Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Jediná hra (Bloodborne už čeká na poště), kterou jsem nehrál z výše zmíněného seznamu:) Nepočítám TR, kvůli jedné hře nebudu kupovat Xko a na pc ještě nevyšlo, počkám na nějakou slevu. Letos byl naprosto šílený herní rok. Tolik peněz jsem v životě za jeden rok "nevyhodil" za hry. Ale nelituji. Kromě zklamání jako Her Story (ano, sedl mi typ hry, ale to zpracování mi vadí) či pc verze Batmana (jednou to snad dohraji, protože podle hráčů konzolí skvělé zakončení série), tak bylo pořád co hrát. Ať už nové patche a sezóny do starých her jako Diablo, tak překvapení jako Mad Max a Cities, Zaklínač, Ori, Fallout 4 i ten Battlefront (prostě hudební a grafická kulisa je nejlepší v současné době) atd. Do toho dlouhé PoE či Starcraft. Letos byl rok hodně bohatý a vybírat to nejlepší? Asi PoE, pak si řeknu, že Ori mě neskutečně bavil a Zaklínače dojel dvakrát. Tak co vlastně? Asi nic a zároveň spousta:) Na MGS V se jednou vrhnu, ale nějak není "chuť" zrovna na tento typ hry:)
  • Pro mne je hra roku might & magic heroes 7
  • Tak MGS je pojem, když Snake poprvé vyrazil do akce v polsku jeste neznali pocitace, tak se nedivte:)
    • jj a nikto sa nedivi ze mas 79 likov...seems legit
    • Veskoslav
      Haha, hohoho, my jsme ale "vtipní".
      • Femto
        ano, je to docela vtipné, jelikož není daleko od pravdy :)
        • Veskoslav
          Blbý a blbější. Femto a LV.
  • MGS cenim za jeho kompaktni duchapritomnost v detailu a snad herne mechanickou komplexnost. Robustnost prostredi a jemu vlastni pribehovost mi ale bylo duvodem proc nehrat. Ani demo Ground Zeros se mnou mnoho nehlo.

    Zato se mnou doted, sem tam, hejba Bloodborne. Infuze ktera se jen tak nevstreba a porad koluje mym hernim obehem.

    Broforce u jednoho PC multiplayerem roku. Byt mozna proto, ze nemam sanci ochutnat Splatoon.

    Zaklinac, Fallout jsou jako stiny, co bejvavalo, byt mohlo, ale neni. Nehrane a bez pozornosti.

    Life is strange bych mel bejt cilovkou, ale pro jeden debilni moment jsem odlozil na neurcito.
  • Femto
    Ten kdo se stará o gameplay, tak musí dát na první místo Metal Gear nebo Bloodborne. Letos(edit:loni) se nic lépe nehrálo.

    PS. Pro toho jedince, který nechce rozlouskávat lore, je tu taková jednoduchá osa aspoň jako základ:
    http://metalgeartimeline.com/#mgspw
    • co je to gameplay?
      • Femto
        že většinu času si hraješ, bavíš se herními mechaniky. Prostě nečumíš na cutscény nebo nečteš haldy textu...
        • tak někdo se líp pobaví u zajímavého příběhu než pořád dokola podřezávat vojáky a posílat je na padáku kamsi do nebe.
          • Femto
            a já to nikomu neberu, ať si lidí rádi počtou ve hrách, já si raději počtu ve knihách a ve hrách si raději zahraji.
  • kubi-wan
    Pro mě je to Ori.... možná taky proto, že jsem snad nic moc jinýho letošního nehrál... *15*
    Vlastně kromě Trine 3 (kterej mě dost bavil, ale těžce mě zklamala dýlka) a Broforce, který ale hraju skoro pořád už od původního BROtotypu.
    Jinak ale nic... spíš jsem doháněl hoooodně restů... takže letos byly jedny z mých nejsilnějších herních zážitků Valiant Hearts, Beyond Good & Evil, první Zaklínač, Deadlight a první Half-Life (kdysi jsem asi dvakrát rozehrál, ale nikdy nedohrál, páč mi to nešlo).
    Z týhle "bestovky" bych si rád zahrál vlastně jen Life is Strange a třetího Zaklínače. A dál zůstanu ve svý minulosti *4*
    • Mart9
      Kolik hodin má Trine 3?
      • kubi-wan
        No, já mám nahráno cca 7, ale to proto, že jsem chtěl vysbírat úplně všechny collectibly a pak jsem ještě jednou všecky úrovně prošel znova bez sbírání.
        Takže by to mohlo bejt tak 5 hodin na takový normální zahrání, což by nevadilo, páč jednička je zhruba stejně dlouhá. Ale jde o ten pocit z toho. První tři levly jsou v podstatě tutoriály (každá postava má jeden level). Pak jsou tam myslim 4 další úrovně (+ 1 přidaná v updatu, která ale nemá s příběhem nic moc společnýho) a souboj s bossákem.... no a pak najednou v půlce příběhu hra končí.
        Spousta lidí třeba nadávala na novou "3D" hratelnost a na osekání schopností postav (včetně nemožnosti je vylepšovat). Ani jedno mi ale nevadilo. Hrálo se mi to zkrátka dobře a bavil jsem se... a proto mě o to víc štve, že bych si dal ještě jednou tolik levelů a nemůžu, protože neexistujou.
        Ale teď maj Trine 3 na Humble Bundle za nějakých snad 6 éček, což už je fajn cena za půlku hry.

        PS: Pro srovnání - ve dvojce mám nahráno (i s DLCčkem Goblin Menace) dvojnásobek času, a to jsem tam ani všecko zpětně nevyzobával.
        • Mart9
          Nevim no, já jedničku hrál 9 hodin a dvojku 14. Jestli je to stejně dlouhé jako jednička, asi bych byl zase nadšený.
          • kubi-wan
            To ne, pocitově i počtem levelů je to mnohem kratší. A je fakt, že než jsem měl jedničku v Enchanted Edition na steamu, hrál jsem to už několikrát, takže znám postup hrou celkem dobře - tzn. proto mám tu steam verzi tak rychle zahranou.
            Ono je lepší od tý hry (trojky) čekat spíš míň a pak bejt příjemně překvapenej. Já ji koupil onehdá ve slevě za polovic, což mi přišlo fér za "půlku hry", a byl jsem spokojenej. Místama mi během hraní ukápla i nostalgická slzička, páč tam jsou odkazy na první díl, kterej mám v pálenej do hráčskýho srdíčka hodně hluboko... vlastně jsem se díky němu tenkrát začal zajímat o indie scénu.
            • kubi-wan
              No každopádně, pokud tě baví ona puzzle hratelnost Trinu, tak bych ti doporučil celkem neprávem přehlíženou hru "Max: The Curse of Brotherhood". Neni sice zdaleka tak kouzelná jako Trine, je o dost infantilnější, ale nabízí podobně uspokojivej pocit ze zdolání překážky. Místo kouzel tam máš (ehm... oukej) kouzelnej fix, kterym můžeš kreslit různý, pravda předem daný (kde a co, ale ne jak) věci, co ti pomůžou dostat se dál. Prakticky tam neni možný bojovat s nepřátelema (musíš je ochcat), ale o hektický pasáže taky neni nouze. Pro mě velký překvapení, nečekal jsem, že pod tou infantilní slupkou se bude skrejvat až tak zábavná a vlastně chytrá hra.
              Navíc na steamu je to taky co chvíli ve slevách.
              http://store.steampowered.com/app/255390/
            • Mart9
              Až to bude stát kolem 3€, taky koupim. Já si hodně užil oba díly, akorát se obávám, že si na nějaký odkaz nevzpomenu.
    • Chim
      Half-life.... Jaké to je po letech? Přemýšlím že bych si to zahrál znovu zase po čase.
      • Bože, Half-life, proboha proč?
        • kubi-wan
          Proč ne?
      • Pockej, na steamu se chysta totalni remake.
      • PreidaQ
        Já bych řekl, že v dnešní době působí poněkud průměrně. Ale hratelný je pořád výborně.
      • kubi-wan
        Hele, přestřelky mi tam přijdou docela hloupý.... sypeš třeba vojákovi ze dvou metrů pecky z brokovnice do ksichtu a on padne až po třech ránách (z brokárny, proboha!), mezitim ti sebere třetinu zdraví... celkově mi přijdou praktiky nepřátel trochu nefér a uměle ztížený.
        Ale jinak jsem si to dost užil. Atmosféra tam je pořád skvělá, tempo hry se dobře střídá (až na přehnaně dlouhou pasáž "na kolejničkách") a je to prostě pořád dost hratelný. Dokonce mě bavily i úrovně na Xenu, který všichni tak nesnášej.
        A vlastně mě na tom bavilo nejvíc asi to, že to vlastně neni úplně střílečka. Jo, střílí se tam, ale vedle všemožných puzzlů a objevování různejch koutů a způsobů, jak se dostat dál, jde v mých očích o skoro vedlejší činnost... což je v porovnání s dnešníma FPSkama nesmírně osvěžující.
        Takže jo - určitě si to zahraj, smysl to má *3*
        • Já si HL+datadisky zahraji pravidelně každý rok a nikdy mě to nepřestane bavit. Jinak bych doporučil Black Mesa - remake HL1. Bývalo to zadarmo, ale bohužel už není.
        • Chim
          Oukej, díky. *3*
    • pokud se ti líbil Zaklínač 1, tak si ten zážitek nekaž trojkou. Dej si radši dvojku, tak docela ujde, i když není tak dobrá jak jednička. Trojka totiž zcela ztratila atmosféru prvního zaklínače a stal se z toho napůl Skyrim.
      • kubi-wan
        Dvojku mám rozehranou... ale už dlouho jsem to nehrál. Jako graficky pecka, hratelnostně mi to taky vyhovuje, ale ta slovanská atmosféra z jedničky mi tam dost chybí. Taky zrovna ta kapitola, kde jsem, je nějaká roztahaná a moc se tam toho neděje, tak jsem už dlouho neměl chuť to zapnout (a hlavně na nějaký delší herní seance už nemám moc čas).
        • Femto
          božinku to je krásná reakce. Tak typická od Veskoslava. Argumenty nikde, tak se dáš na urážky...
          • kubi-wan
            ?
            • Femto
              sry kámo. To nebylo na tebe a nechápu, proč se to dostalo sem...
  • Tak todle nemuzete myslet vazne, nejvic precenovana hra roku. FUJ
    • Zrzzek
      Já myslel, že nejpřecovanější hra roku je Witcher... Tedá Fallout... Vlastně Life is Strange... A Her Story je prej taky přeceňovaný....
      PS. Max si nevzal prášky *1*
      • nightborne
        Všéééchno je přeceňovaný, všechno je hovadina a nejlepší hra je stejnak Pong.
        • Chim
          Nejlepší hra je samozřejmě TTD. O tom se tady snad nemusíme bavit.
          • nightborne
            Tak hlavně je izometrická, žejo.
            • nightborne
              (oboje je správně. a samozřejmě jsem pouze žertoval)

              ...nicméně, nejdřív to byl sice vtípek, ale pod TTD jako jednu z nejlepších her všech dob bych se aj podepsal =)).
            • Chim
              Isometrická. Ale hlavně je kvalitní.
        • jnsCZ
          Doom
  • hry, které nejvíc zaujaly mě: PoE, Undertale, Underrail, Life is Strange, Soma, Cities: Skylines. Ne všechny z nich jsem hrál, jen mne zaujaly svým konceptem, recenzemi, videama a kdybych měl nekonečně mnoho času, tak si je zahraju.
    • A hrál jsi vůbec něco nebo jenom hodnotíš na fóru?
  • to je dobrý trolling s tím MGS. Redakce se nejspíš vyžívá v tom, že zvolí hrou roku něco nečekaného, snaží se čtenáře šokovat a pak se v diskuzi baví reakcemi. Protože tento náhodný generátor pořád stejných misí bez jakékoliv variablity prostředí či smysluplného příběhu jsem fakt nečekal. Na Metacriticu to má 93 od recenzentů a 80 od hráčů, sotva to prolezlo do zelených.
    • h0p3
      A tak nám pověz co bys dal ty. + Koho prosím tě zajímá metacritic, když tam může hlasovat kdejakej trotl co si tu hru ani nekoupil nb ji nehrál ?!
  • Chim
    Kde je Prison Architect? Kde je Her Story? Je vidět, že tomu v redakci vůbec nerozumíte. *9*
    • Mart9
      Her Story jo?
      • Chim
        Jo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit