tu nemá co dělat. Je to přinejlepším mírně nadprůměrná hra, rozhodně nic úžasnýho.
        • Pilgrim66
          DX: Fall mel bejt v mobilnich hrach... Nepochopim, na mobilni hru je to co jsem slysel fakt slusny
          • Já sem tu hru dohrál a jak říkám, je to jen mírný nadprůměr.
          • já slyšel to samý no...ty jo a když tak přemejšlim co vyšlo za rpg za tenhle rok, tak hrál někdo ten velkej datadisk na dragon's dogma?
        • to je dragon commander taky :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit