Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PCGAMER: Bugs in Kingdom Come
    goo.gl/iXLwtx
  • Sem zkouknul dalsi ... pres plot se leze tak, ze vyskocite do vzduchu, odlevitujete pres plot a za nim dopadnete na zem (to kdybyste to nevedeli). Stolba zasadne prochazi zkrz kone. Zbrojny lid chcipne po spatnem pohledu pres ostri mece ... (jako sorry, ale jestli takle vypada zapichnuti nekoho ...lol). Tohle ze je realistickej serm? Jn, to takhle kdyz clovek do nekoho vrazi mec, tak to vlastne neni nikde a nijak videt, ani zadna krev na obleceni, ani nemusi ten mec pak vytahovat ....

    Vubec boj je nejvetsi trapas cely hry, nic horsiho sem za poslednich 10 let nevidel, a to ani v pripade one man show. Naprosto postrada jakoukoli dynamiku, samozrejme Vavra nemuze tusit, ze to se dela tak, ze hrac dava 2-3 kroky dopredu, aby postava mohla jednotlivy udery plynule navazovat ... s tim ze blokovani sekvenci muze prerusit.

    Vsechny postavy maji konzistenci hadrovyho panaka. Ne ze by to nebylo i jinde, ale Vavra vykrikuje jak to vsichni delaj blbe. Study chudent ... mno proste ta lopata z nemanic kdyz uz by teda nekde zapichla lidi ve zbroji, tak by tu (ve stredoveku hodne nakladnou) zbroj nejspis nahazela pres kone ... a na nem odtahla do vsi k prodeji (obecnej problem vsech her, ale sme opet u Vavry, ze nezvladaj logickej svoz koristi).

    Jo kun ... doporucuju si jit nakyho prohlidnout, teda specielne Vavrovi ... copak asi tak udela kun !SAM! kdyz je pred nim prekazka? Mno bud ji preskoci (!SAM!) nebo zastavi. Vavra doma kdyz kde proti dverim tak do nich zjevne v plny rychlosti vrazi (pokazdy) kdyz nejsou zrovna otevreny. A cely to opakuje, nejspis dokud mu nekdo ty dvere neprijde otevrit. Jezdec se na koni defakto jen drzi.
    • Blue.Shark
      Už to spolkni
    • Kvok kvok kvok
  • Mne by zajimalo jak to bude s WH do budoucna. Kdyz ma 70% podil ve studiu Bakala tak je otazka jak maji vyresene prava na dalsi pokracovani, ochranne znamky atd. Hra je evidentne uspesna a vydela spoustu penez a ty snad budou investovani do dalsiho vyvoje, ale jestli vetsinu shrabne Bakala tak to neni moc jiste. Snad maji dobre postavene smlouvy a po umoreni investice a nejakem tom zhodnoceni zustane vetsina Vavrovi a spol. Ale pokud WH malem zbankrotovali pred vstupem Bakaly tak buhvi na jake podminky pristoupili. Osobne bych byl rad kdyby se tvurci diky ziskanym financim uplne osamostatnili a nepotrebovali zadne investory. Na druhou stranu je WH s jednim zamestnancem vlastne prazna schranka a tak by nemel byt problem zacit znovu a lepe:)
    • Ty ses naivista. Investor shrabne svoji investici (= 100% toho co do toho dal) a pak, silou svyho 70% podilu dalsich 70% (pokud teda neco zbude, coz neni vubec jisty). Vzhledem k tomu jak probihal vyvoj, kdy zebrali o dalsich prachy a Xkrat to odkladali a presto to vylezlo ve stavu v jakym to vylezlo (ty bugy nikdo nikdy neodstrani) by musel bejt blazen kdyby jim nechal jedinou korunu navic.
  • Veskoslav
    Po 13 hodinách:
    1. Jeden šílený glitch a to, že mi "umřel" kůň a nejde přivolat. Jediné řešení je koupit si nového. Ukradený kůň nejde přivolat:)
    2. 3 pády hry.
    3. Propady FPS při začátcích hovorů až na 15 fps.
    4. Děsivě pitomé otevírání zámků (nakonec se to dá, ale člověk si připadá jak železářství, když musí nosit tolik paklíčů).

    Jinak hra samotná je skutečně pecka:) Zrovna jsem "přepadl" tábor banditů. Nejprve jsem jim otrávil víno, takže 2 z 6 umřeli na otravu ve spánku, další dva jsem zardousil ve spánku, jeden utekl a velitel umřel na otravu jeden a "vyčerpáním":) Módem bych ideálně řešit skript na sbíraní bylin, to mě neskutečně štve a je to trochu zbytečnost. Jinak je fajn, že spousta úkolů má více řešení a člověk musí přemýšlet, zdali se mu daná situace vyplatí řešit krádeží, mírným slovem nebo dokonce zabitím.
    • Nacitani dialogu je prece dan za to, ze nemluvis s preddefinovanym panakem, ale s obyvatelem ekosystemu, kterej dynamicky reaguje na to, co se kolem nej deje a aby si situaci vyhodnotil a aktualizoval, musi si ji nacist z kolektivniho vedomi a to neni malej obsah dat. Jinde to nedajdes a pridana hodnota za ty mikroloadingy rozhodne stoji.

      Jedina podivnost je saving. Absolutne chapu designerskej uhel pohledu a argumentaci, ale fakticky to haze nejvetsi klacky pod nohy tem, co system ukladani nechteji a priory zneuzivat. Opakovani hernich useku ve hre plny mikromanagementu a na ohromny rozloze otevrenyho sveta je zkratka absolutne zbytecny tlaceni na pilu. DRM analogie je tu myslim na miste. Nejvic prekazi poctive kupujicim a pirati si ji pro svoje ucely stejne jednou nevyhnutelne prolomi.

      Blby je, ze ja si Prijd Kralovstni Tve chci zahrat na konzoli a tam se asi opakovanymu hrani urcitych casti nevyhnu (narozdil od jiz zmodovane PC verze). Kdyz budu potrebovat hru vypnout, tak ji vypnu a jestlize se ulozeni bude opakovane vytvaret treba i pul hodiny pred samotnym vypnutim, tak to budu mit fakt desnou chut, pri kazdym zapnutim hry opakovat jiz odehrany useky. Jako by jeden sledoval serial, s tim, ze pred kazdym novym dilem musi povinne shlednout pulhodinu z dilu minuleho.

      Papezeni papezstejsi nez je zdravo, pane Vavro! Uz se tesim, az si za mesic/dva/tri zahraju.
      • "Nacitani dialogu je prece dan za to, ze nemluvis s preddefinovanym panakem, ale s obyvatelem ekosystemu, kterej dynamicky reaguje na to, co se kolem nej deje a aby si situaci vyhodnotil a aktualizoval, musi si ji nacist z kolektivniho vedomi a to neni malej obsah dat. Jinde to nedajdes a pridana hodnota za ty mikroloadingy rozhodne stoji."


        Uvidíš sám, že je to jako v každé hře. Sice ne tak mrtvé jako v Zaklínači 3, kde ani Marigold nereaguje na vývoj události, ale v globále jsou to zase panáci. Ten loading vidíš hned ve Skalici v prologu u prvního questu, tam nemají co vyhodnocovat.
        • Jakoze je v ty dobe system kolektivniho vedomi vypnutej? Pochybuju.
          • ty jsi přišel z budoucnosti?
        • To bude obycajne nacitavanie textur.
          • taky si to myslím, ta hra má celkově obecně velký problém se streamingem textur. Opravdu nechápu, kde je chyba, nejsem na tohle expert, vždycky jsem v tomhle považoval cryengine za top, navíc ta hra rozhodně nemá žádné 4K textury, takže ani tohle nemůže být omluva. Zrovna při historickém RPG, bych právě nejvíce na grafice ocenil kvalitní textury.
  • Kombat je totalne nehratelny hnus. Prskat quicktime eventy v 2018. Ach.
    Lockpick je totalne nepouzitelny hnus. Bez modu bych to ani nezkousel.
    Savy totalni blaznovstvi. Totalne zabagovana hra ktera si spadne kdy se ji zachce a nedat tam quicksave. To uz neni rozhodnuti to je fet.
    Jinak to nemusi byt spatna hra. Jeste pul roku patchu a mozna se to bude dat i hrat.
    • Jinými slovy - kombat je nehratelný, protože ses ho nehraješ správně. Lockpick je totálně nepoužitelný, protože máš slabý skill a neumíš to / nechceš to umět. Padání? Mám nahráno zatím 30 hodin a nespadlo to ani jednou (na PC). Něříkám, že je ta hra bez chyby, občas mě naštve natolik, že mám chuť ji smazat, ale když už kritiku, tak aspoň kritizuj to, co opravdu nefunguje :-)
      • A z mechaniky strileni luku se mi chce brečet.
        OK s mečem se to neda hrat tak nabidnout hraci alternativu.
        Jeste horsi nez prvni moznost.
        A v kombinaci se sfetovanym save systemem se to ani neda vlastne naučit.
        S nekym se teda poperete. On vas instatne zabije protze se to proste neda hrat. A muzete to hrat hodku zas.
        10/10 goty *13*
        • když se ti chce brečet, tak se vybreč. uleví se ti, joudo
      • Lol. Nehratelne navrhnuta mechanika, nehrajes ji spravne. :D
        Se mi jeste nestalo v zadny hre abych se boji aktivne vyhejbal jen kuli tomu abych ten hnus nemusel podstupovat.
        A klikat naky jebly QTE jako robot a sledovat ikonu o 4x4 pxelu. TY VOLE.
        • Ano, jsi prostě lama a smiř se s tím. Mrkni na youtube, kdejaké děcko si ten systém osvojilo a dává tam ty combaty s prstem v nose.
      • Je to Jouda. Takový mlynářovic Péťa. ;)
  • to si tak vesele pytlačím v lese a říkám si, "škoda že tu nechoděj nějaký hajný nebo myslivci co by vám to mohli překazit, ale co, ani Vávra holt nemohl myslet na všechno" no a dneska mě tam ten hajnej v lese fakt nachytal, musel sem ho uplatit a sebral mi všechno napytlačený maso a paroží, to sem fakt čuměl *1*
    • Coffin.Corner
      Vůbec bych se nedivil, kdyby tam byla i sojka bonzačka :)
    • A sekyru ti nevzal ?
      • Když uvážím, že sekyra je za dva zlatý a topůrko za tolar, tak nechci ani domyslet, kolik to dělá v groších...

        *3*
  • Zajímavé: https://goo.gl/a6uomV
    • Ani moc ne, Fáral je blb. Stačí že o Mafii 3 tvrdí, že je to úspěch.
  • Čekám na opravný patch a možná si hru koupím, zatím mě stačily gameplay videa, je to zabugované až moc na můj vkus. Blikání textur mně nevadí, ale lítání, točení a teleportace NPC by se měly opravit. Každopádně je tak trochu zázrak, že Kingdom Come drží i přes bugy pohromadě a hra nepadá. Očekávám:

    1) jednodušší lockpicking, 2) save kdykoliv a kdekoliv, 3) nelétající koně, 4) nelétajícího Henryho, 5) přeskočení černé obrazovky před rozhovorem optimalizací enginu, 6) lepší pathfinding NPC, 7) využití dvanácti až šestnácti jádra na 100 % + lepší podpora GPU, 8) 60 fps ve 4K (mám PC vybavené HW za 100 tisíc a stejně mám v průměru 40 fps na 4K), 9) chci zpátky teselaci a úroveň stínování a grafiky z beta berze, tuhle osekanou grafiku si strčte za klobouk. *16*

    Zatím hodnotím 7/10. 10/10 za příběh, 7/10 za hratelnost, 8/10 za grafiku a 4/10 za optimalizaci. Spravte bugy a vraťte zpátky grafiku z beta verze a zvýším hodnocení na 9/10.
    • lockpicking uz snad jednodussi ani bejt nemuze, chce to mit trochu natrenovanou postavu a pak uz je diky mysi pro decka, kdo hraje na packovaci, jeho chyba, ma hrat na necem poradnym
    • Hodnotit hratelnost RPG podle gameplay videí? Tyvoe vždyť RPG je snad o tom, že TY si rozhodneš co chceš a ne nějaký ňouma na jůtubu
    • Save kdekoliv je BS, hru to dost zkazí...

      Co se bugů týče, tak jsem za těch něco málo přez 10hodin narazil na 2 malé bugy a jinak nic víc...
      • Vycházel jsem z toho videa, co postoval ucho (o jeden příspěvek níž), tam je bugů víc než dost.
        • Save kdekoliv funguje. Tahám si sebou 10 sejvovic, a ukládám kdekoliv kde mi hrozí neúspěch, a požití alkoholu dá postavě dobrý bonusy. Ve finále tenhle systém není zas tak špatný jak si někteří myslí. Jen to chce optimalizovat svoje přijmi a výdaje, potom člověk může běhat v plném plechu, mít drahé oblečení a ukládat dle libosti.
  • ucho
    https://youtu.be/bAFnijnPYGU?t=2m20s

    hodně dobré. doporučuji celé video.
    • dík *1*
    • Vávra dal do hry i Šemíka (4:22), ale to se o pěkných pár set let spletl. *4*
      • Veskoslav
        Ty musíš být hrozný suchar. Nepsal jsi do CD Projektu, jakto, že mají mrtvého asasína ve hře? Nebo proč je Jango Fett jako vesničan? *7*
    • To dela youtube nebo je KC tak divne rozmazany? Dival jsem se na gameplay od typka MathasGames a prvni dil ma normalne ostry a v druhem, kdy dokoncil ten uvod je to najednou jak pres igelit...
      • Někde jsem četl, že v Kingdom Come půjde po nejnovějším patchi hrát za ženu a bude s ní možné plavat v hradní nádrží v plavkách, je to pravda Michale?
        • To by bylo skvele, ale tady v nebi je pomaly internet, takze si to neoverim.
          • Vážení,

            v Curychu máme už opatchováno a potvrzuji, jen plavky nejsou z polyesteru, je to 100 % bavlna, navíc je potřeba hlídat si menstruační cyklus, jinak hrozí zvýšené riziko infekce, u Henryho samozřejmě bez problému, ale jeho plavky vidět nikomu nepřeji.
      • ucho
        spis youtube (a neco muzou byt zaznamy z twitche, takze to mohlo projit vice komprimovanim). dnes jsem to chvilku zkoušel na PS4 Pro a vypadá to celkem v pohodě. pobavilo mě, když jsem dal pěstí slepici. zbyde z ní jen mrtvolka bez peří a zrovna stála na svahu, tak začala válet sudy dolů. vypadá to divně a trochu creepy, ale pobavilo.
  • Něco ohledně nepoužitelného koně mimo cesty a nefunkčního soubojového systému při větším počtu aktérů by nebylo? Řekl bych, že tohle jsou mnohem větší problémy, než obtížné páčení zámků, které se dá nacvičit. Když se mi ale kůň zasekává o každý ztrouchnivělý klacek, s tím nic nenadělám, že ne?
    • To je ta Vavrovo AI kone, kterou delali 5 let a pak ji splachli do kanalu.
    • mimo cesty mas vlastni nohy, nebo uz jsi videl kone horolezce? kone, co by ti projizdel hustym rostim?

      s konem se da jezdit vsude na pohodu, taky je dobry investovat neco do jeho vybaveni
    • me spis vadi, ze je to v podstate ,,pribehova,, hra a ten pribeh a questy zatim nic moc...Jezdim od certa k dablu, kecam se samyma nestastnikama o vecech co me nezajimaji a prtom plnim z valne vetsiny hlavni pribeh.
    • Lukass
      Nevim proc hraci nepockaji az bude hra hratelna a nebude v beta stavu. Ja pockam klidne do vanoc a vubec mne to netrapi. Hru si pak uziju v top kvalite a moznostech

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit