Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    A mimoto, tyto ithemy nijak hráče v PvP nezvýhodní. Bude se jedna to kraviny navíc jako další petové, oblečení, vzhled, lektvary na XP atd. Ale nic, co by ovlivnilo pvp. Proč si o tom nepřečíst, když je to oficiálně dostupné. Nezastávám se tímto Blizzardu a jejich politiky. Ale je pravdou, že celý WoW šel sehnat za 34 euro, což není za MMO v tomto rozsahu příliš. Pakliže zůstanou u těchto blbostí, tak mě jako nehráči to nevadí, záleží, co na to řeknou ostatní:)
    • Tak ale když uviděj že jim to sype tak jestli pak zůstanou jen u těchhle blbostí že?
      • Samozřejmě že nezůstanou, budiž ti příkladem LOTRO, které v komentáři výše zmiňoval Petr. Také začínali při přechodu na F2P s podobnými řečmi o tom, že v obchodě budou pouze kosmetické věci atd. No a v současnosti tam jsou věci, které ti za peníze hodně urychlí progres postavy, takže spíše model P2W.
  • V podobných obchodech by měly být pouze věci kosmetického typu a taky by takové obchody podle mě neměli co dělat ve hře za kterou měsíčně platíš 300. To je naprostá pitomost. Podle mě existujou dvě cesty f2p nebo sub. a ne obojí dohromady.
    Nebudu,ale říkat jaká je to hrůza jelikož oficiálně zatím nebylo řečeno zda spolu se zavedením zruší i subsc. Jen řeknu, že pokud ne a budou nadále chtít platit 300 měsíčně + za spousty věcí ze shopu tak pro mě WoW už navždy skončilo.
    Stačí se podívat třeba na Teru... ( no ne jako příklad extra super hry, ale toho jak se to má a nemá dělat).
    1. Hra běží na systému f2p a subsc. kde pokud si zvolíte subsription odemkne se vám plná hra( free sou omezeni počtem postav atd.) + za platbu měsíčně dostáváte i nějaké ty body do shopu. Takže za to že jim dáváte peníze měsíčně dostáváte větší výhody než ti co si sem tam něco koupí.
    2. Teď k tomu co je špatně na tomto systému? No už jen to , že pokud neplatíte tak vlastně hrajete velmi osekanou verzi dané hry a pro její plné odemčení musíte měsíčně platit( což má nevýhodu, že jakmile nezaplatíte učet vám automaticky spadne zpátky na f2p verzi), nebo skoro za cše dávat vaše reálné peníze. Příklad již zmínění SWTOR, kdy bez reálných peněz nedostáváte třeba ani odměny z některých qstů.

    Já například za naprosto ideální příklad považiju( i když mou né moc oblíbenou hru GW2). Hru si koupíte a posléze už kupukete v obchodě spousty věcí které jsou většinou kosmetického rázu. Jelikož hra vás v základu nijak výrazněji neomezuje na rozdíl od ostatních. Je tam pár věcí, o kterých by se dalo tvrdit, že už pomalu spadají do pay to win. Zde je ovšem 1 velká výhoda a to, že měnu pro nákup v tomto obchodě lze měnit nejen za reálné peníze, ale i ty herní.
    • V GW2 žádné pay to win není jsou tam jen kosmetické věci a pár buffu které normálně dropujou všechny věci si navíc můžeš koupit za goldy jako to dělám já.
    • SWTOR jsem nehrál; zkusil jsem ho po přechodu na F2P model, ale nějak mě nechytl. Co popisuješ to zní docela naprd... To už byl lepší třeba RuneScape (nevím, jak to funguje teď, myslím tam už taky přibyly mikrotransakce...?), kde F2P část byla dost plnohodnotná a nabízela mnoho hodin zábavy, aniž by sis to omezování oproti platícím hráčům pořádně uvědomoval (malou banku nepočítám), ovšem pravá hra začínala s membershipem.
      Nicméně sub + F2P může fungovat docela v pohodě. Viz LotRO, na cokoli si můžeš vydělat, pokud máš dost času a trpělivosti (tedy nákupy za ingame měnu, kterou průběžně získáváš třeba za zabití 300 orků v dané lokaci), nebo si prostě platíš poplatky (což je volba většiny). Je tam taky omezení třeba na goldy, nicméně než si jich dokážeš našetřit tolik, aby ti limit přetékal, tak už máš dávno vydělány herní peníze, aby sis to odemkl zdarma. Je to vlastně takový mix tebou popisovaného F2P a zmíněného GW2, a už dlouhou dobu to krásně funguje :)
      • Runescape uz ma tiez mikrotranzakcie viac ako rok. No su to vacsinov kozmeticke vecicky a je ich naozaj vela.. No je tam aj take to "koleso stastia" kde si kupujes tickety a tam mozes ziskavat bonusove veci do hry. Ako napr: Double xp, xp lamps, rare weapons (no toto ti nepadne ani po 1000 ticketoch...). No horsie je ze tie tickety sa kupuju za realne prachy. Ticket ti moze padnut aj priamo v hre ale kedze sa to da aj kupit tak si vlasne kupujes XP.
        Najhorsie na tom je to ze ze Jagex vsetko sustreduje do tohto. Kazdy tyzden najdes neaku dalsiu kozmeticku vec a normlane update su horsie a horsie. Tot netreba sa cudoval. Stale viac sa hovori ze google kupil percenta Jagexu a preto urcuje smer aj v RS.
  • Šťastní to... akcionáři...
  • No nevím, WoW sice už od pandy nehraju, ale obdivoval jsem na něm že dokázal udržet "zaplať subscription fee a máš všechno" když všichni ostatní šíleli s f2p systémem (u kterého pokud chcete hrát high end a zároveň 24/7 nefarmit jak šílení, tak do toho musíte nacpat víc než u klasického subscription-based MMO), ale teď tohle...

    Když už jsem zaplatil několik tisíc za všechny datadisky a léta platím 13eur měsíčně, tak očekávám plnou hru se vším všudy.
    • Když jsem tu před pár dny psal, že se bojím o WoW v F2P verzi, nějak to lidi ne a ne přijmout. Nicméně souhlasím, protože si taky léta platím hru a představa převodu na systém, kde musím za každým rohem tahat číslo kreditky, se mi vůbec nelíbí :)
      • o to sa neboj urcite si to bude moct zapamatat tvoje visa cislo :D
  • Mikrotransakce jsou ve wow uz roky. Navic v tom clanku neni nic konkretniho...
  • Jestli tohle bude ve wowku tak s tim koncim kazda mmo hra co jsem hral a pribylo tam tohle tak to z ni udalo absolutni ...... obvzlast swtor tam nedoporucuju nikomu zacit hrat tak si ani nezavazete tkanicku u bot ani by jste museli vysolit penize. Obvzlast kupovat itemy za real prachy a znevyhodnovat tak ostatni hrace co nechtej.
    • No vidis, blizzard te jeste nakonec zachrani pred hranim ty mmo mrtvoly.
      • Presne. Predstavte si ty tisice hodin ceskych hracu investovane treba do sazeni stromku, fackovani politiku nebo jine užitečne cinnosti. Jak by se tady kráááásně žilo. :-)
  • TheGGG
    Hnus, *11* proč pořád musím sledovat tu nevkusnou sr*čku
    • Joo, proc musis? Kdo te nuti? *8*
    • Toho avatara staci v menu zmenit
      • :DDD bobr
      • Bingo !
  • Aha, tak jsem to špatně pochopil. Myslel jsem, že zruší měsíční poplatky a ono zase prd *7*
  • 15k3
    A proč ne, alespoň tam bude něco nového. Já si klidně rád za něco připlatím. To že si tady začnou lidi stěžovat, vidím jen v tom, že nemají peníze na něco takového. *5*
    • Škoda že si za ty prachy nemůžeš koupit mozek ... aspoň by ses nad tím zamyslel.
    • Zato rodice pana jablicka na to maji !
      • 15k3
        No a tvoji ne, tak jen nezáviď. *5*
    • Skutečnost je mnohem prostší, lidi se bojí toho, čemu nerozumí a nadávají na to dřív, než to přijde. Zbytečná psychopesimistická příprava na něco, co jejich život vlastně vůbec nijak neovlivní *7*
      • Co je to "psychopesimistická příprava" ?
        • Že jsou z toho raději preventivně psychicky v prd*li, s pesimistickým pohledem na věc, aby nebyli tak v prd*eli až to skutečně přijde. Říkejte si co chcete, ale prožívat takhle něco, do čeho mě nikdo nenutí rvát prachy, je fakt jen obraz postižené mysli jedince(ů) a ne "morální úpadek" firmy, která dělá jen to co potřebuje (tzn. vydělává), jak tu někteří píšou.
  • ne prostě ne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit