Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Prve jsem zkoušel RBR na šipkách, proto píšu, že je to hardcore. Zkus to taky.
  • paráda *3*
  • moc pěkná jízda, zajímavý čtení.... sem netušil že RBR este takhle jede, mazec docela. dík za info
  • Souhlas. Mit tak jeste vic trati
  • Pro me osobne nejlepsi zavodni hra za tuhle dekadu. Napinava, relativne obtizna, primerene narocna, ale opravdu hodne uspokojiva.

    OT: Hoj kluci ze Steamu :)
  • jendabek
    Pokud můžu něco k Richard Burns Rally - berte jako srovnání s Dirt: Rally.
    Osobně jako jednu z hlavních předností RBR vnímám různorodost a autentičnost tratí (nepočítám těch pár nepovedených) - skutečně úzké lesní cesty, výmoly, nespočet povrchů a jejich kombinací (písek na asfaltu, led apod), díky působení gravitace jsou sjezdy šílený adrenalin (v Dirt Rally gravitace chybí! V RBR se můžete rozbít a dojet i bez motoru do cíle, pokud to je z kopce, náklon silnice pak taky dělá svoje...).
    Všudypřítomné dohadování o realističnosti fyziky vynechám, protože to nikam nevede (jako "nepiloti" to nemůžeme srovnat s realitou), ale pokud porovnám oba simulátory, tak RBR s aktuální fyzikou (NGP - fyzika od německé komunity), je co do POCITU Z ŘÍZENÍ pro mě bezkonkurenční. Můžete jet jednu zatáčku tisíckrát a pokaždé bude průjezd jiný díky fyzice, kterou bych popsal asi jako "organická", nemáte prostě pocit "implementace jízního modelu", ale spíš jakoby pohyb auta vycházel z reálné situace pod kapotou - prý to tak i u RBR funguje.
    Zajímavé je, že nemám kupodivu vůbec žádný problém ani s grafikou, tady je vyloženě o to, jak si autor které tratě dal záležet na detailech - např. Semetin na videu skoro nejde rozeznat od reality, ale hlavně ten jízdní model a skladba tratí vás chytne natolik, že absence všech těch efektů moderních her vás vůbec nebude zajímat. No a výhodou v tomto ohledu je naopak to, že si zajezdíte na plné detaily i na průměrném notebooku.
    Někdo tu psal, že RBR je příliš hardcore - podle mě to tak není. Je maximálně férové, žádná "umělá obtížnost", na kterou si spousta lidí, kteří jsou zvyklí na rally hry, stěžuje. Pokud k tomu člověk začne přistupovat jako k řízení skutečného auta, najednou přestanete bourat a časy se začnou krátit... a v tu chvíli tomu propadnete :) Pak stačí kouknout, jak jezdí "profíci", co dělají jinak, naučit se nějakou tu techniku (hlavně brždění levou nohou je na šotolině nutnost) a začnete ukrajovat další vteřinky... Nikdy jsem žádnou rally hru nehrál a auta mě doteď nezajímala (ani skutečné rally) a taky jsem při prvních pokusech končil v první zatáčce... ale zaznamenal jsem, že sice pomalu, ale jistě se neustále ve všech ohledech zlepšuju a díky tomu mě to chytlo natolik, že po měsíci se mi v online turnajích daří pravidelně umisťovat v první desetině z celkového počtu jezdů - otevřených turnajů je mimochodem kolem dvaceti denně, organizují se celé šampionáty, pro skutečně nadšené i s tučným startovným a ještě tučnějšími cenami (tisíce euro - blázni :). Kdosi online turnájky pěkně shrnul na videu https://www.youtube.com/watch?v=7fP6av_56m8
    Tady je moje poježdění s MS SideWinder Force Feedback (za 400 Kč z bazaru) po 14 dnech od prvních pokusů.
    https://www.youtube.com/watch?v=ovQOokBIcKA
    Jediné, co bych RBR vytkl, jsou zvuky, v tom je Dirt: Rally vážně jiná liga a model poškození taky není bůhvíco... ale jinak rozhodně doporučuju dát RBR šanci (volant je nutnost!), v kombinaci s online turnaji ( http://rbr.onlineracing.cz ) je to neuvěřitelná zábava :)
    https://www.youtube.com/watch?v=NtKUmr17tE8
  • Spíš se ztotožním s kosacem. RBR a DR jsou od sebe tolik let, že v případě chvály na první to je "cítit" nostalgií a při chvále na druhé, se vždy můžeme otáčet na nějakých nedodělkách které už nikdo na RBR hledat nebude...
    Ale určitě se pánové shodneme, že je to prostě nářez a super hra!
  • Mart9
    RBR je moc hardcore, až je to špatné. Pamatuju si, že jsem se prve roztočil po pár metrech, víc mě ta hra nezajímá.
  • no trochu bych narovnal tvou opravu Frufran má pravdu.. je to nejlepší posledních let.. to RBR je prostě pořád dobré, ale nelze to porovnávat díky odstupu času 1:1... vítěz není... :) a takhle to je diplomatictejsi.. btw 8 je sakra malo! Prstě
  • Mart9
    Trochu bych tě opravil. Je to nejlepší rally hra v historii. Rovněž jsem k vývoji přispěl zakoupením hry v early accessu. Musím se pochválit za vynikající odhad, protože jsem to koupil ještě za cenu, na kterou dosud ta hra neklesla a k tomu jsem hrál defacto hotovou hru o několik měsíců dříve než ostatní, kteří ji koupili po vydání za mnohem dráž.
  • Vogon
    Konečně hra s pořádnou australskou lokalizací.
    https://www.youtube.com/watch?v=aheCQKlV_z4
  • Nejlepší Rally hra posledních let! Mám sice PC verzi, ale již od přeběžného přístupu.
    Tato hra mě donutila koupit si volant a nelituji.
    Má své mouchy, věřím že pravověrní Simraceři najdou chyby, ale běžný "jezdec" bude v Rally nebi!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit