Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spades
    To bys taky mohl oddělit CoD a BF od UT a Quake, protože to jsou Válečné FPS a Twitch FPS.
    Nejde o to co nejvíce to rozdělit, ale o to, že do kategorie, která by IMHO měla patřit MMO rvete RTS a FPS.
  • Veskoslav
    Proboha. A rozdělíme to ještě na MMO, Online v prohlížeči, MMOFPS, MMORPG, MMOTPS, MMORTS atd.
  • sem rád za ME3 citadel :-) zasloužené výtěztví
  • Spades
    Takže když má hra SP, není to onlinovka, ale když tam SP není najednou to onlinovka je?

    Neříkal tu někdo nademnou náhodou toto? "On-line game znamená jen že je to hra co se hraje po nějaké počítačové síti (neboli on-line) nic víc nic míň."

    A nemyslím jen MMORPG, ale obecně všechny MMO. Aby bylo po tvojem ok, LoL a DotA sedí do kategorie Online hry, pak je ta kategorie ale špatná a místo ní by měla být kategorie MMO.

    EDIT: @ systém hraní. Souhlasím s tím, že LoL a DotA pracují trošku jinak, protože se AI počíta na serveru, ale Quake je to samé jako CoD bez SP - hru spustíš u sebe a spojíš se přes server přímo s protihráčem. Na serveru se nic nepočítá. Prakticky žádná změna oproti Quake 3, nebo UT.
  • Veskoslav
    Proboha ale musíš rozlišovat tyto hry. Většina z těch, co jsi vyjmenoval má svou SP část....Ty prostě evidentně chceš, aby to bylo podle tebe. Starcraft II je primárně strategie, která disponuje velice hratelným MP. Ale to z ní proboha nedělá online hru. Evidentně to prostě nechceš pochopit a budeš psát pořád dokola to samé. A pokud nevidíš systém hraní v Dotě, Quake Live, LoL, WT oproti CoD či GTA, tak naprosto nemá smysl něco řešit. Jinak kdyby nevyšlo GTA V a vyšlo pouze GTA online, tak ano bude to online hra. Smiř se s tím nebo si jdi stěžovat Olomoucká 305/88, 746 01 Opava, že se ti nelíbí, že online hry nejsou pouze MMORPG hry.....
  • Jack1947
    Ja jsem jedinej komu to prislo celkem ok... divny to svet.
  • Ristoro
    Takový hate na AC IV tady byl a stejně je 2x druhý :D. Já se jen směju za PC, jací idioti tady píšou.
  • Spades
    Asi sem měl napsat PROČ chci aby se to tak rozdělovalo.

    Důvod je ten, že když jako online hry berete jakékoliv hry s MP přes internet, tak by v té kategorii měli být hry jako GTA, CoD, BF, StarCraft atd...

    Jenže ty už mají vlastní kategorii. Stejně jako LoL a DotA jsou MOBA, tak GTA, CoD atd jsou FPS a StarCraft je RTS.

    Proč teda do kategorie, kde by mohli být jen MMO míchat další hry?
    Ok prominu WarThunder, protože ten holt nemá vlastní kategorii, ale LoL a DotA? Proč né teda Starcraft 2, když je to podle této terminologie taky onlinovka?
  • Veskoslav
    Ho chápu. Sám říkám, že WoW a spol onlinovky, ale vím, že to je pouze část žánru a je to špatné označení. Ale on to evidentně nechce pochopit.
  • Radioaktivni_surikata
    No tuším, že to je především proto, že ho hrálo minimum lidí narozdíl od populárních Alienů, který hrálo lidí mnohem víc.
  • axell1990
    Tys tak trochu zase ztratil pointu. On-line game znamená jen že je to hra co se hraje po nějaké počítačové síti (neboli on-line) nic víc nic míň. Ten pojem nemá nic společného s obsahem hry jako takové jen s technologií , kterou je realizována.

    Tady máš definici pojmu:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Online_game
  • Veskoslav
    Ale ty si pleteš proboha onlinovky a MMORPG žánr. To že určité skupině online her jako jsou WoW a spol říkáš onlinovky je čistě tvůj subjektivní názor a evidentně i problém, který nechceš přijmout.
  • Veskoslav
    To že si to popsal neznamená, že jsi nenapsal blbost, což jsi napsal.....To, že ty to nějak "vidíš" neznamená, že to tak je proboha. Pleteš si už pak sekce. Mimochodem hraji Quake Live už nějaký ten rok a i tato hra je označována za online FPS hru, stejně tak CS: Go.
  • Radioaktivni_surikata
    Jenže jsi nemusel zaškrtávat všechno, což bylo tuším v hlavičce i napsáno a klidně se dala půlka kategorií vynechat. A pokud přesto někdo zaškrtnul něco, co nehrál, neslyšel nebo ani neviděl, tak je to kazišuk a jeho hlas nebude s největší pravděpodobností relevantní ať už napíše cokoliv. Navíc tohle bylo dobrovolný, nikdo k tomu nikoho nenutil a nic hodnotnýho za to nesliboval (kolik lidí to dělalo kvůli tomu tričku? Řekl bych, že málo, pokud vůbec někdo), takže to na tvůj příklad s "tady máte papír a pište" ani nesedí. Je to všechno na čistě teoretický rovině, ale podle mě to zbytečně přeháníš. S internetovou komunitou pár zkušeností mám a větší část se většinou nevyjadřuje. Proto pak výsledek nějaký takový ankety může lidi zaskočit. Z mýho okolí co znám osobně se např. Black Flag líbil úplně všem. Já ho ani nehrál a ani o to nestojím.
  • Převládající pětihvězdičkové hodnocení Dungeon Keepera má svůj důvod. Zkus si o tom něco přečíst..
  • Spades
    Právě sem na několik odstavců popsal proč nejsou...
  • Spades
    Dám lepší příklady.

    Máš CoD. Je to FPS s SP a MP. Když odstraníš SP, získáš tím always on DRM (steam), protože bez netu nejde hrát. Stala se z něj onlinovka?
    Crossfire je klon CoD F2P s mikrotransakcema. Je to onlinovka? Nebo jen F2P MP FPS.
    CoD má levely/ranky je to RPG?
    BF se hraje RealTime a je v něm používána strategie. Je to RTS?

    Tyhle termíny jsou zavedené, a neměli by se měnit. Jméno žánru se nedá brát doslova, ale to co si pod tím představíš je zavedené, a pod slovem onlinovka si nad každý jako první představí WoW, Lineage, Runescape, EVE Online atd...
  • Veskoslav
    LoL i Dota jsou online hry. Poněkud sis popletl pojmy.
  • Radioaktivni_surikata
    Spoiler. To já jsem taky poslouchal lidi, dával jim munici, pomáhal kde se dalo. Těch zvukovejch efektů značících, že jsem udělal něco dobrýho, jsem měl obrovský množství. A vzledem k rozsáhlosti lokací si dovolím tvrdit, že jsem nevynechal nic a když, tak opravdu jen pár příležitostí, jak si zvednout karmu. Stejnak jsem se dopracoval k tomu, že na konci Artiom a další pochcípali, protože Dark ones odešli a nechali je tam zhebnout. Skutečně jediný, co jsem nedělal a dohledal si že nejspíš způsobilo ten můj konec bylo, že jsem nácky a komanče prostě kosil a omračoval jsem jenom ty, co se dobrovolně vzdali. Dokonce i toho Pavla jsem nechal žít kvůli karmě, i když se mi to silně příčilo a absolutně jsem s tím nesouhlasil. Takže to dávám za vinu tomu, že jsem nehrál stealth, což mi u first person shooteru přijde vážně divný a za další to podle mě byla nuda. Dishonored měl například stealth mnohem lepší a zábavnější. A v první hře jsem nechal dark ones naživu, dokonce se mi to podařilo napoprvý bez tutoriálů, protože jsem opět hru prolejzal a všechny poslouchal, takže jsem ty karma momenty odhalil. Že je jinej konec jsem se dozvěděl až po dohrání hry, naštěstí. Kdyby ne, tak bych na Last Light čučel s otevřenou pusou asi ještě víc. V Metru 2033 stealth fungoval, ale byl docela hardcore, takže mě lákalo to zkoušet a udržovalo to napětí. A když se mi to náhodou povedlo projít bez rámusu (vzácně), tak jsem se pro ně stejnak vracel. Jednak je to střílečka, tak ji tak chci i hrát, a za další čím míň parchantů, co okrádaj a vražděj lidi na potkání, tím líp. Zkrátka jsem od Metra LL čekal něco víc. Špatná hra to není, casual si myslím že tedy ano a nezlobil bych se za další, ale výjimečná mi fakt nepřišla. Leda tak atmosférou, jak jsem naznačoval, ničím jiným.

    EDIT: S tou nákazou jsi mi vlastně připomněl, že tím vypuštěním toho plynu byl pověřenej taky Pavel. To jsem už stihnul zapomenout. Komunista, co nemá problém s vyslýcháním, mučením a vražděním lidí, defakto bioterorista, co má na rukou krev všech obyvatel jedný stanice, podrazák, kterej Artioma zradí, i když mu zachrání život, a on je "zmatenej". No když jsem to hrál tak jsem fakt myslel, že vyletím z kůže, a teď jsem si vzpomněl proč. To fakt nechápu, jak mohli udělat a dost mě to vytrhlo ze hry. I když mi to zpětně možná dochází. Mohla to bejt paralela mezi Artiomem, co pobil všechny Dark Ones a Pavlem, co brutálně vyvraždil celou stanici v Metru a tomu malýmu prckovi mělo dojít, že se na Artioma nemá zlobit. Až na ten háček, že oni svoji přítomností připravovali lidi o rozum z čehož následně umírali a tak měli dobrej důvod, proč se jich chtít zbavit (kvůli záchraně vlastních životů) a za další já je nechal naživu. Takže ne, nefunguje to ani tak. Je to defakto "blbost", ale od tý chvíle do konce hry mě to žralo a kazilo zážitek z hraní, protože jsem příběh hodil za hlavu.
  • axell1990
    Mě připadá že si pleteš pojem online hra a open world hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit