Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maros.goc
    Skvela hudba? Vsak ta bola tak fadna, nudna a divná az ma to prekvapilo
  • Pridávam sa k fanúšikom. Broken Sword 1 a 2 som hral v polovici 90. rokov. Aj ostané diely som hral a prešiel. Jednotku a dvojku som si znovu prešiel pred nejakým časom, keď bol zadarmo na GoG. Broken Sword 5 je pre mňa skvelý návrat do starých časov. Možno by som očakával trochu vyššiu obtiažnosť, dala by sa zvýšiť aby to nebolo ešte frustrujúce. A nový BS určite nie je nelogický, spomeňte si na mnohé adventúry z prvej polovice 90. rokov čo boli nelogické a pekelne ťažké. Myslím, že tam napríklad patrila hra Innocent until Caught a iné. Už sa teším na druhú epizódu. Je skvelé, že George má svoj originálny hlas. Bez neho by to nebolo ono *5*
  • Keyz
    Nelogické věci mě u adventur vadí nejvíce. Proto jsem měl rád hry Sherlock Holmes. Bylo graficky pěkný a taky věrohodný.
  • Tak obě Syberie podlě mě měli čistě logický postup, potom The Moment of Silence(podle mě vubec nejlepší příběh v adventure pritom velmi podcenovaná hra) nebo aji Posel smrti přinejmenším tam to nebylo tolik do očí.
    • není nejhorší že napíšeš "nebylo do očí" jako spíš to, že ti to dalsí dva debilové plusknou
      • Nj možná tu nepřišli překontrolovávat v noci pravopis ale spíš je zajímalo téma článku:)
      • Jack1947
        Tech pravopiseckejchspravnaku je posledni dobou nak moc. *7*
  • Myslim ze 7/10 je ferove hodnoceni, osobne nedokazu posoudit jestli podobna hra muze neco rict i dnesnim hracum, ale pro pametniky je to fajn vec.
    Tez by me zajimalo proc nebyla na games ani jednou zminka ze uz to vyslo a recenze je hotova tyden po tom co to vsichni dohrali, ale co uz ;)
    • Jack1947
      http://games.tiscali.cz/broken-sword-the-serpent-s-curse-15169/clanky Ja ti dam ze nebylo *10* .

      "GoG vedle slevové smršti nabízí i několik nových titulů, za všechny jmenujme například Broken Sword 5: The Serpent`s Curse."

      To je tak kdyz nekdo necte no, nebyl to clanek o hre ale bylo to zmineno no. Bylo, bylo. *3*
      • No ja sem cekal spis primo zminku o tom ze vychazi jeden z docela sledovanych kickstarterovych titulu, ze tvurci udelali pro fanousky stream kde predstavili i dabery a odpovidali na dotazy (a aby to bylo fair tak i to zpozdeni co meli kdyz se snazili delat na posledni chvili zmeny a trochu se to podelalo). Dva radky v reklame na slevy na GOGu o tom ze to nekdy za tyden vyjde se nepocitaji ;)
  • PLuto.petr
    Vím, že to sem asi moc nepatří, ale všem příznivcům Broken Swordu doporučuju koupit nový Level, ve kterém má BigPeter velice zajímavý tématický článek "Zlomený meč zbrocený svatou krví" rozporostřený na celých osm stránek.
    • mas na mysli Level 237? To uz jako vysel ?
      • smajdal
        jjnn *6*
      • PLuto.petr
        Ano, mám na mysli Level 237.
      • Thorar
        Už jako vyšel no. Včera.
  • No nevím, zoufale statický prostředí, špatná animace a logika typu zmatu detektiva skvrnou od omáčky že je to krev. Přes deset let stará syberia vypadá jak kdyby vyšla o několik let po tomhle to asi není dobrý znamení. 9/10 hrozně objektivní no :)
    • Robotron3
      Ale Broken Sword 5 přeci není moderní adventura, ale naopak naprosto cílená oldschool adventura. Vždyť se i ukládá a loaduje přes disketu *3* V tom co hráči chtěli a co dostali je to na výbornou.
      • Dobře v tomhle máš pravdu ale to že řešení situací je na úrovni her jako Polda je prostě špatný, mám rád adventury který dokažou udělat řešení situací tak jako by to bylo i v reálný situaci dost to pak pomáhá samotnému ději. Ale nechci tu působit za hater, sem rád že i v dnešní době nějáký adventury vychazejí.
        • Robotron3
          Mě se teda v Broken Sword 5 nestalo, že bych se zasekl na nějakém nelogickém řešení a pak si řikal, no tohle snad ne. Ty věci jsou logický v rámci adventur. On už je takový folklor klasickému schématu adventur vyčítat nelogičnost, ale uplně logicky a tak jak se v reálu věci řeší do adventur prostě dát nejde. To je jako kdyby v akčním filmu se vyčítalo, že hlavní hrdina postřílí haldu nepřátel a sám má jenom škrábnutí. I v adventurách a jejich řešení je určitá nadsázka a vždycky byla, i v prakticky vážných hrách. Že George nachytá inspektora na kečup je přesně tak jak se v adventurách očekává, že se ty věci dávaj dohromady, mě tohle aspoň napadlo hned jako první. A inspektor je trouba... *3*
          • Dovolím si nesouhlasit vyjmenoval bych hned několik titulu kdy postup co v těch hrách byl zvolen tak byl odpovídal i v reálu nebo aspon nepůsobil tak ujetě jak zdejší řešení útěku z hořícího domu apod.Ale je to asi každýho osobní věc jak tohle bere.
            • jenze u adventur slo vzdy o hyperbolu - nadsazku
            • Jack1947
              A to mi na adventurach... praveze vadilo logicke reseni ... hledani a ted se dozvidam ze to vlastne popira logiku... hmm citim se trochu nejisty, jak to tedy je. Ci to tedy neni jen nazorem jednim z mnoha. *7*
            • Robotron3
              Jistě, já se nehádám, jen můj pohled na věc... Každopádně by mě zajímaly ty adventury, kde řešení odpovídalo přesně tomu jak by člověk řešil věci v reálu, tedy logicky. Mě fakt nic nenapadá. Přijde mi, že ve všech adventurách je to tu víc, tu míň nadsazený.
        • PLuto.petr
          S tímhle souhlasím, některé úkoly jsou až zbytečně moc ujeté a daly by se řešit elegantněji.
  • x_ander
    Mě nový Broken Sword potěšil nehorázně, střelil bych mu klidně i tu devítku. Ale chápu, že je to můj pohled jako fanouška, pro kterého je první díl nejoblíbenější adventura vůbec. Pro člověka, co původní Broken Swordy tolik nežere, případně je vůbec nehrál, může být pomalé tempo pětky dost ubíjející. Já si to naopak užíval jak malý kluk a když si postavy jen tak sedly na kafe a plkaly, tak mi nic nechybělo.

    Do toho úžasný vizuál (takhle mě žádná hra neohromila už hodně dlouho), skvělá hudba a zkrátka atmosféra jako za časů prvního templářského dobrodružství. Je to vlastně přesně to, co autor recenze zmiňuje - ta hra je přesně taková, jakou si ji fanoušci vymodlili..a ta hra je přesně pro ně. A pokud druhá epizoda bude stejně kvalitní a do toho trošku šlápne na plyn (jak naznačuje závěr jedničky) a přidá trošku cestování...tak tu máme nejlepší adventuru za několik posledních let, kterou však nejvíc ocení právě fanoušci.
    • MikeiXX
      Vystihnul jsi přesně moje pocity ze hry! ;) Ale do puntíku. Jsem hrdý majitel originálek Broken Swordu 1&2 z LEVELu a hraní 5. dílu jsem si užíval, jakou dlouho žádnou hru před tím. Je fantastický, že Charles Cecil dodržel přesně to, co slíbíl. Klasickou point and click adventuru, plně v souladu s prvními dvěma díly, plně v jejím duchu, co se týče audiovizuálu, namluvení postav, humoru…ještě teď jsem unešený a chystám se na druhé hraní. ;) Za mě taktéž 9/10.
  • Robotron3
    Kéž by se tohle objevovalo víc, že bylo něco slíbeno a přesně to jsme dostali. Mám z toho radost, stejně jako z Broken Sword 5 *4*
  • Jack1947
    Hral jsem demo na PS1 kdysi davno a to me bavilo ( samozrejme to byl 1 nebo druhy dil) . Hmm no zkusil bych asi i presto "NIZKE" hodnoceni. *3*
    • Robotron3
      7 neni nízké hodnocení. Pro fanoušky hry je to něco jako, tohle si nenechte ujít. Pro neznalý série, příslib poctivý oldschool adventury. Navíc je skoro jasné, že druhá půlka hry dá celku ještě větší hodnotu.
      • Jack1947
        Ja vim proto jsem to napsal takhle "NIZKE". Abych to zduraznil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit