Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já se na Unreal Engine 4 těšil hodně, ale po tom co ukázali to tech demo jsem byl poměrně zklamanej. Samozřejmě těžko usuzovat s takhle krátký prezentace, ale v tomhle na mě udělal daleko větší dojem engine od Square Enix a jejich tech demo Agni' s Philosophy. Tam jsem měl pocit, že to vypadá skoro jako proslavený Blizzardský CGI filmečky.

    UE 4 (ale vlastně i UE3) se podle mě hodí spíš na takový to pseudo stvárnění reality jako různý sci-fi a fantasy prostředí, ale větší podání reality podle mě nabízí CryEngine popř. ten novej engine od Square Enix.

    Uvidíme až představí CryTek ten CryEngine se všema fičurama jak to bude vypadat ale já musim souhlasit s tím, že UE 4 toho moc v tom technologickym demu nepředvedl.
    • Jáj ty lama, v com ta ako sklamal ? v uzasnom SDK? V uzasnych grafickych posunoch ? Ked som videl ze tam maju SSS, miliony castic atd, ako epicky engine.

      Ale lamky budu blabotat furt.

      Tesim sa na mnoho hier ktore v UE4 pridu (tak ako UE3)... Na rozdiel od trapnych CryEnginov kde mame tak Crysis a tym to asi tak hasne.
      • Majore ted budu hooodne hnusnej :D
        Vrat se zas od kud jsi prisel ! Pokud uprednostnujes kvantitu nad kvalitou OK je to tvoje vec ,ale necpi ty svoje moudra tady nikomu . Unrea 4 engine toho moc nepredved a ten milion castic sis precet v reklamnich materialech . Pochybuju zes je pocital :D
    • No ona ta zprava je spise pro ty co se zajimaji o vyvoj her nez pro hrace. Zatim co oba zminovane enginy si muzes stahnout i ty tak ten od Square Enix (nevim o tom) ne.

      A volumetricke koure a dynamic particle illumination je totalni bomba.

      http://www.youtube.com/watch?v=MOvfn1p92_8
    • Podobny pocit mam i ja.Ostatne i ten UE3 na me pusobil vzdy tak nejak umele a vetsina vyvojaru s nim moc pracovat neumelo-preplacane efektama,zejmena v zacatcich,kdy se chteli vsichni blejsknout,co vsechno ta jejich hra umi.
      Takovy Source engine nebo engine,na kterem bezel Stalker na me i pres sve stari pusobily vzdy lepe nez vetsina UE3 her.
      A u UE4 to na me pusobi podobne.Jediny co na me opravdu zapusobilo byl ten prulet nad horama.Na druhou stranu je pochopitelne,ze pri predvadecce chteji ukazat vse co engine umi a zalezi pak na vyvojarich,jak s tim enginem budou umet pracovat.
      Ale celkove na me udelala predvadecka od SE lepsi dojem.
    • Napsal jsi to přesně, tam totiž UE vždy patřil a patřit asi i bude...
  • Popravdě, Cevat si může tvrdit co chce, otázkou je zda mu to věřit. Hry Cryteku nejsou nijak skvělé (jediná opravu dobrá hra od nich bylo Far Cry) a skvělá technika to nezachrání. Spíš ten jeho komentář beru jako závistivou poznámku ke studiu které je úspěšnější.

    K enginu UE4-Samotný Unreal Engine 4 zatím ukázal jen pár krátkých videí tudíž nelze moc soudit, i tak ona videa ukázala že ten engine prostě umí, je na úrovni a je jen málo enginů (pokud vůbec) co se mu mohou rovnat.
    Na finální souzení ale počkejme až na něm poběží nějaké ty hry, až pak se totiž uvidí o ten engine opravdu zvládne i v herních podmínkách.
  • Epic a cry jsou dvě věci , v crysis 1 jsem 30min nastavoval abych mohl plynule hrát , v unrealu jsem akorák dal 8x vyhlazování a když to padalo k 25fps tak sem tam dal jenom 4x , takže pokud jste neměli 2 grafiky tak v crysis 1 jsette si o nastavení na MAX mohli nechat zdát , a krom fyziky skoro to samé
    • To je ještě dobrý... já když jsem to na starém stroji nainstaloval a chtěl spustit, tak mě to koplo s tím, že moje GPU není podporována *15* (GeForce 5600 FX 128 RAM, kamarád měl tu samou ale ne tu osekanou FX a hrál to na medium... kde je asi problém? *1*)
      • To bych teda chtel videt . Dyt ta tvoje karta nepodporuje ani Shadery 3.0 jede jen na 2.0
    • Crysis 1 taky hardwarovymi naroky tenkrat docela predbehl dobu ale kdyz na to prislo tak jsem to proste nainstaloval, nastavil medium a hral.
      • smejki
        to předběhl, ale každej jarin ignoroval skvělé rozškálování nastavení, dal High a mohl se pak <>posrat vzteky, že se mu to dře. Tvůrci se na tohle měli vyprdnut, dát Medium jako High a to skutečné High vydat po roce jako HD pack. Ve výsledku by to vypadalo stejně, ale byli by ušetřeni toho držkování. #wisdomofcrowds
        • "Tvůrci se na tohle měli vyprdnut, dát Medium jako High a to skutečné High vydat po roce jako HD pack."

          Presne toto spravili s Crysis 2 a nakoniec sa to nepáčilo ani jarinom, ani františkom *15* má to ťažké ten Cevat, nezavďačí sa nikdy nikomu *1*
          • smejki
            tam to zas podělali tím, že HD pack mohl být klidně v základu. High v Crysis 2 byl zas na dnešní PC hardware podstřelený.
          • Hairy_Ass
            Jenže v době Crysis 2 už to na high většina rozchodila.
        • Asi neocekavali tolik natvrdlych "jarinu" a cekali,ze jim to dojde.Nedoslo *1*
          • smejki
            no jo, marketovat to může člověk jak chce, ale jakmile se vymyká standardnímu modelu, je v loji, pokud novoty nepodá skutečně polopatě.
    • Trol.diskuzni
      Tak to jsi stejně lame jako je UE. *5*
  • smejki
    Krom toho, že nahazují ramena před hráčskou obcí, nějak nechápu, co se komu tímhle snaží sdělit. Mít s tříletým předstihem technologie, které se využívají jen na minoritním trhu (jímž PC prostě je) a ještě v neefektivní podobě (viz kauza úděsné implementace DX11 v Crysis 2, která - možná záměrně - zvýhodňovala karty od nVidie), taky může značit, že se kucí ženou dopředu až zbytečně rychle a tudíž možná blbě.
    • tak zase je dobrý mít trošku náskok, jelikož oni už trošku počítají s next-gen, pak by mohli být zase dost pozadu a ten potenciál konzolí plně nevyužít
  • DangerousDave
    K tým technológiám - problém je v tom, že aj keď cryengine 3+/4 bude obsahovať nejaké novšie technológie budú to už iba menšie nadstavby tých stávajúcich. Nepriame osvetlenie bol už taký posledný kameň, ktorý výrazne posunie vizuálnu úroven (pred príchodom raytracingu). Zlepšovať sa budú predovšetkým výpočty týchto technológií (napríkad výpočet GI zatial prebieha iba vo veľmi obmedzenej a vysoko interpolovanej miere), takisto tessellácia sa používa iba velmi obmedzene, tiene stále nie sú dostatočne "soft" a plne dynamické v celej hre.

    preto sa obávam, že cryengine pravdepodobne premrhal šancu presadiť sa, kým mal ešte výraznú technologickú výhodu. Momentálne sú to viacmenej vyrovnané enginy ale s tým, že UE má okrem ceny a iných výhod obrovské vývojárske zázemie ktoré sa teraz ešte viac rozšíri.
    • Podle me by vubec nebyl problem do obou enginu napraskat technologie, ktere by byly jeste za hranici soucasnych nejvykonnejsich pc, ale ono je to spis o te optimalizaci a pouzitelnosti, si myslim. Takze kluci a holky co delaj CryEngine mi pride, ze si chteji tak nak u lidi splhnout, ze podivejte se, to mi sme meli a mohli mit davno. Coz Epic taky mohl mit davno, ale proc...
      • DangerousDave
        niekedy mám pocit, že píšem hrozne nezrozumitelne, pretože nijak inak si neviem vysvetliť reakciu ako je napríklad tá tvoja. Samozrejme nie je problém implementovať technológie ktoré nerozbehnú ani počítače NASA, ja ale píšem o tom, že všetky zásadné technológie k viacmenej fotorealistickej grafike UE4 obsahuje (okrem raytracingu) a preto aj keď sa príde s niečim novým bude to už iba nadstavba toho súčasného alebo niečo so zanedbatelným dopadom na vizuál.
        • Ze je dalsi verze nadstavba te predchozi a ze z ni vychazi je tak jasne, ze to nema cenu nic k tomu psat :)
          • Nevim proc nejde reagovat na ty posledni prispevky...Ale jak s robotronem nesouhlasim tak tady ma pravdu i u pozdejsich prispevku.
          • Tak to nevim, ja mam trochu zkusenosti s tvorbou her, ale engine si na ty svy maly blbinky pisu sam. Me to co pises pride ze to spolu velice souvisi, ale samo do toho tolik nevidim :)
            • A tim chces rict jako co? Ze pracujes jako herni vyvojar nekde? Tak se pochlub na jakych hrach si delal a tak. Samozrejme budu radeji naslouchat cloveku se zkusenostma, ktery je dal nez ja a o vecech toho vi vic. Ale skoro urazet mi prijde zbytecne....
            • DangerousDave
              Hammer, Qoole, QERadiant, Sandbox e., UnrealEd + profi softy 3DS, XSI, Maya, renderery maxwell, vray, MR. Ale nedaj sa rušiť, ty si tu lietadlo...
            • A ty do toho vidis? Mas zkusenosti s Unreal Enginem, nebo CryEnginem, delas hry?
            • DangerousDave
              "ale samo do toho tolik nevidim "
              asi tak
          • DangerousDave
            engine a technológie ktoré ten engine obsahuje sú tak trochu rozdielne veci *7*
  • Ten obrazek krajiny jste meli u novinky o Warhorse hre. Takze je to teda z Crysis 3? Kdyz se to objevi po najeti? Nevypada to jak z Crysis 3...
    • PreidaQ
      http://warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&lang=cz
      Screenshot z CryEngine 3 z propagačních materiálů Cryteku. (© Crytek)

      To asi není žádná hra, to jen prezentuje engine.
      • A ja myslel ze uz tam jenom pridaj bratra Zisku, povozy a vojsko a jedem :)
        • Hairy_Ass
          No, teď by se někdy měl objevit další blog na Warhorse stránkách o tom, jaký mají představy o herním světě v té jejich hře. Alespoň to padlo v posledním podcastu.
        • to by jsi opravdu jen jezdil s Žižkou na koni po krajině, nic víc :)
          • Tak naky mesto pro vypleneni by se tam taky pridalo :)
            • jasně já to tak taky bral, ale jen jsem to takhle okomentoval, kdyžtak se nezlob ;)
            • Teda takhle me tahat za slovo, tc. Bylo prece jen tak recnicky zvolani :)
            • já jen reagoval na tvé "jenom", jak jsi psal: "uz tam jenom pridaj bratra Zisku, povozy a vojsko a jedem", tudíž to působilo tak, že by se to dalo udělat za pár chvil a za rok to mohlo vyjít ;)
            • To snad vim ne. Casu na to maji dost :)
            • jenže "ono se" samo nepřidá a přidat město není jen lousknutí prstem :)
          • Hairy_Ass
            Simulace přesunu vojska? To by se asi moc dobře neprodávalo. *3*
            • Hairy_Ass
              Jako Army Transport Tycoon? *1*
            • Proc? kupoval bys jim novy povozy ktere by umoznovali lepe a efektnivneji uspokojovat jejich potreby a uvezli by vice jidla a piti kdyz se utaborite tak bys v noci stouchal do strazi aby nespali. Penize a jidlo bys ziskaval lovem a obcasym prepadem a vyplenenim nejake vysky no a kdyz by se konecne dorazilo k nepratelskemu opevneni byl by konec mise :D
            • možná, s nějakou stupidní AI :D
  • Po pravdě řečeno je Cryengine 3 méně výkonný, než Cryengine 1 dokončený v roce 2006! Cryengine 3 byl přizpůsoben na konzoloidní porty her a svým potenciálem jej hravě zvládá HW sestava z roku 2005, UE4 je ještě méně výkonný než Cryengine 3, patří do roku 2004. Ve vývoji jdeme stále nazpátek, aby nižší střední třída mohla platit a hrát nekvalitní hry na svých nekvalitních a nevýkonných konzolích, deskotpový hráč dostává akorát na zadek.
    • CryEngine jedna urcite neni dokoncenej v roce 2006 . Myslis asi druhou generaci na ktere bezel prvni dil Crysis . A Unreal 4 Engine urcite neni min vykonej nez soucasne technologie co mas na aktualnich platformach . Po pravde receno nektere sceny v tom tech demu na Samarithan a nebo ted na Unreal 4 si muze nejakej Cry Enhine nechat jen zdat .
    • určitě, ale přijdou nové konzole a to pak bude nářez a kvalita bude narůstat ;)
  • Trol.diskuzni
    Tak tak. UE3 je lame, UE4 bude taktéž... Pan Vávra zvolil správně. Až žije CryEngine! *14*
    • Je vidět, že se opravdu vyznáš...
    • Alex81
      Ty už seš jak já, pořad F5 jestli není novej článek:-) Která dobrá hra na CryEnginu je podle tebe opravdu dobrá, ne jen průměr s pěknou grafikou?
      • Trol.diskuzni
        Far Cry 1, Crysis 1.
        • Alex81
          No proti gustu... ale zrovna Crysis 1 je pro mně naprosto nezáživné techdemo.
          • Ja Crysis doted uctivam jak jednu z nejlepsich FPS co jsem hral.
            • Pisu jedna z nejlepsich. Tezko bych vybiral tu uplne TOP ale ja Crysis dohral opravdu hodnekrat. Tezko bych hledal FPS u ktere jsem se v single playeru tak dobre bavil... napada me snad jen klasickej Fear. Pak mozna jeste OFP a Army ale otazka je jestli pocitat hratky s editorem misi do hrani SP nebo vubec tyhle hry zapocitavat mezi FPS strilecky :D

              Ale ted kdyz nad tim tak premyslim a dumam tak si myslim ze bych beze strachu zaradil Crysis mezi TOP 5 nejlepsich strilecek. Ne-li mezi nejlepsi tri. Ne ze by mi hry jako Half Life byly cizi ale to jsem proste dohral ale krome modifikaci jsem uz na tu hru samotnou prakticky nesahnul. Crysis jsem dohral tisickrat a uz ted kdyz o tom pisu mam chut vlizt zpatky na tu prvni plaz a postrilet zase par korejcu.
            • Nic ve zlem,ale tos tech fps moc nehral ne?Nechapej me spatne,me Crysis1 na rozdil od druheho dilu bavil,ale nejlepsi fps?To fakt ne *1* .
              Ale proti gustu...
            • Jan Tleskač- Ne to není ani náhodou .:)
            • Crysis jedním z nejlepších FPS.
            • Alex81
              A co na to Jan Tleskač?
      • Far Cry, Crysis

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit