Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ornstein vs Artorias vs Ciaran vs Hawkeye Gough ktory z Gwynovych rytierov vyhra?

    http://www.youtube.com/watch?v=-28uhuxaqp8
  • nizsie som uz spominal ze aj kvoli tejto hre som si kupil ps3 a demon souls som dohral v lete.
  • Taky hraju na PC a třeba Diablo hraju k+m-jinak to stejně nejde.Chci jen říct,aby jste překonali svoje předsudky,odpor nebo nevím co ještě a hráli Dark Souls na gamepadu:-)
  • chcem dalsiu taku hru, lebo ak ju dohram nebudem mat co hrat, nechcem totiz sucasne hovadiny !!!!!
    • nic sa neboj je tu New Game+, mozes sa snazit najst vsetky covenanty - mne ich po prvom dohrani zopar stale chyba, najst vsetky unikatne zbrane, brnenia, atd. a potom je tu predsa predsa PvP *14*
    • A nebo Dragons Dogma:-)
      • Malleth
        A nebo Kings Field, kterej je taky od From Software, ale to už je Hardcore. Hlavně to ovládání je peklo. Kdo nadavá na to v Dark Souls, měl by si to zkusit. Ještě teď mě přepadá úzkost, když si na to vzpomenu....
    • tak šup koupit ps3 a s ní Demon's Souls *3*
  • naprosto otřesná hratelnost, do očí bijící hnus, navíc je to pppoooooommmmaaaallllýýýýýý
    kdysi vyšla podobná hra, taky se hrála na pitchu, planescape torment, oproti němu mě darksouls ale nechávaj naprosto chladnym, naprosto *4*
    • Souhlas, ovladání běs, boje hrůza. Do pekla s tim. Na PC je 1000 lepších rpg
    • x_ander
      moc okatý trolling, příště se víc snaž...
  • O které jiné hře můžete říct,že je férová?Opravdu umíráte v naprosté většině případů jen kvůli vlastním chybám.Občas zazlobí kamera-jistě.A v které hře ne?Na PS3 jsem nahrál 215 hod a to jsem nebyl u konce,jelikož mi odešla PS3.Jakmile vyjde edice s DLC,jdu do toho znova.A přestaňte tady ukřivděně skuhrat,jak je to na ho..o a 1/10 atd.Je to naprosto luxusní kousek.Buďto na to máte,nebo ne.O ničem jiném to není *4* *4* *4*
    • A ted si predstavme, ze by se DS ovladalo stejne jako rekneme Draci saga (DII:DKS) . Zive si to dovedu predstavit vc. jednoznacneho vlivu na snizeni obtiznosti hry diky odladenemu ovladani a kamere.
    • Keyz
      To je otázka.
      Například když jsem hrál Unreal Tournament 2004 online.Tam to bylo férové.Žádné nevyvážené perk,prostě zbraně šílené skoky a hotovo.
      A většinou jsem zemřel,protože ten druhý byl lepší,nebo jsem to podělal anebo prostě špatný čas a špatné místo.
      To samé Legend Of Grimrock.Tam jsem viděl to co jsem potřeboval a hotovo.Boj byl jasný,záleželo pak na hráči jak využije férová pravidla.
      O této hře to říci nemohu.
      I když mám mousefix atd.Protože je tam divné ovládání a kamera která jednou je nějaká (bez zaměření na protivníka) a jindy to je celé jiné (když zaměřím protivníka).

      Pak chcípnu,protože nelogicky nevidím tak kam bych normálně viděl.Nevidím tam protože je taková kamera.To samé hry kde vidím z boku postavy.Pak není vidět co je na druhé straně atd.Tato omezení nejsou férová a uměle to navyšuje obtížnost.
      Je tam sice super jak můžeš,blokovat a odrážet to je férové,protože to často prostě špatně načasuješ,ale to že nevidíš anebo to skočím někam kam nemíříš to je hovadina.
      • Malleth
        Kameru v DS máš plně pod kontrolou ty. Sama se neanimuje ani neodjede nikam pokud sis ji sám nenastavil. Samozřejmě je potřeba vědět kdy používat target lock, protože tím si člověk může zavařit. Já ho například vypínám vždycky když jsem na úzký lávce.

        Problémy můžou být v úzkých prostorách, nebo tam kde je hodně objektů a sloupů, který můžou blokovat výhled, ale to je věc level designu, ne kamery. Něčemu takovýmu se těžko v third-person hře vyhneš a tady to nění moc často.
        • Keyz
          Problém,že target lock je typická věc pro konzole a kdyby se postava pohybovala dle myši tak nic takového není třeba.Pak skočím tak koukáš sekneš kam se natočíš atd.
          Tohle je strašný systém a hovadský.To že jsem zapomněl přepnout target lock je tedy opravdu chyba...
          • Malleth
            Mě teda přijde lepší mít kameru zcela oddělenou od rotace postavy. Dává mi to větší kontrolu, což je právě v týhle hře nesmírně důležitý. A to byl podle mě i důvod vývojářů proč to takhle řešili. Souhlasim, ale že tenhle způsob je mnohem pohodlnější pro gamepad než pro m+k
            • Malleth
              Asi jak pro koho. Co vim tak takhle funguje kamera ve většině third-person her, pokud nejsi zrovna v aim modu.
            • MickeyMutant
              Odstup kamery je ok. Určitě příjemnější vzdálenost než v Mass Effect. Mluvil jsem o něm jen v souvislosti s otáčením postavy, tam je ten nezvyk.
            • Malleth
              Mě přijde odstup kamery od postavy DS tak akorát. Jem možná i o něco dál než v assassins creed. V resident evil 6 a mass effectu mě to vytáčelo, že postava zabírá přes třetinu obrazovky.
            • MickeyMutant
              Kamera oddělená od rotace postavy je ok v případě, kdybys měl trochu větší odstup od dění na bojišti. Pokud je kamera tak blízko za postavou, jak je, tak občas může působit chaos.
      • janchor
        Kamera se chová dvěma způsoby (máš / nemáš zaměřeno). Přepínání je součástí výzvy (potřebuju volnej pohyb, nebo se trefit?) a pokud jde na myši & klávesnici blbě, je to bohužel stále vina mizernýho portu.

        Kdykoli jsem chcípnul stylem "kam to proboha skáču", vždycky to šlo na moje triko, protože jsem včas neodepnul kameru z cíle / neměl zaměřeno na ten v tu chvíli správnej.
        • x_ander
          A tohle mě právě trošku vadí. Hráč musí řešit zaměřování na nepřítele místo aby v tu chvíli řešil "čistě bojovou techniku" např. jestli zrovna teď mám uskočit, krýt se, udělar rychlý nebo tvrdý výpad atd. Častokrát jsem tak chcípl ne proto, že jsem včas nenastavil štít nebo neuskočil (což je naprosto v pořádku a je to součástí výzvy) ale proto, že jsem místo s protivníkem bojoval se zaměřením (resp. místo toho, abych třeba okamžitě zvedal štít nebo zaútočil, tak jsem musel zmáčknout zaměření). Tohle podle mě nepatří pod onu "výzvu". Pokud by situace ve hře byla "reálná" (jakkoliv blbě to u fantasy RPG zní), tak opravdu řeším útok, použití štítu, pohyb atd. a ne nějaké zaměření. Ale chápu, že na konzolích to líp udělat nejde.

          PS. hraju na gamepadu, takže KM neřeším.
          • Nevím, jestli tomu dobře rozumím... jako žes musel zmáčknout zaměření, než jsi mohl zvednout štít/uskočit? Tyhle věci přece můžeš udělat nezávisle na zaměření, můžeš se krýt a během toho to zaměření zmáčknout. Jediné, co z ergonomických důvodů moc pohodlně nejde udělat, je úskok přesně ve stejném zlomku sekundy jako zmáčknutí zaměření, ale moc si nedokážu představit situaci, kdy bys tohle fakt potřeboval udělat (čímž neříkám, že se ti to nestalo, ale nějak mi to nedává smysl). Navíc si nemyslím, že tam jsou vůbec nějací nepřátelé, na které narazíš a musíš bleskově jednat, než se k tobě dostanu. Jo a cíle jde při zaměření přepínat pohybem pravé páčky pokud jde o tohle.
            • Malleth
              Pokud "True PC" ovládání znamená, že postava se otáčí automaticky za kursorem, tak to by fungovalo, ale jen s klávesnicí a myší. na gamepadu by to omezovalo. Takhle funguje tuším Skyrim. Výhoda systému v DS je, že můžeš okamžitě změnit směr útoku bez otáčení kamery, který je přeci jen na gamepadu o něco pomalejší než na myši.
            • Ok už asi rozumím... Otázka je, jestli by i takové "čistě PC" ovládání bez zaměřování dobře fungovalo v takové hře. Blade of Darkness byla hra, kde byly souboje dost podobné Dark Souls a taky tam bylo lockování nepřátel jako v DS. Bez zaměřování se to hrálo blbě i když to byla čistě PC hra pro klávesnici + myš. Obě hry mají dále společné to, že útoky nějaký čas trvají a postava se během nich trochu pohybuje a osobně si myslím, že lockování je dobré i kvůli tomuto. U third person stříleček tento problém není a i tam se (alespoň mně) dost blbě bojuje zbraněmi na blízko, pokud tam není určité (třeba i automatické když je hráč blízko) zaměření na nepřítele. To už jsou ale dost spekulace, třeba by to "true PC" ovládání v Dark Souls fungovalo, to se už asi nedovíme, osobně mám určité pochybnosti...
            • x_ander
              Možná jsem to napsal zbytečně složitě. Jde mi o to, že samotná nutnost zaměřovat se na nepřítele je tak trochu omezení a nedovolí mi to plně se soustředit na boj samotný. Jde samozřejmě spíš o situace, kdy bojuju s více protivníky. Jasně, zaměřování zapínat vůbec nemusím, jenže bojovat bez úkroků je sebevražda. Je mi jasné že konzolová hra jinak (lépe) vyřešit nejde a že je to o zvyku. V případě klasické hry na PC je zaměřování zbytečné, protože člověk se intuitivně zaměřuje myší a má tak větší volnost. S gamepadem člověk musí řešit kdy zaměřit, kdy zaměření odlocknout atd. Chápu, že to tak prostě je a líp to vymyslet nejde, ale chtěl jsem jen reagovat na to, že řešit, kdy koho zaměřit je součástí výzvy. Což podle mě není, je to jen kompromis jak rozumně ovládat hru na gamepadu, a občas to je těžkopádné.
        • Jedinej opravdovej problem s kamerou jsem mel u Capra demon. Jinak to bylo v pohode a klavesnice+mys fungovala dobre a to i kdyz klavesnice neni tak presna na urceni smeru tak s velkym obourucakem je to uplne jedno a 8 smeru mi vzdy stacilo ale na strelbu z kuse to bez zamereni neni to je pravda.
        • MickeyMutant
          On je v zásadě taky velký problém, jak je řešený volný pohyb. Klávesy A a D neslouží k jinde obvyklým úkrokům (strafování), ale pokud není locknutý nepřítel, otáčí se celá postava a běží kamsi mimo hlavní pohled kamery. Tohle je nezvyk, na který adaptace trvá nějakou dobu.

          Na občasné problémy s kamerou si ale sem tam stěžovali už hráči původní, rok staré konzolové verze, takže v tom písíčkáři nejsou sami*4*
          • Nevím, kolik hráčů původní verze si stěžovalo, já to dohrál na PC s gamepadem a ovládání + kamera mi přišly úplně v pohodě, nevybavuju si ani jednu situaci, kde bych na to nadával. Jediný malý problém, na který jsem ohledně pohybu narazil je, že když jde postava pomalu, tak nedokáže na některé malé překážky vylézt, místo toho po nich "klouže"... ale to souvisí spíš s kolizním systémem hry než s ovládáním. Ta hra je prostě dělaná pro gamepad, port má kvalitu jakou má, mousefix asi pomůže, ale všechno zázaračně nevyřeší. I kdyby měli čas/ochotu se tím ovládáním zabývat víc, tak nemusí být úplně triviální nacpat do hotové hry úplně jinak fungující ovládání tak, aby se ta hratelnost nikde moc nerozbila.
    • InfidelBro
      Nízká hodnocení této hře dávají pouze hráči, pro které je tahle hra moc těžká a nebo jsou natolik ignorantní, že si nedovedou sehnat ani fix na grafiku a ovládání.
      • MickeyMutant
        Nízko hodnotí blbci, vysoko hodnotí šikovní inteligenti - to je tvoje pointa. Gratuluju, máš v tom jasno.
  • Hru vlastnim na pc, port hruza, hratelnost na klavesnici je na mrtvici a grafika cca. 3 roky zpet. NICMENE - ovladatelnost s xbox gamepadem je o dve tridy vyse a pribeh je na 10/10 ! Rpg jako remen. Doporucuju vsem erpegistum. Mody nevlastnim a nemyslim ze by to byl nejaky zasadni rozdil. Takze sice me bandai nasreli tim laxnim portem, ale jsem rad ze to na pc vyslo a koupil jsem to u polaku za 500,- pro steam. A to se vyplati, jak by rek Horst Fuchs.
    • InfidelBro
      Nadávat na PC port je již v této chvíli irelevantní, jelikož VŠECHNY problémy spojené s nezkušeností fromu jsou již vyřešeny díky fanouškovským modifikacím. Čekni Dark Souls Nexus.
      • Keyz
        Ale musel to vyřešit někdo jiný protože se na to mistři co to vytvořili vysrali.
        • InfidelBro
          No ale tebe, jako hardcore hráče (tahle hra je přeci jen určena pro hardcore hráče) by to nemělo vůbec srát, jelikož každý problém se dá vyřešit během 10 minut.
          • Black_Hand
            naopak, melo. je to jako kdyby sis koupil auto, ale v puvodni verzi funguje nic moc, tak si musis skocit do neautorizovaneho servisu aby aspon trochu chodilo...
            • Kdyz jsi hardcore a koupis auto, tak jsi teprve na zacatku, protoe te ceka tuning.
  • InfidelBro
    Dark Souls má podle mě nejzajímavější, nejoriginálnějšíí a nejpropracovanější příběh ze všech videoher. Dále má imho jedny z nejzajímavějších a nejpamátnějších postav (SOLAIRE! Gwynovy nejbližší rytíři, pan Transvestita, atd.) . Nejlepší soubojový systém ze všech RPGček a taky nejlepší online aspekt ze všech RPGček ... možná i her obecně. btw. Docela sranda, že na první projítí mi to zabralo 105 hodin a napodruhé jen 16 (nemyslím NG+). btw2. Pro všechny ty ufňukánky okolo portovacích problémů: WWW.PCGAMINGWIKI.COM!
  • Odmítám sledovat videorecenze dokud se k nim nevrátí pan Grygar...
  • vasekveselej
    http://www.youtube.com/watch?v=1r2eBklh3oo&list=UU_U8uGqR-hOP6p21-_1HOfg&index=2&feature=plcp A pro změnu i českej lets play ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit