Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fajn. A ještě bych se rád něco dozvěděl o té samotné hře. Ale to si asi budu muset počkat na videorecenzi. Tenhle článek mi příjde jako kombinace propagačního letáku a prvních dojmů. Recenze mi slouží jako podstatná informace při rozhodování o koupi. Tak bych rád trochu podrobnější informace, např. o tom, jak se to hraje. Já už jsem takovej šťoura...
    P.S.: rezenze z Excaliburu ještě pamatuju. Já je nežral, ale vytáčely mě doruda, tím jak jsou mimo. Dnes máme pro takové výlevy blogy
    • Jak se to hraje? Cetls to vubec? Dyt tam polovinu textu konkretne popisuje hratelnost, augmentace, stealth... Boze.
      • Ale jó, četl. Doknce dvakrát. V recenzi rozhodně není polovina konkrétního popisu. Ani zdaleka. Žádné pořádný popis interface, rozhovorů, inventáře, hackování, dovednostního stromu. A screeny k tomu také žádné. To je nějaké embargo na screeny ze hry? Prostě to na mě nedělá dojem finální recenze plné verze hry.
        • blixa
          Recenze neni a nema byt popis hry.. Popis hry muze bejt na Wikipedii, ale v recenzi se ma hodnotit.
          • recenze by taky neměla být autorovým fantazírováním, co se hodnotí v prvních a posledních dvou odstavcích? nic, co se takhle u pc verze zmínit o optimalizaci? nebo už se automaticky počítá, že si to všichni stáhnou a vyzkouší? pak se nedivte, že kvete pirátství, i novináři mají máslo na hlavě
            • janchor
              Úvod zasazuje do kontextu, přibližuje autorův úhel pohledu, od kterýho se může čtenář odpíchnout, srovnat s pohledem vlastním. Závěr hodnocení shrnuje, uzavírá oblouk.

              K optimalizaci není co říct - hra funguje, jak má. Pokud by tomu tak nebylo, byl by to důvod se o případnejch problémech zmínit. Recenze není nafukovací, je na autorovi, co přesně považuje za důležitý nositele herního zážitku.
        • janchor
          Embargo na screeny skutečně bylo, bohužel. O hackingu jsem se rozepsal tak, jak mi to přišlo adekvátní. Nemám ve zvyku suplovat manuál.
  • Už jen název hry Deus Ex... volný překlad = Z boha... mluví za vše! *16*
    • Až na to, že je to skôr naopak = Boh z... ako Deus ex machina = Boh zo stroja.
      Ale inak súhlasím, táto hra vyzerá priam božsky, už sa neviem dočkať.
      • Ano, to rozhodně souhlasím a taky se nemůžu dočkat. Přidám ještě další smysl toho názvu - Deus Ex machina, je totiž pojem z antického divadla, znamená to zásah boha do děje hry, nějaké nadpřirozené bytosti. V rámci Deus Ex to tak byl vlastně samotný zásah augumentovaných lidí do celého světa, potažmo JC Dentona. Ale to je lehce zjistitelný smysl názvu, já jen, aby ho tu někdo vzpomenul :-)
  • Velmi špatná a nezáživná recenze. Mimoto se autor nechal unést čistě subjektivním hodnocením, nevhodný to vrtoch profesionála. Jen pro psychopaty, nelíbila se mi recenze, hru samotnou mám v hledáčku již delší dobu.
    • Recenze (= hodnoceni dila) jsou z principu subjektivni. Deal with it.
      • tím chceš říct, že je možné v rámci subjektivního názoru vynechat některé skutečnosti?!
        je snad nějaká osnova, co všechno by se mělo hodnotit, a u PC verze mající mnohá specifika to platí obzvlášť
      • To samozřejmě, nic jiného si nemyslím. Ale od profesionála očekávám jistou dávku střízlivého zhodnocení. Toť vše, tahle recenze mi v podstatě nic důležitého o hře neřekla, krom jistého hodnocení, o kterém můžu pouze pochybovat, když jsem hru ještě nehrál.
  • Dufam ze je to nieco odlisne od Mass Effectu. Nakolko ME tiež vsade absolutne hodnotenia ale hra nic extra...priznavam je to nadpriemer to rozhodne a ma aj svoje kvality ale aby to bola hra ktora ma dostavať 10/10 a hra roka? To nie; tam patria ine hry...takze ak je tento Deus Ex HR tiež takyto pripad tak môzem len povzdychnuť... *9*
    • Kdyby to bylo jen z deseti procent jako Mass Effect, tak je to jasná hra roku.
      • Masa-san
        Co tady pořád srovnáváte ME a Deus Ex .. to je jako srovnávat prší a kopanou .... jasně obě sou to hry, ale ... !!!
      • Tak ty evidentne netušíš čo to je Deus Ex. Hľadať paralelu medzi ME a Deus Ex je viac než mimo. ME má úplne iné zameranie obsahu a gameplay ako Deus Ex. Obe sú to podarené hry, ale Deus Ex je klasika a ideovo úplne niekde inde. Jednotku som v dobe vydania prešiel asi 5x a podľa recenzií to vyzerá, že nový Deus Ex bude obdobne kvalitný.
    • kostejnesmrtelny
      Už jsem myslel, že jsem jedinej, koho Mass Effect úplně na zadek neposadil *4*
      • Vzhledem k tomu, že takových kvalitních her zaměřené na příběh vychází maximálně tak 2 (minulý rok co si vzpomínam tak jen ME a AP) ročně tak by mě zajímalo, která tě na zadek posadila :)
        Ještě se zeptám jinak kolik lepších her než bylo ME2 minulý rok vyšlo na PC ?
    • A podle tebe je jaka hra roku?
  • bude i videorecenze?
  • smejki
    I didn’t want to be duped by this game, so I fired up the old Deus Ex and played for a couple of hours. The classic was as good as I remember, and it helped me to calibrate my expectations so that I wouldn’t be blinded by spectacle. After that palette-cleansing experience, I played three hours of Deus Ex: Human Revolution, and I think I’m ready to talk about everything this game gets wrong:

    1. The loading times are a bit long, I guess.

    Sorry, that’s all I’ve got. The truth is, this is a really good game. Here, let me emphasize that for you using boldface type: This is a really good game.

    I don’t know how this happened, but Human Revolution is exceptional. Not just by today’s standards of brown blandness, but in the broader, historical sense of games that pulled me in and delivered a thrilling experience. The world is vibrant, filled with rich detail, and littered with little interactive touches. The level designers didn’t just make a bunch of rooms for shooting dudes, they made a space and set about trying to convince me these were real spaces, filled with purpose.

    více zde:http://www.shamusyoung.com/twentysidedtale/?p=12674#more-12674
    • jakubc
      hru budu mít až v pátek, takže nevím, jak moc dlouhé ty nahrávací časy jsou, ale pamatujete někdo DX, když vyšel? Na nadprůměrných počítačích, se svou ryze průměrnou technologickou stránkou se loadoval neuvěřitelně dlouho, a tím myslím "quickload", který byl navíc nastavený na stupidní klávesy. :-D Už to, že si to celých 11 let pamatuju, něco znamená - ta hra neměla chybu. Jestli je to podobné tady, tak... nečekám, že sesadí DX z trůnu nejlepší hry všech dob, ale pokud se mu skoro vyrovná, tak není co řešit a zážitek to bude fantastický. :-)
    • tvrdy.mar
      Přesně tak. Jediná chyba v DEHR jsou dlouhé nahrávací časy. A někomu nemusí ze začátku sednou barevná paleta. Další chyby se hledají velice obtížně.
  • První Deus Ex sem hrál asi 6x, pokaždý sem přišel na nějakou skrytou věc, informaci, místnost nebo celou lokaci. Když jsem se díval do návodů abych zjistil co všechno tam vlastně je, zjistil jsem že zkušenosti byly dávány i za to když jste vešli do jiných dveří, když ste sledovali nějaké NPC na záchod kvůli získání nějakého infa. Ta hra byla propracovanější než cokoliv co sem v té době hrál, nemluvě o designu a technice, která se tam objevovala. Protože sám tvořím a píšu sci-fi i fantasy (jako koníček, kdo má rád DrD pochopí), tohle byl výtvor který hodně obohatil mou fantasii. Jestli jde DE3 v stopách jedničky to nevím, to zjistím 25. Kdo mluvi o nepropracovanosti neví o čem mluví. A jestli to srovnáváte s NeverWinterNights, WoW, nebo TES3Morrowind tak se zahrabte, protože tohle je úplně jiná liga (co do propracovanosti a stylu hry). Tohle je Deus EX.
  • smejki
    Nejvyšší čas začít vypisovat třeba položky v menu, aby ty vaše recenze obsahovaly aspoň nějaká fakta! ( *1* )
  • je to blbost pro decka! lehounka hra s trapnejma animačkama jak nekoho zabije zezadu a taak no proste kravina na entou *12* *11* *6*
    • Tak nějak si začínám myslet, že komentáře tohoto typu nemají žádné logické odůvodnění, nemají smysl zdělit svůj názor, ale jednoduše sabotovat diskuzi jako takovou. Koho zajímá takovéto konstatování, takovýto komentář? "Hra je blbá, protože si to myslím kvůli..." Exhibicionismus. A teď dělám jedině špatně, že na to vůbec reaguju. Navíc, ta hra je o příběhu, konspiraci, technice a vizi, nikoliv o boji nebo grafice, to je jenom pozlátko. Bez toho by to mohla být prvotřídní adventura.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší