Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • utrzila ani zdaleka neni vydelala

    podle me jsme zatim dalek tomu, kdy vr dokaze nabidnout natolik unikatni zazitek, aby do ni byly ochotny lejt prachy masy lidi

    3D televize, kinecty a podobny blbinky promluvily jasne
  • Ano. Indie hra, ktera ma cenu 40 dolaru a delalo na ni jen deset lidi prodala prvni mesic 30 tisic kopii a vydelala mil dolaru. *3*
  • Ano, hra která je označena jako VR hra roku, prodala 30 tisíc kopií. Blahopřejeme *4*
  • Neviem ako je to v súčasnej dobe, ale tak mesiac a pol dozadu myslím spomínalo HTC, že predali do toho času 100 000 headsetov. Oculus to má podobné. Ako stále to nie je veľa, ale ani žalostne málo (čo hore spomínaných 30K by naozaj bolo). Proste je to trh na ktorý sa už oplatí niečo vydať. Na AAA hry si ale zrejme počkáme. :-) Teším sa na avizovaný Fallout 4 a Doom budúci rok.
  • Vlastne, dovolte abych vas vzdelal o "neprodavanych hrach a skomirajicim trhu vr":
    Raw Data, prvni VR hra ktera ma 1milion dolaru za mesic
    http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-09-16-raw-data-the-first-vr-game-to-make-usd1m-in-a-month-report
    *1* Doufam, ze nekomu praskne zilka *2*
  • Neni to vtipny...
  • "Vis kolik lidi ma VR? Na steamu kolem 30k"
    - no, staci se podivat na steam spy, kolik lidi vlastni ruzne hry na virtualni realitu a zjistis, ze jsi decentne mimo o vic nez par set tisic... *1*
  • Tilwaen
    Assetto Corsa, Project cars, DiRT, Richard Burns, Forza Motosport, Gran Turismo, iRacing, F1, ...

    Já ti nevím, vlastně jenom celý jeden herní žánr.
  • Ty si žiadny VR headset ešte nikdy neskúšal, že? Keď si odmyslím závodné hry (ktoré môžeš ovládať volantom či jednoducho klávesnicou), tak ti poviem príklad na leteckom simulátore. Piloti snáď v rukách majú klávesnicu na ovládanie lietadla? Ovládajú ho predsa svojimi rukami. Ty ak používaš headset, tak máš do rúk ovládače, ktoré v hernom svete zastupujú tvoje ruky. A teda tak ako by si stláčal tlačidlá či posúval páky v reále, všetko toto budeš robiť ovládačmi. Klávesnicu proste nepoužiješ. Na to samozrejme musí byť daný simulátor pripravený.
  • Grafika stačí za 250E. Okolo tejto ceny máš GTX 1060 resp. RX 480. Procesor ti stačí moderná i5. Tá v pohode bude stíhať kŕmiť grafiku. To máš ďalších 250E. 16 GB RAM DDR4 - 100E (vysokotaktiované pamäte naozaj nevyužiješ, nepredpokladám, že by si využíval na hranie integrovanú GPU) Zdroj 600W účinnosť 89+ - 150E. Skrinka kvalitnejkšia midiTower - 150E. Základná doska - kvalitnejsia 200E. Disky - SSD za 150E, HDD za 70E. Bezdrôtové sluchátka - 120E. Monitor - 200E - a to hovorím o 24'' FHD IPS. Klavesnica a mys - 20E za bezdrotove perfierie

    Dokopy 1660E (44854.86 CZK). A to máš komplet PC, ktorý súčasné VR utiahne bez problémov. A to je PC s lepšou GPU než mám aktuálne ja a nemožem sa výkonovo sťažovať. Za headset dáš 20K a to si na výsledných 64854. Koľko dáš ze repraky je potom už len na tebe. Samozrejme takto si môžeš poskladať PC aj za 200K. Nielen za 100. A to čo si predviedol je tiež pekná demagógia. Počítaš s tým, že si musí každý kúpiť komplet nový PC? Tak to teda nie. U veľa ľudí stačí vymeniť grafickú kartu na aspoň 1060tku alebo 480tku a bude s VR v pohode ak nemá prehistorickú zostavu s 2jadrovým CPU. Teda väčšina ľudí nebude mať náklady 100K, ale oveľa nižšie.
  • Na závodné hry môžeš použiť volant aleno rovno klávesnicu so šípkami a medzerníkom namiesto brzdy. A teraz si predstav, že na zložitejšie simulátori ako napríklad tie letecké nebudeš používať žiadnu klávesnicu, Ale budeš priamo ovládať lietadlo v kokpite. Použiješ na to iba ovládače čo budeš mať v rukách. Piloti totiž nemajú v rukách klávesnicu, ale lietadlo ovládajú svojimi rukami. Ty si dnešné headsety ešte nemal možnosť vyskúšať, že?
  • Kde som prosím povedal, že to do roka bude mať každý? Toto je beh na dlhú trať. Ja ani nikde netvrdím, že sa to na 100% presadí. Ale čo ja môžem vedieť. Ty si v 93ťom videl VFX-1, tak vieš všetko. Vyskúšal si si niekedy aspoň jeden headset, či už len z princípu je to podľa teba niečo čo sa nepresadí? Ja nemám problém s tým, že je to dnes iba v segmente pre nadšencov. Ale nebudem tu prudiť nezmyslami spred 20 rokov. Podmienky sa odvtedy značne zmenili.
  • Nikoli, to jen ty zijes v bludu, tenkrat si to nikdo nekoupil ze stejnyho duvodu z jakyho si to nikdo nekoupi dneska. Pricemz tenkrat sem spali stejny mamlasove jako ty dneska. Taky vykrikovali, jak to do roka bude mit kazdej ...
  • 2mareknr: Tak pocitej se mnou ju? Grafarna za minimalne 12-15k (ktera to realne spis neda). K tomu odpovidajici CPU .. .dalsich 10, MB 5 ... ramka 5 ... nejaky to ssdcko dalsich 5 ... sme na 40. Zdroj case ... a dasli bizuterie kolem 50k. Monitor +10 (pokud se spokojis z lowendem). Takze mas sestavu za 60k ... a k tomu ... VR ... +20 a sme na 80k jenze to neni vsechno, jeste potrebujes ovladac, zvuk, ... tak to sme na 90 ... pricemz sotva splnujes minimalni pozadavky na to, aby to nejak fungovalo.
  • Jasne, tech vsech ... 1, mozna 2 hry ...
  • To nerieš. XY iba hľadá silou mocou dôvody pre svoj názor, že dnešné VR je na nič. Tak prečo si prvoplánovo nepovymýšlať hocičo len aby to vyzeralo zle.
  • BTW. S HW, ktorý utiahne 4K, bez problémov utiahneš aktuálnu VR a to už aj s dosť dobrým obrazom. Samozrejme, že sa to 4K nevyrovná, ale v porovnaní s minulosťou je to oveľa lepšie. Už keď rád porovnávaš tehcnológie medzi ktorými je rozdiel viac ako 20 rokov. Takže ak to zhrniem. Hry, ktoré sú robené pre VR je oveľa lepšie si zahrať v headsetoch ako na monitore. Keď ale chceš hrať AAA hru s parádnou grafikou, tak si ju zahráš už len kvôli grafike klasicky na monitore. Fakt v tom nevidím problém.
  • Záleží od toho čo si vyberieš. Oculus dodáva aj vstavané sluchátka, ktoré si môžeš odobrať ak máš nejaké vlastné. Vive má klasický jack pre obyčajné sluchátka, ktoré môžeš na headset pripojiť. Určite je lepšie mať vlastné klasické sluchátka (v prípade Oculusu sú ale kvalitné aj tie, ktoré dodávajú), ale nie je to jediné riešenie.
  • Ďalší nadutý mudrlant čo všetko videl a všetko vie. A ešte si myslí, že je aj dobrý veštec. Každý úspešný produkt sa tiež predával na začiatku v miliónoch? Pokiaľ výroba pokročí, klesne aj cena HW. Ak sa na to výrobci vykašlú, tak to samozrejme uhnije a pôjdeme ďalej. Teraz sme ale vo fáze kde sa budú dať VR headsety využiť aj inak ako na hranie a pozeranie filmov. Nie ako pred 20timi rokmi kde si sa mohol akurát tak hrať. Doba proste pokročila. Už nežijeme v 90tych rokoch. A to sa týka aj vývoja samotných hier či SW. Veľa herných štúdií používa veľký herný engine, ktorý podporu pre VR už má zabudovanú. Sice to nie je ako lusknutie prstami, ale už to nie je ako kedysi. Vďaka tomu vzniká dosť obsahu pre VR už dnes. Každý týždeň víde niečo nové. Samozrejme na väčšie hry je treba počkať, ale z toho čo je k dispozícii sa dá povyberať viacero zaujímavých hier. Už to nie sú iba demá.
  • Ale kde. tak to vôbec nie je. Doporučné GPU boli 970tka a jej ekvivalent u AMD. Nad úroveň týchto kariet z nižšieho high-endu si sa dostal aktuálnymi mainstream grafikami v podobe GTX 1060 6GB a RX 480 8GB. To je fakt až tak mimo? Jediné s čím sa dá súhlasiť je, že samotné headsety sú drahé. Ale tu keď ich porovnáš s tvojou spomínanpu minulosťou, sú technologicky oveľa ďalej a sú o polovicu lacnejšie. Stoja totiž okolo 800$. VFX-1 stál 1500$ vo svojej dobe a to dnešným zariadeniam nesiahal ani po členky. A to nehovorím o sprostredkovanom zážitku, ktorý s vtedajšou grafikou ani náhodou nemôže konkurovať dnešnej dobe. Toto porovnávanie s minulosťou je úplne mimo.
    Rozlíšenie smaozrejme nie je ideálne. To hovorím aj ja. Ale už je akceptovateľné. Fakt si to vyskúšaj. Hra s Oculusom či Vive ponúka oveľa lepší zážitok ako monitor. Hádam nemusím vysvetľovať, že je úplne iné keď sa na hernú scénu pozeráš cez monitor a keď v tej hernej scéne naozaj si. Čo sa týka FPS tak si naštuduj čo znamená pojem asynchónny warp. Je to jedna z metód ako docieliť plynulosť obrazu aj pri nižšej ako odporúčanej hladine FPS. Samozrejme čim viac snímkov sa dopočítava, tým horšie, ale plynulosť je fakt dobrá. Ja používam Vive s GTX 780 a stačí na väčšinu vecí úplne bez problémov. Dnešný mainstream je výkonovo citeľne ďalej, takže o tom ani písať nebudem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit