Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O tom, že HW bude u obou konzolí o generaci dál nepochybuju, když se podíváte na skoro 10let staré specifikace současných konzolí.. důležité jsou podle mě 2 věci:

    Jak dokáží vývojáři tento hw využít a jestli se podaří Sony udělat schopný ovladač. To byl důvod, proč jsem si před rokem koupil raději Xbox než PS3.
    • ps3 ovladac je dobrej.ma i vevnitr senzory jako na volant.vybrace a akumulator.a pro me dulezite 2 bambule vedle sebe.a krizek na bojovky super.nemam rad 1 bambuli na hore a druhou dole.nesedi mi to.
    • jnsCZ
      Dle zvěstí, které jsem četl, hodlá Sony úplně opustit koncept DualShocku a chce přijít s nějakým vlastním biometrickým ovladačem, který by měl poskytnout změnu ovládání ve stylu PS Vita... jímá mě hrůza. Skoro jak kdyby nové konzole vůbec neměly být cílené na hardcore hráče, ale cpaly se do sektoru, kde je Wii U...
      • Oni byly nekdy konzole zamereny na HC hrace? :D Sorry nic proti, ale tak nejak mam ve spojitosti konzole = casual player :)
  • Dle mého názoru si Microsoft svým novým xboxem pěkně na*ral do chléva, 8 GB RAM je sice do očí bijící číslo, ale velikost operační paměti je vykoupena její strašně nízkou propustností. PS4 v kontrastu s tím zvolil daleko elegantnější řešení, propustnost jeho 4 GB RAM paměti je daleko vyšší, činnost OS (+ prohlížeč) nezabírá 3 GB (jako u nového xboxu), ale jen 512 MB, GPU/CPU nemá smysl porovnávat, pro mě jednoznačně jako herní konzole vítězí PS4, kdežto xbox plní spíš jakousi funkci domácího multimediálního centra zaměřeného na vyžadování neustálého připojení konzole k internetu, sbírání informací o zákaznících pro MS, přehrávání blu-ray filmů a využívání kinect 2.0. Pro opravdového hardocre hráče je tady PS4, konzole jak má být, žádný mutant.

    A teď ke grafickému výkonu, je sice nesmysl porovnávat jej přímo s výkonem HW určeného na desktop, protože hry na konzole jsou obecně daleko lépe optimalizované, ale i přesto si dovolím menší odhad.

    GPU PS4/XBOX 720 dosáhne svou výkonností na hranici současné AMD 7770/7850, či GTX 650.
    • 68 GB/s (u tech 8GB RAM) peak transfer rate je pro vas strasne nizka propustnost? *8*
      • Ano. V porovnání s 256 GB/s u PS4 je to velice nízká propustnost. Vyšší kapacita paměti u XBOXu tak velký rozdíl ani nevyrovná, nehledně na to, že OS od Sony je daleko efektivnější svým využitím paměti, než ten od Microsoftu.
        • LuckyBaal
          Prosím, vemte si svůj FX a jděte se zahrabat. *1* Přece stačí napsat, že XBOX nemáte rád, máte doma nabušenej COMP na hry totálně nevhodný (vím o čem mluvím) a PS je pro vás předem vítěz i přes to, že nevíte co vlastně v PS 4 bude...
        • Porovnavejte jabka s jabkama. Bavite se o transfer GPU a RAM. PS4ka "ma" GDDR5ky a rychlej pristup pro GPU, podobne jako novej xbox "ma" svoji rychlou pamet viz clanek.
          Podobne je to i ted u XBOX 360 a PS3.
          Pokud se budem bavit o transfer CPU - RAM, tak novej xbox "pry" 68GB/s, novy PS4 "pry" 12GB/s.
          • To nikoli, je to sice zatím stále ještě z části spekulace (za níž, lze považovat i tento článek), ale architektura PS4 umožní dosažení paměťové propustosti 256 GB/s.
            • Stale nedokazete pochopit, ze rychlosti jsou dve. Jedna je CPU-RAM a druha GPU-RAM. Ano GPU-RAM je u PS4 rychla jako blesk, CPU-RAM ale "pouhych" 12GB/s. Rikam pouhych, protoze i 12GB/s je rychlost jako srovnatelna s PC.
    • walltar
      Osobně bych se souzením, vyhašováním výtězů a odhadováním počkal až budou nějaké potvrzené informace.

      Jinak pro opravdového hardcore hráče tu je PC ...
      • Vyhasovanim vYtezu? Nejsem cestinar, ale nektere veci jsou tak to oci bijici, ze se nelze neozvat.
      • Ale pff, pro opravdového hardcore hráče tu jsou všechny platformy.
        • walltar
          Jo jak PC tak PC a možná taky PC.
          • Příliš krátkozraký pohled na věc. Ale tady na Games.cz diskuzích se to nosí.
  • No nevím proč tam davaji 8 jader 1,4 Místo aby tam dali 3 nebo 4 jadra 3,5
    • 8 jader = vic paralelnich procesu/instrukcí
  • Podle mě to zase takový posun nebude, jak vidím. Myslel jsem, že procesor bude lépe nataktovaný, RAMka normál, grafika pruměr na PC.....

    Skok to bude, ale jak velký....
    • spis nez posun v grafice bych radej posun v hratelnosti ,ktera stagnuje nebo se spise jde vice ke dnu . Ted nedavno jsem si dal FarCry jednicku a to je mega ultra narez tezka hra ne jaky ty dnesni (super) dospelacky strilecky s nekonecnym zdravim . Doufam ,ze tech osm jader dobre vyujzijou
  • Konecne hry budou moc jit jeste dal na PC uz se tesim. *4*
    • Kam ještě dál prosimtě ? :D :D
      • Co nejdal .... *5* At to stoji za to...Hlavne pro Pc...Neni nad to divat se na dokonalou grafiku.A uzivat si tu skutecnost ze je to naprosta krasa pro oci..Dobrej pribech taky bez toho to nebude stat za nic.Treba Far Cry 3 perfektni.. *4*
        • ty jsi dobrej grafikofil :D
      • Hlavně u otevřenějších her se vo*ebává hafo věcí, který teď bude možný udělat pořádně, protože na to bude dost ram i vláken procesorů.
      • walltar
        Nevíš? .... díky novým konzolím se "Hry" (nepodařené konzolové porty) posunou ještě víc do řiti.
  • Jo no a jak koukam na tu sestavu, tak jak uz jsem i naznacoval v clanku pro PS4 nebo to bylo k Valve, ted nevim, tak jsem si rikal ,ze to bude podobne jako PC, ktere jsem si koupil pred nekolika lety. resp parametry nektery jsou stejny jak me soucasne PC, ktere jsem kupoval pred tremi lety za 17k :D Ano nemam 8 jader :( ale jen 4 s 3,4Ghz. A samozrejme ta architektura je jinak postavena. Ale porad si rikam, ze tomu zase tolik nedali s tim, ze by to melo zase vydrzet kupu let :)
    • Ale nemůžes nikdy srovnavat kus s kusem v pc a ps/xbox. Teď 512 RAM v PS3 zvlada napr Most Wanted coz sotva stihaj 4GB v kompech...
      • Taky jak ta PS3 verze vypada, jaky ma rozliseni asetu, LOD efektu a v jakym nativnim rozliseni to jede? to je to co zere skutecny vykon, ja sem sem si taky tenkrat zahral oblivion (2006) na Herculesu 9700pro (2002) na 800x600 (LOW) a verim ze kdybych od toho sedel dal tak to tak hrozne vypadat nebude :D ale je pravda ze MostWanted asi na 256/512MB si nezahraju asi bych potreboval aspon 1GB (LOW) a orezat system co to jde ..nadruhou stranu jaky typ nacitani dat MW pro PS3 ma? je tam tolik parametru a moznosti s kterymi jde manupulovat (ve hrach/enginech) az tu nejde dojit k nejakymu primimu zaveru. Je ale fakt ze OS na PC zere dost a zaroven jeste vihoda konzoli je to ze se jede primo na zelezo u tech top titulu takze to je dalsi zrychleji o ktery jsme v PC prisli pred nekolika lety ale programovat primo na zelezo (bez nejakych vrstev) na PC by byla dnes silenost kvuli tem nespoctum variaci...
        • Most Wanted je na 720p, medium nastaveni v porovnani s PC a zadne AA...Most Wanted 2012 na 1GB nerozjedes ani menu, to si vyzkousej (nehorazne neoptimalizovany, ale stejne, lidem se ro seká i s HIGH END PC)
          • ty mas PC verzi nebo PS3? ja mostwanted nemam (tyhle hry me nebavi) ale mohl bys zkusit udelat screen a porovnat to s temi detaily jestli to opravdu odpovida tomu Medium nastaveni ja myslim ze v PS/Xbox verzi to bude precejenom o neco jine uz kvuli API parametrum
          • no pokud to funguje tak jak rikas, tak je nutny se zeptat jestli spis neselhal criterion... koneckoncu criterion neni zrovna studio zamerene na PC hrani a myslim ze oni nikdy na pc scenu nemyslely. Jestli to opravdu vypada na PS3 takhle http://www.psnation.org/wp-content/uploads/2012/11/Untitled-02-15.jpeg tak to bude asi neco k*rva spatne na PC portu kterej podle tebe vypada na medium stejne a nestaci tomu 1GB pameti ve spravci uloh (1.4GB ram?)
          • No a neni potom krasa mit konzoli kde se to neseka :-)
      • v ps3 mas dokonce jen 256 RAM
        • hh, ještě ke všemu. Tak to je 8gb ra až až
    • zase, na konzolach asi nebude brzda pod nazvom Windows, takze lepsie sa vyuzije hardware...
  • Xbox 720 prý nejspíš pravděpodobně bude.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit