Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Miserius
    Co Ni No Kuni? To si zaslouží minimálně tu nominaci, víc než některy tyhle pseudo-rpgčka
    • souhlasim, absence ni no kuni v kategorii nejlepší rpg tohohle roku je pro mě jenom další ze série neuvěřitelných failů games.cz best of 2013
  • smejki
    Dragon Commander ani není pořádně RPGčko, přesto vyhraje cenu o nejlepší RPG. A já neprotestuju. Musím hernímu průmyslu zatleskat. Takovéhle sucho snad ani nikdy nebylo.
  • Magister_Peditum
    To je tedy výběr! *1* To byl minulý rok vážně tak slabý, co se týče RPG?
    • smejki
      byl. na RPGCodexu se teď dělá top žebřík RPG, tak jsem se shcválně koukal, co většího vyšlo v posledním roce. Nic, doslova nic. Dragon Commander a Shadowrun vážně vyčnívají.
      • prudislav
        za mě ještě diablovka Van Helsing a Rogue Legacy, jinak vyšli spíš béčkový věci, který byly sice fajn ale nic extra (nej z nich asi Mars a Expeditions) , ale vetsina je stejne hodne na hraně
  • Moje miesto v rebricku traposiny a vysmech roka mate svojimi best of u mna iste....
  • langustyn
    za me by se nemelo zapomenout na Rogue Legacy...
  • Keyz
    Za mě Expeditions: Conquistador.

    Zajímavé dialogy, historické prostředí, časové omezení a následky rozhodnutích. Prostě dobrý RPG.

    To co to zde vyhrálo bych jako klasické RPG nepovažoval.
  • neni nahodou dragon commander strategie? s prvkami rpg
  • N7N7
    2013 byl snad nejslabší rok na RPGčka jaký pamatuju, alespoň co se PC týče. Už by to chtělo zase nějakého toho poctivého Gothica nebo Risena, ale o tom si můžu nechat tak akorát zdát. Ještě štěstí, že vyjde aspoň ten třetí Zaklínač. *4*
    • N0isy
      Plně s tebou souhlasim. Co si budem povídat, na nějaký Gothici a Riseny budeme muset zapomenout. V dnešním desetiletí se to točí jen kolem peněz a pochybuji, že udělají nějakou pořádnou podobnou hru se stejnou hratelností a ne něco pro mainstream hráče. Byl bych za to mega šťastný, protože všichni už jen spoléhají na MMORPG a pořádný single-player RPG jsem dlouho neviděl. Skyrim sice na pár týdnů zabavil, ale to už je taky nějaký ten rok starý.

      Jediní, kdo se to v posledních letech snažily zachránit a povedlo se jim to, jsou už jen Dragon's Dogma a Zaklínač s tím, že Zaklínač tenhle rok také už končí. Dokonce mě přinutil si i přečíst knižní podobu a to zrovna moc velký čtenář nejsem.

      Možná to vidim moc černě, ale je to smutný. Kde jsou ty zlatý časy. :(
      • N0isy
        -15? Vážně anonymní trolle i tady? Jsi mi to nandal teda.
      • Radioaktivni_surikata
        No ať už udělají cokoliv, hlavně aby to bylo lepší než ten jejich poslední výtvor. Jako dlouholetej fanda Pyraní jsem byl druhým Risen zklamán neskutečně. Snad se z toho dokážou vzpamatovat.
        • N0isy
          Risen 2 byl podle mě taky příšerný. Nechápu, na co při tom mysleli. Snad jim to ale docvaklo a další projekt od nich se tomu ani trochu nebude podobat.
    • Malleth
      No, co teď bude s Piranha Bytes by mě fakt hodně zajímalo. Jestli je po Risen 2 nezavřeli, tak musej nabrat asi tak 150 lidí, aby byly vůbec schopný konkurovat.
      • PravyMonty
        Někde jsem slyšel, že dělají na hře ze světa Gothicu.
        • Malleth
          Za hru v duchu prvních dvou Goticů bych dal nevim co, ale obávám se že na to už asi nemaj a trh je dneska taky trochu jinde
    • PravyMonty
      A nezapomínejme na Dark souls II.
  • Tento vyber neni moc povedeny az na fire emblem a shadowrun. Postradam diablo 3, persona 4 golden a dragon's crown.
    • Diablo je 2012.
      • A League of Legends je 2009...
      • Totalni predelavka na konzole je 2013.
        • A? Je nesmysl rozlišovat, kdy co vyjde na kterou platformu. Prostě Diablo je 2012 a tečka. To je to samé jako kdyby si v roce 2011 vyhlásil Crysis, protože to vyšlo na konzole.
          • Pokud by tí crysis melo predelany gameplay, tak proc ne. Diablo 3 }a konzole neni obycejny port, melo proto i spoustu samostatnych recenzi a zaslouzi si lepsi hodnoceni nez pc verze.
    • Jo a jeste ni no kuni.
  • Kr.Pa
    Ono je divinity takový mix RPG, akce, strategie, adventury a FPS, takže mohl být zařazen skoro do všech kategorií (kromě sportu samozřejmě) *3*
    Hra je super (jaožto všechny hry od Larianu), člověk si může vybrat, na kterou část se zaměří, která jej baví a zbytek většinou pořeší poradci.

    Je to nádherný prequel k Divinity hrám.
    • Najlepšie tam bolo asi RPG časť tak preto to zaradili do RPG. Aj tak 2013 bolo slabota na RPG hry. Možno by tam mohli pridať aj Path of Exile

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit