Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    nepoužívám... *3*
  • zadna
  • Žádná?? *15* *15* Jdi se raději ještě učit chlapče...
  • Jeste bych pockal, processory co jsou momentalne na trhu jsou deravy.
    Brzo vyjdou updaty vsech OS, ktere je zpomali cca o 30%. Princip ty zaplaty je v tom, ze musi po kazde operaci cistit pamet CPU, proto je to tak narocny: https://www.root.cz/clanky/procesory-intel-maji-vaznou-hardwarovou-chybu-zaplata-vyrazne-snizuje-vykon/
  • Samozrejme ze ti to utahne :-D
    A utahla by to i i5ka
  • 4 jádra využívalo už GTA IV v roce 2008, bez nich jsi mohl zapomenout na plynulý framerate, tak mi neříkej, že za 10 let rozšíření vícejádrových CPU na ně vývojáři bezdůvodně hážou bobek.
  • Tak ja frcim uz nejaku dobu na i72600K resp co vysla. Menim len GPU tak len ma zaujima do kedy to bude mozne...ale ako som pozeral tak GTX1070 by to malo stale utiahnut. Pripadne ale skor chcem ist do 2070 ked tak. Ale diky za info. Predsa len od kedy som zlozil PC uz to nesledujem a to je par rokov spat :D
  • KrPa
    Tak hlavne odhod vsechny vyrobky applu a samsungu *3*
  • Inquisitor
    Já se zrovna chystám složit nový pc a deska není problém. Ale po dlouhých letech jsem zavítal na e-shopy abych se podíval na komponenty co chci a dobrá půlka není vůbec na skladě, čekací doby měsíc apod.. To zásobování nějak vázne, jsem myslel, že dneska už je to trochu lepší.
  • Konkretne ten celeron mozna jo, to byla prehanka, stejne uz to dneska nikdo nesezene *4*
    Ale pointa je v tom, ze COKOLI co je na trhu v CPU bottleneck nebude. Zadna hra na trhu nevyuziva vic nez 2 jadra. Zadna. A veskerej vykon je presunutej na grafiku, takze dulezity jsou grafika, pameti a sbernice mezi tim (mainboard).

    Z CPU ti dneska staci absolutne cokoli co na trhu najdes. Pokud si koupis vykonnej, tak to ma vyhodu jenom v tom, ze je v provozu studenejsi, takze ti MOZNA dyl vydrzi. Ale to je jen teorie.
  • a nebude mat to stare dvojadro problem utiahnut taku GTX1080 ? Nevznikne tam bottleneck ?
    pytam sa seriozne nie ze by som chcel podryvat. Uz nejaku dobu to do hlbky nesledujem. Skor len okrajovo si nieco precitam z noviniek.
  • Najdete si na googlu kolik processoru i ty nejnarocnejsi hry vyuzijou, zjistite, ze i na to nejnarocnejsi Vam staci starej 2 jadrovej celeron, kterej uz se ani neda sehnat jak je starej.

    V dnesni dobe mam spis problem sehnat dobrou desku, ktera neblika jak hracka od vientamskyho stankare.
  • skaven
    ked ti narastu horne fps, a sucasne klesnu min fps, na priemere to neuvidis, preto su testy priemerov na smiech. najlepsi je test 99percentilu, kde sa drzia fps vacsinu casu
  • Krescz
    jsem si říkal, proč dneska každý skládá pc s AMD čipy :D
  • Tenhle test jsem neviděl, já už nemůžu najít kde jsem na to koukal. Ale na konci tohoto testu, co jsi sem linkul píšou, že časem se to zlepší, tak nezbývá než doufat.
    Hlavně je zajímavé, že se naopak zase zvýšil max počet FPS, takže průměrné nejsou o tolik horší.

    Ale k článku, aby Intel nepřišel zase pozdě, AMD má vydat novější revizi Ryzenů a možná i ve stejnou nebo hodně podobnou dobu. Já na kompu šetřit, tak jsem hodně na vážkách, jestli ten měsíc dva nepočkat a nejít právě do toho nového ryzenu, kdybych měl čekat na B360. A to jsem na Intel nedal dopustit.
    Podle mě za poslední půl rok sekají přešlap za přešlapem, který by je mohl v budoucnu stát hodně.
  • Otazka zda jak rikas by byl propad absolutni tedy o 5 FPS a nebo procentni spis. Tedy když z 80 na 75 je cca 6 %, pak pokles z 30 FPS o 6% by mohl byt nekde okolo 28 FPS, a to se tez da prezit. Pokud by to bylo stabilních 28 a ne kolisani 4 > 45 >6 >30 > 28>40 > 8 atd..
  • skaven
    tak B360 dosku nekupis k 8700K vsak, ale k nejakej i3 alebo i5
    https://diit.cz/clanek/propady-vykonu-intelu-po-zaplate-meltdown
    je tam jeden test tomb raidera. pokles min fps z 87 na 59 v jednom teste a zo 62fps na 38 fps v dalsom teste (i7 8700)
    takze sa to tyka aj high endu.
  • Anální neckbeard GGG *1* *1*
  • Ono to zase tak horký nebude, co jsem koukal na testy, tak to zase tak hrozný, abych si rozmyslel nákup intelu, neni.
    Když budes mít 100FPS, tak když zprůměruju ty propady jedná se cca o 5 FPS, který naženeš zase tím že procák trošku nataktuješ.
    A i kdyby ne, tak jestli ti to bude při tomhle frame rate padat z místo 80FPS na 75FPS, věř mi že to nepoznáš. *5*
    Tenhle problém má cenu řešit při nákupu levnějších strojů, podle mého. Protože min FPS z místo 30 na 25FPS už je vidět dost. *10*
  • TheGGG
    díky neci... jedny zadní vrátka CIA, NSA, Zednářů, Bilderbergu už v PC mám...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit